شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  • توسط جلالیان ابراهیمی
  • 12:47 شهریور 10, 1397
  • ۱۰۷۸ بازدید
شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان
4.0
03

 شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

بحث در مورد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان است. برای این که راهنمایی سریعی در مورد انواع مدارج کارشناسی ارشاد و الزامات مورد نیاز در مورد زبان، چگونگی درخواست، چگونگی گرفتن ویزای دانشجویی در آلمان، داشته باشید، مطالب زیر را مطالعه کنید.

انواع مدارک کارشناسی ارشد در آلمان:

مدارج کارشناسی ارشد در آلمان؛ اغلب به دو گروه تقسیم می شوند. گروه سلسله وار و گروه غیر سلسله وار. گروه اول برای سازمان دهی به دانش و معلومات آکادمیک حاصله در طول یک دوره مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد طراحی شده است.

برنامه های غیر سلسله وار، تمرکز فوق العاده ای روی گسترش حرفه ای دانش دارند و اعلب متقاضیان هم درخواست اطلاعات تکمیلی در مقطع کارشناسی و هم تجربیات کاری مرتبط دارند.

بسیاری ا مقاطع کارشناسی ارشد در آلمان، چهار ترم داشته و تقریبا دو سال به طول می انجامد. برخی از افراد در مدت زمان کمتر و برخی در مدت زمان بیشتر، این دوره را تکمیل می کنند.

شما می توانید در این جا، بالاترین دانشگاه های آلمان در سال 2018 را مشاهده نموده.

ملزومات زبان:

بسیاری از دروس و دوره ها در آلمان تدریس می شوند و متقاضیان بین المللی می بایست مدرک مهارت خود در زبان مربوطه را ثبت کنند.

برای این هدف، دو تست موجود است. Deutsche Sprachprufumg furden Hochschulzugang (DSH به معنای ” آزمون های زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه”) و TestDaf (Test Deu tshals Fremchsprache به معنای ” آزمون آلمانی به عنوان یک زبان خارجی”) است.

DSH اغلب  در دانشگاه های متفاوت آلمان ارائه گردیده است. و تست TestDaf در بیشتر از 90 کشور در سطح جهان برگزار می شود.

مثل همیشه، باید تستی را بررسی کنید که دانشگاهی که در آن درخواست تحصیل داده اید، آن تست را بپذیرد.

آلمان، به طور کلی زبان اصلی خود را در همه جا پوشش داده و برنامه های گسترده آموزش زبان انگلیسی نیز در دسترس بوده که به صورت خاص در سطح کارشناسی ارشد و برای دانشجویان شرکت کننده در برنامه های تبادل کوتاه مدت، مطرح می گردد.

یک پایگاه داده قابل جست و جو در دوره های آموزش زبان انگلیسی با خدمات تبادلات آکادمیک آلمان یا DAAD، توسعه یافته اند.

اگر شما تصمیم بگیرید که زبان انگلیسی بخوانید و زبان انگلیسی زبان اول شما نباشد، شما می بایست مدرک اثبات مهارت زبان انگلیسی خود ( مثل تافل یا آیلتس ) را ارائه کنید.

درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان:

برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، اولین مرحله hochschulzugangsberechtigung ( یا به صورت مخفف HZB) است که به معنای صلاحیت ورود به دوره تحصیل بالاتر است.

مدرک کارشناسی گرفته شده در کشور دیگر، معمولا می بایست با HZB متناسب، توافق داشته تا مجوز کارشناسی ارشد را در آلمان داشته باشد.

اما الزامات خاص دیگر وابسته به دوره ها، موسسات و جایی که قبلا تحصیل کرده اید متغیر است.

برای مدارج کارشناسی ارشد،  متقاضیان نیاز دارند که حداقل مدارک معتبر را در زمینه های خاص مطالعاتی خود داشته باشند. این شرایط، توسط دپارتمان هایی وضع می شوند که اغلب برنامه های خاصی را ارائه می دهند.

متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد یا می بایست به طور مستقیم در دانشگاه ثبت نام کنند یا از طریق پرتال آنلاین Uni Assist اقدام نمایند.

این، سرویس متمرکزی است که متقاضیان را غربالگری کرده و پس از آن برای ارزیابی بیشتر ، آن ها را به موسسات انتخابی خودشان می فرستند. همه دانشگاه های آلمان از این سرویس استفاده نمی کنند و متقاضیان را جذب می کنند که دوره های تخصصی خود را به خوبی از قبل سپری کرده باشند.

اسناد و مدارک مورد نیاز و پروسه های دوره های کاربردی توسط هر موسسه تنظیم خواهد شد. اما به طور معمول از شما خواسته می شود که یک نسخه از صلاحیت ها و مدارک آکادمیک خود، تصویر پاسپورت، نسخه ای از پاسپورت و نسخه ای از نتیجه آزمون زبان خود را ( در صورت وجود) ثبت کنید. و هزینه این درخواست نیز می بایست پرداخت شود.

زمان ثبت درخواست:

در بسیاری از دانشگاه های آلمان، دو بار در سال در خواست مجوز امکان پذیر است. یک بار برای شروع تحصیل در ترم زمستان و یک بار در ترم تابستان.

ترم تابستان از مارس تا آگوست در دانشگاه های علوم کاربردی و از آوریل تا سپتامبر در دانشگاه ها و ترم زمستان از سپتامبر تا فوریه و اکتبر تا مارس به ترتیب است.

در شرایط کلی، درخواست ثبت نام برای ترم زمستانی از 15 جولای و درخواست ثبت نام برای ترم تابستانی از 15 ژانویه باید انجام شود.

به هرحال مهلت ثبت نام متقاضیان؛ در موسسات مختلف متفاوت بوده و برخی موسسات ممکن است مهلت های متفاوتی برای هر برنامه کارشناسی ارشد داشته باشند. می بایست اطمینان داشته باشیم که به دقت تاریخ های خاص را برای دوره های انتخابی خود بررسی کرده اید.

توصیه می شود که متقاضیان حداقل شش هفته پیش از پایان مهلت قانونی برای ثبت نام اقدام کنند تا مطمئن باشند زمان لازم را برای تصحیح یا افزودن هرگونه اطلاعات ناقص داشته باشند.

ویزاهای دانشجویی برای تحصیل در آلمان:

دانشجویان از کشورهایی مثل اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس نیازی به یوزای دانشجویی برای تحصیل در آلمان ندارند.

این دانشجویان به سادگی در نزدیک ترین دفتر ثبت نام محل سکونت خود، ثبت نام خود را انجام داده و به آن ها مجوز سکونت می دهند. این موارد، هم چنین برای دانشجویانی نیز مطرح است که از کشورهای دیگری مثل استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزیلند ، کره جنوبی و امریکا می آیند.

دانشجویان آندورا،برزیل، الزالوادور، هندوراس، موناکو ، سان مارینو نیز همین مسیر را طی کرده و نیاز ندارند که زمان خاصی را برای این کار در آلمان سپری کنند.

دانشجویان از کشورهای دیگر، نیاز به درخواست ویزا پیش از رسیدن به آلمان دارند و در نزدیک ترین سفارت آلمان انجام می گیرد.

سفارت معمولاً با برنامه های درخواست ویزای دانشجویی موافقت کردهو در انتظار تاییدیه یا ثبت آزمون های ورودی می باشند و همه آن ها به ویزای متقاضیان نیاز دارند. تایید ویزا ممکن است چند ماه زمان ببرد ولی این درخواست می بایست در زودترین زمان ممکن انجام پذیرد.

ویزای متقاضیان برای ثبت یک پاسپورت معتبر و تاییده های دانشگاه آلمان مورد نیاز بوده است و به همین ترتیب تقاضاها در روند کار بوده یا تکمیل می شوند.

بیمه های بهداشتی و ثبت بودجه های کافی برای هزینه های زندگی نیز مورد نیاز است.

این مقاله مورد تایید مدرسه عالی QS در سال 2015/16 بوده است.

برای اطلاعات بیشتر مثل جزئیات هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی ، موقعیت اشتغال پس از تحصیل ، اینجا را کلیک کنید.

توصیه های شخصی مربوط به دانشکده ها

با مدیران پذیرش دانشگاه ها، در سراسر جهان و تور جهانی QS در شهر نزدیک محل سکونت خود ملاقات داشته باشید.

شما می توانید پاسخ های سوالات خود را در مورد سمینارها و مجوزهای مدارس عالی و صلاحیت های بورس های تحصیلی خاص به دست آورید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.