معرفی بورسیه های فرانسه برای دانشجویان خارجی در سال 2020

بورسیه فرانسه

بورسیه فرانسه


آشنایی با بورسیه های تحصیلی فرانسه برای دانشجویان خارجی

به دلیل وجود معماری بینظیر خانه های فرانسوی و عشق به غذاهای مختلف و نوشیدنی ها این کشور ، جای تعجب نیست که فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد جهت تحصیل است،از طرفی وجود چهار شهر این کشور در رده بندی QS  که در بین بهترین شهر های دانشجویی قرار گرفتند بر این محبوبیت می افزاید.جای هیچ شکی نیست که دانشجویان برای تحصیل در کشوری مانند فرانسه نیاز به کمک های مالی دارند که یک راه برای تامین کمک های مالی استفاده از بورسیه های تحصیلی است که توسط موسسه های دولتی و غیر دولتی این کشور ارایه می شود.

فرانسه رشته های تحصیلی انگلیسی زبان زیادی در ٣١ دانشگاه برتر خود که در نظام رتبه بندی QS رده بندی شده اند، دارد و این یعنی شما لازم نیست برای تحصیل در این کشور حتما فرانسوی زبان باشید یا به زبان فراسه مسلط باشید. در ادامه به معرفی بورسیه های کشور فرانسه  از تمام رشته ها و تمام مقاطع برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در فرانسه هستند ،می پردازیم.

بورسیه هایی که توسط دولت فرانسه به دانشجویان اعطا می شود:

بورسیه ایفل

بورسیه ایفل فرانسه توسط وزارت فرانسه برای دانشجوهایی با  ملیت غیر فرانسوی که حداکثر٣٠سال سن دارند و  قصد ورود به دوره ی phd یا دکتری رشته های حقوق،اقتصاد ،مدیریت،مهندسی و علوم سیاسی در هر موسسه ی آموزش عالی یا دانشگاهی  در فرانسه را دارند،مناسب است.
تقاضا نامه ها دانشجویان برای این بورسیه به نمایندگی از متقاضیانی که پذیرش خواهند شد،توسط موسسه آموزش عالی فرانسه بارگذاری می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بورسیه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه اراسموس پلاس

بورسیه اراسموس پلاس که توسط کمیسیون اروپایی اداره می شود، بزرگترین ارایه دهنده بورسیه در قاره اروپا می باشد که بورسیه های خیلی خوبی را برای دانشجویان خارجی ارایه می کند این بورسیه ها شامل تامین هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان می شود.

فلوشیپ chateaubriand فرانسه

این فلوشیپ توسط سفارت فرانسه در آمریکا ارایه شده است،این فلوشیپ برای دانشجویان دکتری دانشگاه های آمریکا که قصد دارند برای ۴تا٩ماه در فرانسه تحقیق کنند،فاند ارائه می دهد.متقاضیان پذیرفته شده،مقرری ماهانه ای تا١٢٣٠دلار آمریکا،هزینه ی گشت و گذار در فرانسه و حمایت بیمه ی سلامت را دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:
دانشگاه هاروارد | معرفی جامع شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا سال 2020

بورسیه های غیر دولتی برای تحصیل در کشور فرانسه:

بورسیه تحصیلی،امتیاز و حمایت مالی AIFS فرانسه :
بورسیه های متنوعی است برای دانشجویان بین المللی همه  مقاطع که به دنبال تحصیل در فرانسه هستند و نیازمند کمک مالی جهت ادامه تحصیل خود می باشند.

بورسیه Fulbright فرانسه

برای فارغ التحصیلان جدیدی است که قصد دارند برای مقطع phd یا کارشناسی ارشد به دانشگاه های  فرانسوی بروند. سالیانه تا 20 نفر بورسیه می شوند که به مدت هشت تا ده ماه تحصیل در فرانسه را پوشش مالی می دهد.

بورسیه ی الکساندر یرسین برای برنامه های کارشناسی ارشد در فرانسه

این بورسیه برای دانشجویان هنگ هنگ و ماکو که قصد دارند مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را از یک دانشگاه فرانسوی دریافت کنند می باشد.

جایزه ی رهبری اجتماعی شهروندی موسوم بهCSLA فرانسه:

این بورسیه ، فاند کاملی در مقطع کارشناسی ارشد برای کسانی که تعهد به رهبری یک تغییر اجتماعی را در کشور خود داشته و برتری آکادمیک و حرفه ای از خود نشان داده اند،ارائه می دهد.

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

بورسیه های خاص دانشجویی در کشور فرانسه

بورسیه استیفن ام کلن فرانسه:

این بورسیه هرساله توسط  موسسه ساینس پرو اعطا می شود،بورسیه بر اساس شایستگی است که برای هر دانشجویی که هم در دوره ی کارشناسی ساینس پرو و هم برنامه های دانشگاه فری برلین پذیرفته شده باشد می باشد.
این بورسیه هزینه پرداختی دو سال در ساینس پرو،حققوق ماهیانه ۶٠٠٠دلاری(امریکا) هرسال ساینس پرو کمپ فرانسه-آلمان در نانسی و حقوق ماهیانه ٧٠٠٠دلاری سالانه به مدت دو سال در Otto Suhr-Institute of Freie Iniversitätرا پوشش می دهد.
دوره ی ٢٠٢٠این بورسیه هنوز مشخص نشده است اما اغلب نزدیک ماه ژوئن بسته می شود پس برای جزئیات بیشتر سایت ساینس پرو را چک کنید.

بورسیه امیلی بوتمی ٢٠٢٠:

این بورسیه هم توسط موسسه ساینس پو اعطا می شود،این بورسیه برای دانشجویان غیراروپایی است که مایل اند تحصیلات خود در مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد یا دکتری را در فرانسه ادامه دهند.

بورسیه ی ENS:

هرساله به ١٠ دانشجوی هنر و علوم انسانی اعطا می شود تا تحصیلات خود برای مقطع کارشناسی ارشد و یا دریافت دیپلم از Ecole normale superiuer ادامه دهند.
این بورسیه برای دانشجویان زیر٢۵سال که بیشتر از ١٠ماه در فرانسه زندگی نکرده اند،معتبر است.متقاضیان پذیرفته شده هر ماه١٠٠٠یورو به مدت سه سال و یک اتاق در کمپ های ENS دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:
لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 | شرایط و هزینه ثبت نام لاتاری امریکا

بورسیه ی امپر اکسلنس برای دانشجویان بین المللی:

این بورسیه١٠٠٠یورو در هرماه تا مدت دوسال برای دانشجویان بین المللی که مایل اند یکی از برنامه های واجد شرایط در ENS de Lyon را بگذرانند را تامین می کند.

بورسیه رهبری آفریقا اینسید ٢٠١٩/٢٠٢٠ برای دانشجویان آفریقایی:

یک بورسیه 50 هزار یورویی برای دانشجویان پذیرفته شده یا در مرحله مصاحبه دوره ی MBA در INSEADاست. داوطلبان باید دستاورد های برجسته ی شخصی و حرفه ای همراه با تعهد در مشارکت برنامه های متنوع،داشته باشند.

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاهSaclayپاریس:

این دانشگاه بیش از١۶٠بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان برای ورود به رشته های تحصیلیش می دهد .هر بورسیه 10 هزار یورو در سال و حداکثر هزار یورو برای سفر و تمدید ویزا به متقاضیان پذیرفته شده اعطا می کند.

بورسیه ی بنیادRainbow Bridgeبرای زنان آفریقایی و آسیایی:

این بورسیه برای داوطلبانی است که در برنامه ی MBA پاریس  HEC پذیرفته شده اند. کاندیداها می بایست از کشورهای آسیایی یا آفریقایی که از حوادث طبیعی مثل سیل و خشکسالی ضربه دیده اند باشند یا قادر به نشان دادن تعهد در حل برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی باشند

منبع سایت تاپ یونی ورسیتی

بورسیه اراسموس پلاسبورسیه ایفل فرانسهبورسیه فرانسهبورسیه فولبرایتتحصیل در فرانسهفلوشیپ فرانسه

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.