یونی اسیست

یونی اسیست uni-assist چیست؟ چگونه با آن برای دانشگاه های آلمان اپلای کنیم؟

اگر از کسانی باشید که قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند حتما نام یونی اسیست uni-assist را شنیده و یا در آینده با آن برخورد خواهید داشت. یونی اسیست یک مجموعه واسطه بین دانشگاه های آلمان و متقاضیانی است که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارند .

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آلمان یکی ازکشورهایی است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به عنوان مقصد سفر خود برمی گزینند .

چرا تحصیل در آلمان ؟

تحصیل و مهاجرت تحصیلی به آلمان مزایای فراوانی دارد. با تحصیل در آلمان شما علاوه براینکه امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی را خواهید داشت، تمدید ویزا به مدت پنج سال موجب اخذ اقامت دائم آلمان برای شما خواهد شد. یعنی اگر مدت زمان تحصیل شما پنج سال طول بکشد، اقامت دائم آلمان را هم بدست خواهید آورد و این برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، حسن بسیار خوبی است .

علاوه براین با تحصیل در آلمان امکان کار دانشجویی و پوشش همه یا بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجو وجود دارد و در کنار آن، خدماتی که کارت دانشجویی در اختیار شما قرار می‌دهد، بخش اعظمی از دغدغه‌ها، مثل حمل‌و‌نقل، تخفیف در خرید کتاب، تخفیف در خرید بلیط تئاتر و سینما و کنسرت و … را برطرف می کند، کارشناسی‌ارشد در آلمان به معنی تحصیل در یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌ها با هزینه‌ای مقرون به صرفه در اروپا است. کشور آلمان با داشتن حدود ۴ هزار فارغ‌التحصیل در سال که دوره‌ی دکترای خود را در این کشور به پایان می‌رسانند، یکی از محبوب‌ترین کشورهای تحصیلی در خارج از کشور است. دکترا در آلمان معمولا بی‌نیاز از پرداخت هزینه تحصیلی است و بیش از یک‌چهارم داوطلبان دکترا در این کشور، از کمک‌هزینه‌های تحصیلی همگانی بهره‌مند می‌شوند. بعد از پذیرش در دانشگاه‌های آلمان می‌توانید به انجمن صنفی کار دانشجویان مراجعه کرده و با ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را از این طریق تامین نمایید. کار دانشجویی بخشی از هزینه‌های شما را به راحتی پوشش داده و زندگی در آلمان را برای شما راحت‌تر می‌کند. با داشتن ویزای آلمان می‌توانید به کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا مسافرت نمایید. برای تحصیل در مقطع ارشد و دکترا تسلط به زبان انگلیسی کافی بوده و با داشتن نمره ۶ و نیم در آیلتس و سایر شرایط می‌توانید بورسیه دریافت نمایید. بعد از ورود به کشور آلمان می‌توانید با پرداخت ۲۰ تا ۱۳۵ یورو در هر ماه خود را بیمه نمایید و از این بیمه در تمام کشورهای اروپایی استفاده نمایید.

اما یونی اسیست uni-assist چیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد ؟

جذب متقاضیان تحصیلی در آلمان و پیگیری اموری از این قبیل نیاز به وجود مجموعه ای داشت تا حداقل مراحل اولیه و فرایند بررسی مدارک متقاضیان را  به خوبی دنبال کند . به همین منظور یونی اسیست ایجاد شد. یونی اسیست (Uni-Assist) یک موسسه واسطه بین دانشجویان و دانشگاه های آلمان است که در شهر برلین واقع شده است و وظیفه آن ارزیابی و معادل سازی مدارک افراد به سیستم آموزشی آلمان است.

در واقع در آلمان به جای اینکه هر دانشگاه مدارک متقاضیان را به صورت جدا بررسی کند، موسسه ای به نام Uni-Assist تاسیس گردید تا این وظیفه را به صورت گسترده تری انجام دهد. علاوه بر این، این موسسه مسئول بررسی صحت و کامل بودن مدارک ارسالی دانشجویان است.

نکته قابل توجه این است که این موسسه وظیفه ای جهت تضمین پذیرش به متقاضیان ندارد بلکه صرفا مراحل بررسی مدارک و شرط های ابدائی برای پذیرش تحصیلی را انجام می دهد .

بنابراین اگر شما قصد پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان را داشته باشید باید در قدم اول با یونی اسیست ارتباط برقرار کرده و با پرداخت هزینه مشخصی به این مجموعه این امکان را بدهید تا مدارک شما و فرایند اخذ پذیرش را پیگیری نماید. یونی اسیست با دانشگاه مورد نظر شما مکاتبه می کند و اقدامات لازم را انجام می دهد .

آیا مراجعه به یونی اسیست برای دریافت پذیرش دانشگاه های آلمان در همه موارد ضروری است ؟

پاسخ به این مطلب بستگی به دانشگاهی دارد که شما برای ادامه تحصیل در آلمان انتخاب نموده اید. اگر دانشگاه مدنظرتان جهت اپلای شما را به یونی اسیست ارجاع داده است پس مراجعه به آن ضروری است. اما توجه داشته باشید که ممکن است برخی دانشگاه ها مراجعه به یونی اسیست را ضروری ندانشته و این امکان را فراهم کرده باشند که به طور مستقیم مدارک خود را ارسال نمایید .

کدام دانشگاه های آلمان مراجعه به یونی اسیست را ضروری دانسته اند ؟

همان طور که بیان کردیم برخی دانشگاه ها فرایند اپلای را از طریق یونی اسیست دنبال می کنند  اما در این میان تعدادی نیز به طور مستقیم مدارک ارسالی و فرایند اپلای شما را پیگیری خواهند کرد . در ادامه و در لینک بیان شده اسامی دانشگاه هایی که زیر مجموعه یونی اسیست هستند بیان شده است :

http://www.uni-assist.de/en/tools/uni-assist-universities

چنانچه نام دانشگاه مورد نظر داوطلب در این لیست درج نشده باشد، متقاضی می‌بایست مدارک را مستقیم برای دانشگاه ارسال کند. این شرایط در مورد مقطع کارشناسی ارشد رایج‌تر است. به این معنا که اکثر دانشگاه‌های آلمان مدارک ارسالی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را خود بررسی می‌کنند.

یونی اسیست

چگونه در uni-assist درخواست دهیم و اپلای کنیم ؟

 • ابتدا وارد سایت این موسسه باید شوید. این لینک
 • انتخاب دوره ای که علاقه مند به شرکت در آن هستید : مثلا دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، آمادگی زبان آلمان و…
 • پس از آن کلیه اطلاعات لازم در زمینه‌ی گزینه‌ای که انتخاب نموده‌اید در اختیار شما قرار داده می‌شود.
 • در خواست بررسی اطلاعات
 • برای این منظور مراحل مربوطه را طی می‌کنید و اطلاعات لازم را وارد نموده و گزینه‌های مناسب را انتخاب می‌نمائید.
 • با طی مراحل قبل شما اطلاعات لازم را در اختیار uni-assist قرار می‌دهید. تا در کلیه‌ی دانشگاه‌های کشور آلمان که با آن ها مشغول به همکاری است درخواست پذیرش شما بررسی شده و نتیجه به شما اعلام ‌شود.

آیا برای اپلای یونی اسیست نیاز به ارائه مدرک زبان است ؟

طبیعتا پاسخ مثبت است و و دانشگاه هایی که از طریق یونی اسیست فرایند اپلای را ارائه می کنند وجود مدرک زبان را لازم و ضروری می دانند . اما اینکه چه نوع مدرک زبانی باید ارائه کنید بستگی به شرایط دانشگاه مورد نظر خودتان دارد و باید ضمن مراجعه به سایت دانشگاه مدنظر این موضوع را بررسی کنید که نوع مدرک زبانی که از متقاضیان خود می خواهد چه مدرکی است . به هر حال لازم است بدانید که نیاز به ارائه ی اصل مدرک زبان نیست و فقط کپی مورد تایید سفارت آلمان کافی می باشد .

بررسی مدارک در یونی اسیست چه قدر طول می کشد ؟

مدت زمانی که یونی اسیست درخواست شما را بررسی می کند معمولا بین 4 تا 6 هفته پس از دریفات مدارک و پرداخت هزینه طول می کشد . اما به هر حال این مدت زمان قطعی نیست و ممکن است درموارد مختلف و برای متقاضیان کشورهای مختلف متغیر باشد .

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به یونی اسیست

 • کپی برابر اصل مدارک ترجمه‌ شده تحصیلی به‌ همراه ریز نمرات با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه مورد تایید سفارت آلمان
 • رزومه شخص به زبان انگلیسی یا آلمانی براساس استانداردهای دانشگاه‌های آلمان
 • مدارک زبان آلمانی و یا انگلیسی که برابر اصل تأیید سفارت آلمان شده باشد
 • پرداخت حداقل 75 یورو جهت ارزیابی ارزشیابی مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه برای دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی
 • سایر مدارکی که بر اساس نوع دانشگاه موردنظر مورد نیاز است
 • ارسال کلیه مدارک کپی برابر اصل و فیش واریزی مبلغ به آدرس مؤسسه در برلین با پست ایران

یونی اسیست

هزینه های یونی اسیست

هزینه اپلای یونی اسیست تا ماه می سال 2011 معادل 68 یورو بوده است که به 75 یورو افزایش یافته است .

هزینه پرداختی شما برای انتخاب هایتان این گونه محاسبه می شود که به ازای اولین دانشگاه انتخابی در هر ترم بایستی 75 یورو و به ازای دانشگاه های بعدی انتخابی در هر ترم بایستی 15 یورو پرداخت کنید. به طور مثال اگر شما برای ترم اول پنج دانشگاه و برای ترم دوم سه دانشگاه را انتخاب نمایید برای ترم اول می بایست یک 75 یورو و چهار 15 یورو و برای ترم دوم می بایست یک 75 یورو و دو 15 یورو پرداخت نمایید. یعنی مجموع مبلغ پرداختی در مثال فوق 240 یورو خواهد بود.

توجه داشته باشید که این مبالغ به صورت مستقل و فارغ از تکراری بودن دانشگاه ها در دو ترم محاسبه می شود. علت این امر این است که به گفته سایت uni-assist از آنجا که ممکن است شرایط پذیرش یک دانشگاه از ترمی به ترم دیگر تغییر کند، چنانچه دانشگاه انتخابی دوم در ترم دیگری باشد، نیاز است تا مدارک مجددا بررسی شود و بنابراین شما بایستی هزینه ی کامل بررسی مدارک را پرداخت کنید.

چگونه هزینه های یونی اسیست را پرداخت نماییم ؟

 • پرداخت از طریق حواله بانکی (Money Transfer) : در این روش شما پول را برای حساب uni-assist در آلمان حواله می کنید و چنانچه از یک حساب بانکی خارج از آلمان باشد، به علت هزینه تراکنش بین بانکی به مبلغ پرداختی شما افزوده می شود، اما در صورتی که فردی از دوستان شما که در بانک های آلمان حساب بانکی دارد این کار را برای شما انجام دهد این هزینه اضافی وجود ندارد. اطلاعات حساب بانکی uni-assist و دیگر موارد مورد نیاز را نیز از اینجا می توانید مشاهده کنید.
 • پرداخت از طریق مستر کارت و ویزا کارت به صورت آنلاین: آسان کارت برای پرداخت پرداخت آنلاین از طریق مستر کارت و ویزا کارت خدمت شما بوده و بدین منظور می توانید از طریق بخش “پرداخت آنلاین ارزی” اقدام به ثبت سفارش کنید.
 • پرداخت از طریق سایت های ایرانی واسط: از طریق سایت های واسط مانند ایرانی کارت، تهران پی منت، شریف ویزا و … نیز می توانید هزینه های یونی اسیست را پرداخت نمایید. البته جهت پرداخت باید مبلغی به عنوان کارمزد به این گونه سایت ها بپردازید.

ارسال مدارک مورد نیاز هر دانشگاه‌ و پرداخت هزینه اپلیکیشن Uni assist باید حداقل 8 هفته قبل از انقضای مهلت Submit اپلیکیشن آن دانشگاه انجام شود.

3.2/5 - (14 امتیاز)

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.