بورسیه بدون مدرک زبان

بورسیه های تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان در سال تحصیلی 2024

برای اپلای تقریبا اکثر بورسیه های تحصیلی در سراسر دنیا شما نیاز به مدرک زبان انگلیسی خواهید داشت و جز یکی از شرایط اساسی و اولیه برای اخذ بورسیه دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مقصد شما می باشد. عموما مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل مورد تایید و قبول اکثر دانشگاه ها و کشورهای دنیا می باشد اما با این حال برخی از بورسیه ها وجود دارند که شما جهت تقاضا برای آنان نیازی به ارایه مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مقصد نخواهید داشت. تعداد این بورسیه ها در سراسر دنیا اندک می باشد و همچنین رقابت در آنان شدید است. البته قابل توجه است که دارا بودن مدرک زبان انگلیسی در این بورسیه ها شانس شما را جهت اخذ بورسیه تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد

در ادامه به معرفی مختصر این بورسیه ها برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

بورسیه ترکیه

بورسیه فول فاند دولت ترکیه ( ترکیه بورسلاری)

دولت ترکیه همه ساله بورسیه فول فاند برای دانشجویانی از کشورهای مختلف از جمله ایران و افغانستان ارایه می کند. برای تقاضا این بورسیه شما نیازی به ارایه مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت، چراکه در صورت برگزیده شدن در این بورسیه برای شما یک دوره زبان ترکی خواهند داشت و عموما اکثر دوره های تحصیلی در این بورسیه به زبان ترکی خواهد بود. اما داشتن مدرک زبان انگلیسی باعث افزایش شانس شما خواهد شد و مدرک اجباری نیست و لازم به ذکر است که در صورتی که برای دوره های زبان انگلیسی این بورسیه قصد اپلای داشته باشید، ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری است. این بورسیه برای مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیز ارایه دهش است. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولت ترکیه را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه دولت روسیه

بورسیه دولت روسیه  Russian Government Scholarships

دولت روسیه همه سال بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان کشورهای مختلف ارایه می کند. بورسیه  Russian Government Scholarships یکی از بورسیه های این کشور برای دانشجویان خارجی است که شامل رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری می شود. همچنین رشته های مختلفی از جمله پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی و پرستاری و … در این بورسیه ارایه شده اند. این بورسیه به صورت فول فاند نمی باشد اما شهریه دانشگاه برای شما رایگان خواهد بود و شما باید صرفا هزینه زندگی خود را بپردازید و همچنین برای شما دوره یادگیری زبان روسی به رایگان خواهند گذاشت. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولت روسیه را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه روسیه

بورسیه دولت روسیه معروف به OPEN DOORS

یکی دیگر از بورسیه های ارایه شده توسط دولت روسیه بورسیه OPEN DOORS می باشد. برای اپلای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری نمی باشد ولی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی امتیاز برای شما محسوب خواهد شد. این بورسیه نیز فول فاند نمی باشد و هزینه زندگی با دانشجو است ولی شهریه دانشگاه برای وی رایگان خواهد شد. ضمن اینکه رشته ها و دانشگاه ها و مقاطع مختلف تحصیلی در این بورسیه قرار داده شده اند. پس اگر قصد اپلای برای مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری و همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی و مهندسی و … را دارید، می توانید بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی برای آنان تقاضا دهید. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولت روسیه معروف به OPEN DOORS را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه دولت چین

بورسیه فول فاند دولت چین CSC

دولت چین نیز به مانند دولت های ترکیه و روسیه بورسیه تحصیلی به صورت فول فاند و پارشال فاند ارایه می کند. بورسیه دولت چین در سه نوع مختلف ارایه می شود که دو نوع اولیه آن فول فاند می باشد و از طریق سفارت چین در ایران و افغانستان و دانشگاه های چین از طریق پوررتال csc دولت چین در دسترس می باشد. این بورسیه برای همه مقاطع تحصیلی از کارشناسی ارشد تا دکتری و رشته های مختلف تحصیلی از جمله پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های مهندسی و علوم انسانی ارایه شده است. برای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی اجباری نمی باشد و فقط برای دانشجویان متقاضی امتیاز محسوب می گردد. دوره زبان چینی نیز به صورت رایگان برای برگزیدگان در این بورسیه در چین برگزار می شود. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه فول فاند دولت چین CSC را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه مشترک فول فاند بانک توسعه اسلامی و دولت ترکیه

بانک توسعه اسلامی علاوه بر بورسیه خود با دولت ترکیه یک بورسیه مشترکی از سال 2021 ارایه کرده اند که به صورت فول فاند می باشد و محل تحصیل دانشجویان نیز در کشور ترکیه است و نحوه تقاضا و اپلای برای آن نیز مشابه بورسیه دولت ترکیه یا همان ترکیه بورسلاری می باشد و برای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری نمی باشد و فقط یک امتیاز برای افرادیست که آن مدرک را دارا هستند. دوره زبان ترکی نیز برای برگزیدگان این بورسیه برگزار خواهد شد. این بورسیه نیز برای هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های تحصیلی مختلف از جمله پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های تحصیلی ارایه شده است. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه مشترک فول فاند بانک توسعه اسلامی و دولت ترکیه را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه بدون مدرک زبان

بورسیه دولت کره جنوبی معروف به (GKS) Global Korea Scholarship

دولت کره جنوبی همه ساله برای رشته های مختلف تحصیلی و مقاطع مختلف تحصیلی بورسیه دولتی ارایه می کند. این بورسیه فول فاند می باشد اما نکته قابل توجه آن است که از امسال یعنی سال 2021 این بورسیه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همچنین مقطع فوق دیپلم نیز ارایه شده است و تقریبا می توان گفت برای همه رشته های تحصیلی دانشگاه های کره جنوبی این بورسیه ارایه شده است و شما هم از طریق سفارت کره جنوبی در تهران و هم از طریق دانشگاه های کره جنوبی می توانید برای این بورسیه تقاضا دهید. سفارت کره جنوبی هرساله سهمیه ای مشخص برای ایرانیان در نظر میگیرد. برای این بورسیه نیز شما نیزای به ارایه مدرک زبان ندارید و دارا بودن آن صرفا یک امتیاز محسوب خواهد شد. از طرفی نیز برای شما دوره های آموزش زبان کره ای در کشور کره جنوبی پیش از آغاز تحصیل برگزار خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه مشترک فول فاند بانک توسعه اسلامی و دولت ترکیه را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه رومانی

بورسیه فول فاند وزارت امور خارجه دولت رومانی

دولت رومانی بورسیه تحصیلی فول فاند Ministry of Foreign Affairs Scholarships for non-EU citizens برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با هماهنگی وزارت امور خارجه خود در سال 2022 ارایه می کند. این بورسیه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ارایه شده است. این بورسیه توسط دولت رومانی هرساله ارایه می شود. از هر کشور 85 نفر بورسیه خواهند شد. برای تقاضا جهت شرکت در این بورسیه نیازی به پرداخت اپلیکیشن فی ندارید.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این بورسیه 3 تا 6 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 1.5 تا 2 سال و برای دکتری 3 تا 4 سال می باشد.

به منظور ترویج زبان و فرهنگ رومانیایی، بهره مندان از بورسیه های تحصیلی که توسط دولت رومانی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می شود، فقط به زبان رومانیایی تحصیل خواهند کرد. استثنا دارندگان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری  می توانند به زبان رومانیایی یا یک زبان خارجی که توسط دانشکده دکتری تعیین شده است، تحصیل کنند.

برای داوطلبانی که به زبان رومانیایی تسلط ندارند، یک سال دوره زبان رومانیایی جهت تسلط بر این زبان برگزار می شود. به استثنای دارندگان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری که فرم آموزش به زبان خارجی تعیین شده توسط دانشکده دکتری را انتخاب کرده اند. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولت رومانی را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه استانی ایتالیا

دولت ایتالیا نیز برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه بورسیه تحصیلی تقریبا فول فاندی ارایه می کند که شامل همه رشته ها و دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی آکادمیک می شود که شما عزیزان برای اخذ این بورسیه صرفا کافی است که از دانشگاه پذیرش بگیرید و قابل توجه است که برخی از دانشگاه های ایتالیا نیز بدون مدرک زبان انگلیسی به شما پذیرش مشروط اعطا می کنند و سپس شما در مرحله سفارت نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی دارید و در هنگام تقاضا برای اخذ پذیرش از دانشگاه ارایه مدرک زبان ضروری نمی باشد. اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه استانی ایتالیا را در این لینک می توانید مطالعه کنید.

مکاتبه با استاد بدون مدرک زبان انگلیسی

شما عزیزان می توانید جهت مکاتبه با اساتید خارجی جهت اخذ پذیرش و فاند از دانشگاه های کانادا، آمریکا و اروپا بدون مدرک زبان انگلیسی در ابتدا کار اقدام کنید. در واقع جهت شروع مکاتبه شما عزیزان نیازی به ارایه مدرک زبان انگلیسی ندارید و می توانید پس از اخذ تایید استاد نسبت به اخذ مدرک زبان انگلیسی جهت ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایید.

سایر بورسیه های بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی

بورسیه های دیگری نیز ممکن است نیاز به مدرک زبان انگلیسی در ابتدای کار نداشته باشید و بتوانید در مرحله اول تقاضا بدون مدرک زبان برای آنان نیز تقاضا دهید اما احتمال خیلی زیاد در مرحله اخذ ویزا و سفارت برای ارایه مدرک زبان باید اقدام نمایید. در این پست سعی کردیم اکثر بورسیه هایی که نیازی به ارایه مدرک زبان برای آنان در تمامی مراحل چه مرحله اخذ پذیرش و چه ویزا ندارید، را معرفی کنیم اما طبیعتا در سراسر دنیا تعداد بورسیه ها بیشتر می باشد و در صورتی که مورد جدیدی را پیدا کنیم حتما این پست را دوباره ویرایش و آپدیت خواهیم نمود. پس حتما باز به این مطلب ما سر بزنید. همچنین در این مطلب می توانید لیست بیشتری از بورسیه های بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی را پیدا نمایید.

توصیه نهایی

توصیه کارشناسان مجموعه بورسیه پلاس به شما عزیزان این است که حتما در ابتدا فرایند اپلای خود نسبت به اخذ مدرک زبان انگلیسی معتبر  با نمره بالا ( 6.5 یا 7) آیلتس اقدام نمایید تا با خیال راحت و بدون نگرانی نسبت به اپلای برای همه بورسیه های تحصیلی اقدام کنید. چراکه ممکن است به دلیل ددلاین های خاص بورسیه ها مدرک زبان انگلیسی شما آماده نشود و فرصت طلایی تقاضا برای آن را از دست دهید و ضمن اینکه با ارایه مدرک زبان انگلیسی خود برای چنین بورسیه هایی شانس خود را به شدت افزایش خواهید داد. همچنین با خیال راحت قادر خواهید بود برای تعداد زیادی از بورسیه های تحصیلی ( که ارایه مدرک زبان انگلیسی برای آنان ضروری است) بدون نگرانی تقاضا دهید.

4.1/5 - (22 امتیاز)

3 پرسش و پاسخ

  • سلام ببخشید شما در توضیحاتت جداگانه درباره بورسیه های CSC چین و GKS کره گفتید داشتن زبان انگلیسی ضروریه ولی این دو بورسیه در اینجا جز دسته بدون مدرک زبان هستن! کدوم درسته؟

    • سلام، دارا بودن مهارت زبان انگلیسی برای افزایش شانس قبولی ضروری هست ولی در اطلاعیه بورسیه ها حرفی از مدرک زبان گفته نشده است

    • من ارشد آموزش زبان انگلیسی دارم بعدش میخوام برای دکترا به کدام کشورهای خارجی برم با بدون مدرک زبان کدوم کشور ها مدرک زبان نمیخواهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.