معرفی معتبرترین بورسیه های تحصیلی آلمان در سال 2020

بورسیه های آلمان

بورسیه های آلمان


آشنایی با برترین بورسیه های تحصیلی کشور آلمان جهت تحصیل دانشجویان ایرانی

بورسیه های تحصیلی کشور آلمان 13 عدد می باشند ( که به دو دسته بورسیه های دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند) و به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان اهدا می شود که وزارت آموزش دولت آلمان از این بورسیه های تحصیلی پشتیبانی می کند. در مطلب زیر، به معرفی برخی از این بورسیه های تحصیلی پرداختیم.

بورسیه های تحصیلی دولتی آلمان

بورسیه DAAD:

خدمات دانشگاههای آلمانی (DAAD) بورسیه ها و کمک هزینه های متنوعی را به دانشجویان بین المللی ارائه می کند.

بورسیه اراسموس:

بورسیه اراسموس که توسط کمیسیون اروپا اعطا می شود، بزرگترین بورسیه و کمک هزینه تحصیلی ارائه شده به دانشجویان بین المللی در اروپا است و هدف آن جذب دانشجویان مختلف به اروپا است.

بورسیه های تحصیلی غیردولتی آلمان

بورسیه بین المللی دوره فوق دکتری – فلوشیپ توسط بنیاد انیشتین :

این بورسیه که توسط بنیاد انیشتین ارائه میگردد، تنها برای تحقیق و تحصیل در مقطع فوق دکتری در دانشگاه برلین در دسترس می باشد.

بورسیه تحصیلی هاینریش بل برای دانشجویان بین المللی:

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود و بیشتر به دانشگاه های معتبر آلمان تعلق می گیرد.

فرصت مطالعاتی هومبولت:

این کمک هزینه تحصیلی به علاقه مندان به تحقیق و پژوهش در مقطع فوق دکتری اهدا می گردد و تمرکز آن بر روی دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد. بورسیه هومبولت به دانشجویان و محققان بین المللی برای گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در موسسه گئورگ فورستر اهدا می شود.

بورسیه کنراد آدناور از بنیاد بورسیه (KAS) :

این بورسیه تحصیلی که به افراد کمتر از 30 سال تعلق می گیرد، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس می باشد. نکته مهم در مورد این بورسیه این است که به دانشجویان برتر از نظر علمی اعطا می شود که فعالیت های خیرجویانه در کشور خود داشته و همچنین اطلاعات کافی و علاقه زیادی به علم سیاست داشته باشند.

 بورسیه کورت هانسن:

این کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در آلمان در رشته های مختلف علم ارائه می شود. بودجه این بورسیه تحصیلی توسط بنیاد بایر تامین می شود که تلاش است به پژوهشگرانی کمک نماید که قصد دارند به اساتیدی با مهارت در علم تبدیل شوند.

بیشتر بخوانید:
دانشگاه هاروارد | معرفی جامع شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا سال 2020

فرصت مطالعاتی بین المللی ماری کوری (IIF):

این بورسیه تحصیلی که بیشتر به دانشجویان آمده از کشورهای در حال توسعه اهدا می شود، در مقطع فوق دکتری قابل دسترس بوده و بودجه آن توسط کمیسیون روپا تامین می شود.

بورسیه تحصیلی Mawista :

این بورسیه تحصیلی به سرپستان کودک اهدا می شود که در خارج از کشور خود (از جمله آلمان) به تحصیل مشغول می باشند.

بورسیه تحصیلی  Stipendium :

این بورسیه تحصیلی که بسیار رقابتی می باشد، به دانشجویان شایسته با توانایی های علمی بالا و قابل توجه تعلق می گیرد و می تواند بسیاری از هزینه های روزمره دانشجو را تحت پوشش قرار دهد.

بورسیه انجمن همهولتز :

این بورسیه و کمک هزینه تحصیلی که به متقاضیان تحصیل در مقاطع دکتری و فوق دکتری تعلق می گیرد، فرصت تحصیل را برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در موسسه همهولتز آلمان را فراهم می کند.

بورسیه آلمان

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.