تحصیل در رشته علوم سیاسی در ایتالیا چگونه است؟

علوم سیاسی در ایتالیا

علوم سیاسی در ایتالیا


ایتالیا مهد علوم سیاسی

ایتالیا طی بیش از دو هزار سال مهد علوم سیاسی و فرهنگی بوده،از امپراطوری کبیر روم در قبل تا نقش مهم فعلیش در سطح جهانی به عنوان عضو موسس جی٨. تاریخچه ی سیاسی ایتالیا، این کشور رو به مکانی ایده آل برای تحصیلات در رشته های علوم سیاسی و مسائل بین المللی،تبدیل کرده.دانشگاه آمریکاییJohn Cabotدر رم،برای دانشجوهای خودش فرصت های تحصیلی مناسبی رو تامین میکنه تا علوم سیاسی و مسائل بین الملل رو در بستر خودش(ایتالیا)مطالعه کنن. در مطلب زیر ما به شرحی از رشته علوم سیاسی در ایتالیا پرداخته ایم.

فعالیت ها:

دانشجوها نه تنها نظریات سیاسی ماکیاولی(نظریه پرداز)در کتاب ها میخونن بلکه در خیابون های قدیمی ایتالیا که اون آنالیز کرده بود،قدم میزنن. دانشجوها به کاوش در مکان های جنگ جهانی دوم و سفر های کوتاه آخر هفته به کمپ های دست اول و باقی مونده،می پردازن.منطقه ی ما به عنوان پایتخت ایتالیا،جایگاه مستقیم و مناسبی برای دانشجوها در مقایسه با سایر نقاط ایتالیا و سایر کشور های اتحادیه اروپا که علاقه مند موقعیت های سیاسی و اقتصادی هستن،تامین میکنه.

یک مکان ایده آل برای تحصیلات سیاسی

از لحاظ عقلانی،تحصیل در زمینه ی مسائل بین المللی در مهد علوم سیاسی و فرهنگی متنوع تجربه ای به غایت چالش برانگیز و راضی کننده هست.سلینا استراولی،دانشجوی رشته ی امور بین الملل از آمریکا،بیان کرد:رشته امور بین الملل در دانشگاهJohn Cobotدید وسیع تری از جهان به من داد.هم کلاسی های من از ملیت های مختلف بودن و من میتونستم دیدگاه های اون ها رو در کلاس بشنوم و یادبگیرم همچنین با سفر به شهر های اصلی اونا(مراکو و شهر های ایتالیا)میتونستم در مورد فرهنگ اصیل اونا تجربه کسب کنم.
دانشگاه John  Cobot به دانشجوهای خودش در رشته ی امور بین الملل به طور کامل فاند میده و مکمل این امتیازات،فراهم کردن فرصت تحصیل در یک چنین شهر سیاسی مهمی هست.دانشجوها درموضوعاتی نظیر:دولت های ملی،موسسات بین المللی، سیاست هایی که توسط اموربین الملل تنظیم میشن و بخصوص نیروهایی که سیاست های ملی و بین المللی تحت تاثیر قرار میدن،مطالعه میکنن.اساتید،مثال هایی از زندگی واقعی و سیاست های ایتالیا و سایر کشورهای اروپا در بحث ها ارائه میدن و تنوع ملیتی موجود در کلاس ها،نتیجه اش مکالماتی میشه که دانشجوها در طی اونا مجبور میشن تعصبات قبلی و الگوی تفکرات قومی خودشون رو دوباره بررسی کنن و ممکن هست که قادر بشن تا دنیا رو از چند لنز مختلف ببینن.

دپارتمان اصلی علوم سیاسی در ایتالیا

اعضای دانشکده ی علوم سیاسی و امور بین الملل  این دانشگاه،بدون شک اساس برنامه ها هستن.پروفسورSensi دکترای علوم سیاسی از دانشگاهRutger دارن و دارای مدرک حقوق از دانشکده ی حقوق هاروارد هستن و به سه زبان تسلط دارن همچنین به حرفه هایی که به اون اجازه فعالیت و زندگی در آمریکا،شرق و اروپا رو میدن،علاقه داره.دانشجوها از تجربیات بسیار این استاد استفاده میکنن به خصوص در کلاس های کوچک دانشگاه با عنوان”سیاست و پیتزا”که گروه مشهوری هستن تحت نظر ایشون و سر میز نهار راجع سیاست بحث میکنن.پروفسور Driessenدارای دکتری علوم سیاسی از دانشگاه  Motre Dame هست و رزیدنت مقطع پسادکتری  دانشگاه Georgetwon در مرکز بین المللی مطالعات منطقه ای دوحه ی قطر از سال٢٠١١تا٢٠١٢بوده.پروفسور دریزن واحدهایی در مورد مناطق،سیاست ها،سیاست های مقایسه ای،مطالعات شرق و صلح رو تدریس میکنه و جدیدا هم کنفرانسی درباره تفکر مجدد درباره سیاست های کاتولیسم داره برگزار میکنه که در ماه می میزبانش دانشگاهCobotهست.

فرصت ها برای کارآموزی علوم سیاسی در ایتالیا

کارآموزی علوم سیاسی در دانشگاه Cobotبه گونه تکمیل میشه که انگار واقعا وارد بازار کار میشین.لئوناردو کواتراسی که درحال حاضر مشغول پیگیری دوره ی ارشد سیاست های اجتماعی در دانشگاه آکسفورد  هست،دوره ی انترنی خودش رو با پارلمان ایتالیا و سفارت آمریکا زمانی که در مقطع کارشناسی بود درJCUگذروند.اون گفت:این دوره ی انترنی فاکتور اصلی پیشرفت فعلی و آینده ی من،هم در حیطه ی حرفه ای و هم شخصی من هست.
دانشجوها از طریق ورود به موسسهGuarini(امور اجتماعی)که سخنرانی ها و سمینار هایی با هدف افزایش دانش و فهم چالش های پیش روی جهان رو سازماندهی میکنه،میتونن تعاملات سیاسی داشته باشن.مکس هاردن میگه دوره ی انترنی برای اون تجربه ای با ارزش بوده که اون رو به مسائل جهانی و حیطه هایی وارد کرد که قبلا کم ترین علاقه ای رو نداشت.
همچنین بسیاری از سازمان ها و صندوق های بدون سود در رم تاسیس شدن که به دانشجوها اجازه ی ورود به سازمان های با اعتبار مثل:برنامه های جهانی غذا یا سازمان بین المللی توسعه قوانین و یونیسف،رو میده.تحصیل در رشته علوم سیاسی در رم نه تنها باعث کسب دانش جامع  در امور بین الملل نمیشه، بلکه باعث تجربه  و آشنایی مستقیم با سیاست های اروپایی و بین المللی هم میشه.برای دانشجوهای علاقه مند به افزایش دانششون،دانش فرای کتاب ها،تجربه ی دوره ی کارشناسی در دانشگاهJohn Cobotتجربه ی به غایت ویژه ای هست.
بیشتر بخوانید:
دانشگاه هاروارد | معرفی جامع شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا سال 2020

تحصیل در اروپاعلوم سیاسیعلوم سیاسی در ایتالیاكارآموزي علوم سیاسی در ایتالیا

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

2 دیدگاه

  • سلام. من 19 سالمه و دیپلم ریاضی 19.50، آیلتس 7 و دارای مقام از جشنواره ها و مسابقات فرهنگی هنری و علمی مثل جشنواره خوارزمی هستم.برای تحصیل رایگان در رشته علوم سیاسی در ایتالیا هستم. لطفا من رو راهنمایی کنید متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.