بورسیه دولتی کره جنوبی

بورسیه کره جنوبی ( GKS – KGSP ) در سال 2022 از مدارک مورد نیاز تا شیوه ثبت نام در این بورسیه

تحصیل در کره جنوبی به عنوان کشوری پیشرفته و مجهز در کنار طبیعت زیبای این کشور به ویژه با توجه به بورسیه دولتی کره جنوبی ارایه می شود، فرصت مناسبی برای دانشجویان فراهم می آورد تا در یک کشور آسیایی تحصیلات خود را ادامه دهند. نظام اموزشی این کشور یکی از منظم ترین و بهترین نظام های آموزشی در آسیا می باشد.تحصیل رایگان در این کشور شامل استفاده از مزایای بورسیه تحصیلی و بورسیه تحصیلی مالی می شود که به دانشجویان متتقاضی اهدا می شود.

بورسیه دولتی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی KGSP1276 به دانشجویان بین المللی ( خارجی)  برای گذراندن مقاطع فوق دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و دوره های تحقیقاتی اعطا می شود. در این بورسیه 220 دانشجو برای مقطع فوق دپیلم و کارشناسی و 700 نفر برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری انتخاب می شوند. برای کشور های در حال توسعه من جمله دانشجویان ایرانی نیز می باشد. این بورسیه از سال 2010 از نام Korean Government Scholarship Programs (KGSP) به نام  (GKS) Global Korea Scholarship  تغییر نام داده است.

رشته های موجود برای این بورسیه:

رشته های مختلفی برای این بورسیه ارایه شده است. جهت اطلاع دقیق از لیست رشته ها، می توانید به این لینک مراجعه نمایید و فایل گایدلاین و اطلاعات دانشگاه ها را دانلود و مطالعه نمایید.

نکته بسیار مهم: در گایدلاین یا دستورالعمل منتشر شده در سال 2022 بورسیه کره جنوبی بیان شده است که از این سال دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی که مدت زمان آن ها 5 یا 6 ساله باشند.( مانند رشته های معماری و پزشکی نیز تحت پوشش این بورسیه از امسال خواهند بود).

 • *Bachelor‟s degree programs of 5~6 years (e.g. Architecture, Medicine) are newly added from the 2022 GKS-U program

مدت زمان مقرر شده برای بورسیه:

برنامه تحصیلی در مقطع فوق دیپلم :یک سال یادگیری زبان کره ای + دو تا سه سال برنامه تحصیلی مقطع فوق دیپلم

برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی :یک سال یادگیری زبان کره ای + چهار سال برنامه تحصیلی مقطع کارشناسی

برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :یک سال یادگیری زبان کره ای + دو سال برنامه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

برنامه تحصیلی در مقطع دکتری: یک سال یادگیری زبان کره ای + سه سال برنامه تحصیلی عادی مقطع دکتری

دوره های تحقیقاتی: 6 ماه

بورسیه دولتی کره جنوبی

مزایا و امکانات بورسیه

این بورسیه فول فاند می باشد و شامل پوشش هزینه های زیر می باشد:

 • هزینه بلیط پرواز
 • کمک هزینه اسکان (معدل 200 هزار وون کره)
 • کمک هزینه زندگی (به ارزش 900 هزار وون کره)
 • بیمه درمانی
 • دوره های یادگیری زبان
 • حمایت تحقیقاتی (به ارزش 210000-240000 وون کره)

شرایط ضروری برای اخذ بورسیه دولتی کره جنوبی

 • متقاضیان باید ملیتی به جز کره ای داشته باشند.
 • جهت تقاضا برای مقطع کارشناسی باید سن شما زیر 25 سال باشد.
 • جهت تقاضا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید سن شما زیر 40 سال باشد.
 • دارا بودن مدرک فارغ تحصیلی از مقطع دبیرستان برای تقاضا در مقطع لیسانس
 • برای تقاضا در مقطع کارشناسی ارشد می بایست مدرک لیسانس داشته باشید.
 • مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته دکتری جهت تقاضا برای مقطع دکتری
 • متقاضیان دوره ی تحقیقاتی باید حداقل مهارت های کافی در مقطع ارشد را داشته باشند و از یکی از دانشگاه های معتبر کره دعوتنامه دریافت کرده باشند.
 • دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل ( امتیاز محسوب می شود)
 • نامه صلاحیت و حرفه ای بودن زبان انگلیسی می تواند به جای مدارک آیلتس یا تافل بارگذاری شود.
 • متقاضیان باید دارای معدل GPA بالاتر از 80 % از آخرین موسسه آموزشی خود باشند.
 • ارایه توصیه نامه
 • ارایه انگیزه نامه
 • ارایه استادی پلن

مهلت تقاضا برای بورسیه دولتی کره جنوبی

هر دانشگاه و سفارت مهلت خاص خود را دارد. به متقاضیان توصیه می شود برای اطلاع از مهلت تقاضا بورسیه KGSP ، با سفارت کره در کشورهای خود تماس بگیرند. برای فرم درخواست و سایر جزئیات ، به وب سایت رسمی بورسیه تحصیلی دولت کره مراجعه کنید

.

زمان بندی فوق دیپلم و لیسانس تحصیلات تکمیلی
انتشار اطلاعیه سپتامبر هر سال فوریه هر سال
پیشنهاد شدن کاندیداها از طریق سفارت و دانشگاه های همکار اکتبر و نوامبر هر سال مارچ تا آوریل هر سال
انتشار نتایج ژانویه هر سال جون هر سال
سفر به کره اواخر فوریه هر سال اواخر آگوست هر سال

نحوه تقاضا و ثبت نام بورسیه کره جنوبی

روش درخواست برای بورس تحصیلی KGSP کره جنوبی بدین شکل است که ابتدا یک دانشگاه کره ای پیدا کنید که این بورسیه تحصیلی را ارائه دهد ( در این برنامه بورسیه تحصیلی مشارکت داشته باشد) و سپس شما باید فرایند مشخص شده توسط آن دانشگاه خاص را برای ارائه درخواست بورسیه تحصیلی و پذیرش KGSP دنبال کنید. جزئیات بیشتر به شرح زیر است:

 • انستیتو ملی آموزش بین المللی کره (NIIED) برای پیشنهاد نامزدهای احتمالی با سفارت کره یا دانشگاه هایی که در این بورسیه هستند، تماس می گیرد. (دانشجویان می توانند از طریق سفارت کره جنوبی یا دانشگاه ها اقدام کنند و از طریق آن بستر انتخاب می شوند).  اطلاعیه بورسیه سفارت کره جنوبی در ایران در سال 2021
 • متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را به سفارت کره در کشور خود یا دانشگاهی که درخواست کرده اند ارائه دهند.
 • سپس دانشگاه کره یا سفارت، مدارک را به انستیتو ملی آموزش بین المللی کره (NIIED) ارسال می کند (فقط اسناد نامزدهای انتخاب شده ارسال می شود). این به منظور تأیید است که دانشجویان انتخاب شده در واقع واجد شرایط بورسیه هستند.
 • سپس NIIED اسناد را ارزیابی کرده و به سفارت یا دانشگاه ها اطلاع می دهد.
 • متقاضیان از طریق سفارت یا دانشگاه انتخاب شدن یا رد شدن خود را باید پیگیری کنند. کمیته بورسیه تحصیلی به طور مستقیم دانشجویان را مطلع نمی کند.
بیشتر بخوانید:  دوره های کورسرا (Coursera) چیست؟ آموزش ثبت نام و دریافت مدارک کورسرا

جهت اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه ثبت نام و تقاضا برای این بورسیه می توانید به اطلاعیه رسمی این بورسیه مراجعه کنید. ضمنا اکیدا توصیه می شود که با موسسات یا دانشگاه مربوطه تماس حاصل کنید و نحوه ی ثبت نام را جویا شوید.

فایل های ضمیمه شده بورسیه کره جنوبی برای مقطع تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد و دکتری)

فایل های ضمیمه شده بورسیه کره جنوبی برای مقطع فوق دیپلم و کارشناسی

توجه: می توانید آموزش اختصاصی ما را در مورد نحوه تقاضا برای این بورسیه در کانال یوتیوب بورسیه پلاس در این لینک مشاهده نمایید. لازم است ابتدا فیلترشکن خود را روشن نموده و سپس روی لینک کلیک نمایید.

بورسیه دولتی کره جنوبی

نکات مهم:

 • پس از آپدیت اعلامیه بورس در سایت Study in Korea داوطلب موظف است به طور مرتب سایت سفارت کره جنوبی (برای کسانی که از مسیر سفارت اقدام می کنند) و یا سایت دانشگاه منتخب را چک کند تا از ٰمهلت زمان ارسال مدارک آگاه شود.
 • داوطلب موظف است از سطح قابل توجه زبان انگلیسی برخوردار باشد. زیرا فرم ثبت نام و مصاحبه به زبان انگلیسی است.
 •  لیست دانشگاهها و رشته ها در فایلی تحت عنوان University Information به همراه اعلامیه بورسیه دولتی کره جنوبی در سایت Study in Korea آپدیت میشود. متقاضی فقط جای به انتخاب رشته و دانشگاههایی است که در لیست نامبرده باشد.
 • داوطلبانی که مدارک بین المللی زبان انگلیسی از جمله IELTS و TOFEL و یا مدرک زبان کره ای TOPIK داشته باشند در اولویت هستند.
 • نیاز به دادن تعهد برای شرکت در کلاس های آموزش زبان کره ای که در کمپ دانشگاه برگذار می شوند (افرادی که دوره های زبان کره ای را قبلا با امتیازی بالاتر از 5 گذرانده باشند نیازی به گذراندن این دوره های ندارند)
بیشتر بخوانید:  بورسیه دانشگاه لایپزیگ آلمان در مقطع دکتری در سال 2022

معرفی دانشگاه های مختلف کره جنوبی

شهر های بزرگ این کشور نظیر: سئول و بوسان، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی معتبری دارند که تعاملات خوبی با دیگر مراکز بین المللی پیدا کرده اند. دانشگاه دولتی سئول در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز معتبر بین المللی است. زبان تحصیل در کره جنوبی هم به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد و هم به زبان کره ای .از دانشگاه های معتبر این کشور می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 1. دانشگاه دولتی سئول
 2. دانشگاه سئول
 3. دانشگاه سیجونگ (sejong)
 4. موسسه پیشرفته علوم و تکنولوژی کره

شرایط اسکان و خوابگاه ها در کره جنوبی:

کره جنوبی به دانشجویان بین المللی ( خارجی) خوابگاه هایی با امکانات خوب ارائه می کند و هزینه  این خوابگاه ها به طور ماهانه حدودا 1400 دلار در هر ترم می باشد. اتاق های دانشجویی در کره جنوبی 2 تا 3 نفره، متغیر است و خوابگاه ها امکاناتی نظیر: سالن غذاخوری، سالن ورزشی، سالن مطالعه و….دارند. البته علاوه بر خوابگاه ها ، پانسیون ها و خانه های دانشجویی برای متقاضیان وجود دارد که به فراخور امکانات و منطقه ای که دارند ، نرخ های متفاوتی هم وجود دارد.

بیمه دانشجویان در کره جنوبی

برای استفاده از خدمات بیمه در کشور کره جنوبی دانشجو در ابتدا باید مبلغی را بابت بیمه  سالانه پرداخت کند. استفاده از خدمات درمانی در این کشور با ارائه کارت دانشجویی پس از ثبت نام اولیه امکان پذیر خواهد بود.

کار دانشجویی در کره جنوبی

دانشجویان بین المللی در این کشور برای تامین بخشی از هزینه های تحصیلی قادر خواهند بود که به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. فرصت های شغلی در کره جنوبی کم نیست از تدریس مهارت هایی که افراد دارند تا کار در سوپر مارکت ها و فروشگاه ها یا کار به عنوان گارسون در رستوران ها و کافی شاپ ها و کار به عنوان لیدر تور های شرکت های ایرانی.

سایر بورسیه های ارایه شده در کشور کره جنوبی

بورسیه دانشگاه سوگانگو: این بورسیه برای دانشجویان رشته های مطالعات اجتماعی، مدیریت، جامعه شناسی، کسب و کار، اقتصاد آموزش و امنیت اجتماعی در دسترس است و تعداد متقاضیانش رو به افزایش است.

بورسیه تحصیلی انستیتوی تحقیقاتی علوم و فناوری گوانگژو: این موسسه تحقیقاتی که در سال 1992 تاسیس شده است از موسسات معتبر می باشد که رشته هایی نظیر: مهندسی، سلامت و پزشکی،علوم کاربردی و علوم محض، علوم کامپیوتر می توانند برای این بورسیه اقدام کنند. رتبه این  مرکز دانشگاهی 401 در جهان می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه یونسی: این دانشگاه از مراکز مهم و معتبر علمی کره می باشد که رشته هایی نظیر: بورس و سرمایه گذاری، تجارت بین المللی، مدیریت، دکترای فلسفه، مطالعات اجتماعی و هنر می توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. کمک هزینه های این بورسیه بین 12 تا 14 هزار دلار متغیر است.

نکته: همچنین مجموعه بورسیه پلاس در پیج اینستاگرامی خود با یکی از دانشجویانی که این بورسیه را در مقطع کارشناسی اخذ کرده است لایو پرسش و پاسخی را تهیه کرده است که می توانید با فعال کردن فیلترشکن خود در یوتیوب آن را مشاهده نمایید. ( این جا را کلیک کنید)

کارشناس 1Author posts

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

273 پرسش و پاسخ

 • سلام
  همه ی مدارک و فرم ها باید بصورت تایپ شده باشه درسته؟
  بعنوان مثال حتی در مورد فرم تعهد یا checklist یا حتی application form?

  • سلام در گایدلاین شون در این مورد توضیح دادن چک بفرمایید یا به خود سازمان ارایه دهنده بورسیه ایمیل بزنید.

 • سلام وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی دارم و دیپلم علوم انسانی
  آیا امکانش هست که برای مقطع کارشناسی علوم پزشکی با دیپلم انسانی درخواست بدم؟

   • اتفاقا در گاید لاین اومده که امسال علوم پزشکی و معماری رو هم بورس میکنن…
    اما بطور کلی میشه لطف کنید راهنمایی کنید که با رشته غیر مرتبط دیپلم میشه برای کارشناسی درخواست داد یا خیر؟

    • ببین میتونی برای کارشناسی اقدام کنی ولی نباید بگی که کارشناسی قبلا خوندی (چون اگه یکی قبلا ی مقطعی رو خونده نمیتونه دوباره اون مقطع رو بخونه؛ قانون این بورسیه اینه)؛ و در صورتی که که تو نگی لیسانس داری باید توجیح کنی که توی اون چهار سال چیکار میکردی؟!

   • سلام
    در 4 ماه میشه رزومه ای ک بهش فول فاند تعلق بگیره ساخت؟ ایا بلد بودن چند نرم افزار در حد مبتدی کمک میکنه؟

 • سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی رشته گیاهپزشکی دوره شبانه هستم (دانشگاه دولتی) میخواستم بپرسم میشه اونجا رشته ی علوم پزشکی شرکت کرد و بورسیه شد؟ میخوام معادلسازی کنم چ رشته ای میتونم برم؟ خواهشا ب همه ی سوالاتم پاسخ بدین ممنونم ازتون🙏🏻

   • خیلی ممنون.
    یه سوال دیگه هم داشتم.در رشته های مهندسی،رشته هایی هستند که میشه گفت به علوم تجربی ارتباط دارن مثل” غذا و بیوتکنولوژی “یا مهندسی “بیو شیمی، بیو مدیکال” ،با دیپلم علوم تجربی میشه برای این رشته ها تقاضا داد؟
    و اینکه در رابطه با رشته “علوم و مهندسی کامپیوتر”و “Digital media” چطور؟ میشه با همین مدرک براشون اقدام کرد؟شانس قبولی چقدره؟(چون علوم و مهندسی کامپیوتر درس ها و واحد های مشابهی با علوم تجربی داره)
    لطفا در این مورد هم راهنمایی کنین.

    • خواهش میکنم
     شانس رو نمیشه تخمین زد اما هر چقدر رزومه تون مرتبط باشد شانس بیشتری دارید.

 • سلام خسته نباشید
  مدرک تاپیک حتما باید داشته باشیم یا فقط تافل یا ایلتس کافیه؟
  و تافل و ایلتس چند باید داشته باشیم برای مقطع کارشناسی؟
  و اگه برای گرفتن مدرک زبان،گپ تحصیلی داشته باشیم احتمال بورس شدنمون کم میشه؟

 • سلام
  ایا با تعطیل بودن سفارت کره امسال میشه برای بورسیه kgsp از طریق سفارت اقدام کرد؟
  اگر امسال ارشد روزانه یا شبانه قبول بشم باز هم میتونم برای بورسیه kgsp اقدام کنم؟
  ممنون

  • سلام در مورد سوال اول ما هم اطلاع نداریم.
   در مورد سوال دوم بله مشکلی ندارد.

 • سلام
  میخواستم بدونم برای بورسیه ارشد،داشتن مهارت و مدرک غیرمرتبط با رشته میتونه امتیاز حساب بشه؟

 • سلام. وقتتون بخیر
  1. نامه صلاحیت و حرفه ای بودن زبان انگلیسی که میتونه به جای مدارک آیلتس یا تافل بارگذاری بشه چی هست و چجوری میشه بدستش اورد؟
  2. امکان اقدام برای ارشد مجدد هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام ممنون باید از سفارت اون نامه رو پیگیر باشید ما اطلاع نداریم.
   بله امکان پذیر است.
   خواهش میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.