10توصیه ضروری برای اخذ بورسیه

  • توسط جلالیان ابراهیمی
  • 00:18 سپتامبر 6, 2018
  • ۹۹۸ بازدید
توصیه های ضروری برای اخذ بورسیه

آیا تا به حال از خود پرسيديد چه كساني بورسيه گرفته اند!؟دوست دارید که بدونید!؟

در زیر توصيه های ضروری براي اخذ بورسيه آورده شده.

توصیه اول:

مثال هاي عيني بزنيد.اگر پاسختان به يك مقاله انتزاعي است آن را با يك مثال عيني كه نظرتان را تایید ميكند، همراه كنيد.اسپانسر هاي بورسيه ميخواهند شواهدي را ببينند تا مطمئن شوند كه شما معيار هايشان را برآورده ميكنيد، نه اینکه فقط ادعاهاي غيرقابل پشتوانه را بیان کنید.

توصيه دوم:

اگر صلاحيت داريد، درخواست بديد.
تمام شرايط و جوانب را با دقت مطالعه كنيد و قبل از ارسال فرم درخواست، مطمىن شويد كه صلاحيت داريد،اگر صلاحیت برای پذیرش را نداشته باشید فرم شما رسيدگي نخواهد شد.

توصيه سوم:

هدف های اسپانسر ها را شناسايي كنيد.تلاش كنيد تا متوجه انگيزه ي اسپانسر براي پيشنهاد اين بورسيه شويد.

ايا انها قصد دارند در زمينه هاي مد نظرخودشان فعالیت کنید؟ آيا انها ميخواهند محققان و رهبران تجاري آينده دار را شناسايي كنند!؟اگر شما بتوانيد اهدافشان را شناسايي كنيد ميتوانيد فرم درخواستتان را در جهت براورده كردن آن اهداف ،هدايت كنيد و شانس خودرا در برنده شدن بالا ببريد.

توصيه چهارم:

فرم درخواست را كامل پركنيد و راهنمايي ها را دنبال كنيد.
خيلي از دانشجويان نميتوانند راهنمايي ها را دنبال كنند.شما ميتوانيد با خواندن دقيق راهنما يك امتياز رقابتي به خود اهدا كنيد.همه ي انچه را كه لازم است فراهم كنيد اما انچه را كه مورد نياز نيست ارائه ندهيد زيرا كه موثر نخواهد بود و ممكن است رد صلاحيت شويد.مطمئن شويد كه تمام فرم را پر كرده ايد.اگر پاسخ سوالي مربوط ب شما نميشد آن را در فرم بنويسيد و بي پاسخ آن را رها نكنيد

توصيه پنجم:

مرتب نوشتن و تميزي امتياز محسوب مي شود.چند كپي از تمام فرم هايي دريافت مي كنيد داشته باشيد. از كپي ها بعنوان پيشنويس كاري استفاده كنيد تا بسته ي فرم درخواستتان را ارتقا دهيد و كامل كنيد.هميشه بهتر است كه فرم درخواست را تايپ كنيد.اگر بايد پرينت بگيريد تميز مرتب و خوانا اين كار را انجام دهيد.هيچ چيز بي اثر تر از فرم درخواست با غلط املايي و مشكلات گرامري نيست،از يك دوست،معلم يا سرپرستي بخواهيد كه درست بودن آن را تاييد كند.

توصيه ششم:

رزومه اي از دستاوردهاي خود بنويسيد.
ليستي از تمام دستاوردهاي خود تهيه كنيد اين كار به شما كمك ميكند تا نقاط قوت خودرا شناسايي كرده و فرم بهتري را آماده كنيد.يك كپي از رزومه را به كساني كه درخواست شما را مينويسيد بدهيد انها ميتوانند جزئياتي را اضافه كنند به گونه كه بنظر ميرسد انها شمارا بهتر ميشناسند.

توصیه هفتم:

تمام مهلت ها را در نظر بگيريد،حداقل دو هفته زودتر از زمان اعلام شده براي تصحيح فرمتان قبل از ارسال وقت بگذاريد. شما مسئول ارسال تمام قسمت هاي فرم در وقت مقرر هستيد.اين قسمت ها شامل محتويات پشتيباني مانند : نامه ي درخواست و نسخه ي رو نوشت است. بنابراين مطمئن شويد هر كس كه در فرم درخواست شما مشاركت دارد وقت كافي(براي بررسي همه چيز)داشته باشد. اگر شرايط نامناسب بود به ارائه دهنده ي بورسيه با احترام تماس بگيرد و اگر ممكن است درخواست تمديد مهلت كنيد.محتويات را دير ارسال نكنيد؛بسياري از كميته ها فرم هاي دير ارسال شده را نميپذيرند،به زمان تمديد اعتمادنكنيد تعداد كمي از ارائه دهندگان بورسيه اصلا قبول نميكند(فرم دير ارسال شده).

توصیه هشتم:

اقدامات لازم را برا حصول اطمينان از اينكه فرمتان جايي كه نياز بوده ارسال شده،انجام دهيد.قبل از ارسال فرم از تمام پاكت مربوط به ان يك كپي تهيه كنيد و در پوشه نگه داريد؛زماني كه فرم درخواست مفقود شد به سرعت بتوانيد آن را بازگردانيد.مطمئن شويد كه اسمتان(و شماره امنيت اجتماعي شما در صورت كاربرد)در تمام صفحات فرم ديده شود . قسمت هايي از فرم شما ممكن است گم شوند اگر واضح شناسايي نشود.

توصيه نهم:

اگر مشکلی دارید كمك درخواست كنيد. اگر در رابطه با فرمتان مشكلي داريد براي تماس با ارائه‌ی دهنده بورسیه درنگ نكنيد.آنها اغلب از كمك كردن به شما خوشحال ميشوند،اما از انها توقع انجام كاري براي خود را نداشته باشيد.كامل كردن فرم بر عهده ي خود شماست.

توصيه دهم:

به ياد داشته باشيد فرم درخواست شما نماينده ي خود شماست؛توانايي شما براي بارگذاري يك فرم تميز و به موقع تكميل شده، بازتابش براي خود شماست.اين چهره ايست كه شما به ارائه دهنده بورسیه ارائه مي دهيد.
با ارائه ي بهترين فرم درخواست برنده باشید.

منبع: سایت اسکالرشیپ پوزیشن

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اولین نفری باشید که از بورسیه ها مطلع می شوید.

جدید ترین مطالب سایت

مجله بورسیه