بورسیه دولت چین

معرفی کامل بورسیه فول فاند دولت چین برای دانشجویان خارجی

ماجراجویی تحصیلی خود را با معتبرترین و پرطرفدارترین بورسیه تحصیلی دولت چین 2022 شروع کنید. در این مقاله ما به طور مفصل بورسیه تحصیلی 2022 دولت چین ، مزایای آن و روش درخواست به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. این بورسیه تحصیلی قصد دارد آموزش، فرهنگ، تجارت، مبادلات در آموزش و سیاست، همکاری و تفاهم متقابل بین سایر کشورها و چین را ارتقا بخشد. دانشجویان خارجی از تمام کشورهای جهان واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند. این بورسیه جهت تحصیل در دانشگاه های مختلف چین و رشته های مختلف این دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ارایه شده است.

بورسیه تحصیلی دولت چین نیاز به ارسال تفاضا آنلاین در پرتال CSC دارد. پس از آن داوطلب باید به دانشگاه منتخب مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به همراه فرم درخواست بورسیه تحصیلی CSC برای دانشگاه ارسال کند.

شرایط بورسیه تحصیلی دولت چین 2022

در زیر حداقل شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2022 آورده شده است:

 • دانشجویی با ملیت غیر چینی باشید.
 • بورسیه تحصیلی دیگری را که دولت چین یا هر یک از هیئت های نمایندگی صادر کرده است ، در اختیار نداشته باشید.

حداقل سن مورد نیاز:

 • دانشجویان کارشناسی نباید بیش از 25 سال داشته باشند .
 • برای دوره کارشناسی ارشد محدودیت سنی 35 سال است.
 • برای تحیل در مقطع دکتری ، محدودیت سنی 40 سال است.

حداقل معیارهای لازم صلاحیت علمی:

 • ارایه گواهی دبیرستان یا معادل آن برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 • دارا بودن مدرک کارشناسی برای کارشناسی ارشد
 • دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد برای دکتری

مزایای بورسیه تحصیلی دولت چین 2022

بورسیه تحصیلی دولت چین 2022 مزایای زیر را برای دریافت کننده فراهم می کند:

 • بورسیه تحصیلی CSC نوع A هزینه های ثبت نام ، اقامت (در یک محل اقامت دانشگاه در یک اتاق مشترک با شخص دیگری) ، بیمه درمانی اولیه و کمک هزینه ماهیانه برای هزینه های شخصی را شامل می شود (بین 2500 تا 3500 یوان در ماه ، به ترتیب تقریباً 350 و 500 دلار). این بورسیه ها توسط سفارتخانه های چین در سراسر دنیا ارایه می گردد.
 • بورسیه تحصیلی CSC نوع B همان بورسیه تحصیلی نوع A را شامل می شود ، اما این بورسیه از طریق دانشگاه ها ارایه می شود برخلاف نوع A که توسط سفارت ارایه می گردد.
 • بورسیه تحصیلی CSC نوع C نوع دیگری بورسیه تحصیلی جزئی با مزایای اندک است.

بورسیه تحصیلی CSC نوع A از جذابیت بیشتری برخوردار است ، بنابراین به دلیل تقاضای زیاد ، رقابتی تر است. اگر توانایی پرداخت هزینه زندگی را دارید ، بهتر است برای بورسیه تحصیلی CSC نوع B یا C اقدام کنید زیرا به راحتی دریافت آن امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:  معرفی بورسیه های تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان در سال تحصیلی 2022

بورسیه دولت چین

چگونه می توان برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2022 اقدام کرد؟

در زیر به سادگی فرآیند درخواست برای این بورسیه شرح داده شده است که به شما کمک می کند تا برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2022 اقدام کنید:

 1. مهلت درخواست: مهلت درخواست بورسیه تحصیلی CSC معمولاً از ژانویه ( دی ماه) تا آوریل ( اردیبهشت) هر سال است. بعضی از آژانس ها یا دانشگاه های مجاز مهلت های مختلفی دارند. شما باید آخرین مهلت دانشگاه های مورد نظر خود را بررسی کنید.
 2. درخواست بورسیه CSC ابتدا باید بصورت آنلاین (به انگلیسی یا چینی) تکمیل شود.( این لینک)  اگر می خواهید برای بیش از یک دانشگاه درخواست دهید ، حساب های پرتال CSC جداگانه ایجاد کنید.
 3. در ابتدای فرم درخواست آنلاین ، از شما خواسته می شود که بورس تحصیلی را با توجه به بودجه آن (A ، B یا C) و تعداد آژانس یا دانشگاه مجاز انتخاب کنید. کد مورد نیاز برای بورسیه نوع A برای دانشجویان ایرانی کد سفارت چین در تهران می باشد که شماره آن 3641 می باشد و در بخش
 4. پس از تکمیل تمام اطلاعات در پرتال آنلاین بورسیه تحصیلی دولت چین ، باید مدارک مورد نیاز را در قالب PDF ضمیمه کنید (لیست در زیر آورده شده است).
 5. دانشگاه چینی و دوره مدنظر را در اینجا انتخاب کنید.
 6. بررسی کنید آیا دانشگاه چینی مورد نظر شما نیاز به یک تقاضا آنلاین برای پذیرش همراه با تقاضا بورسیه تحصیلی دولت چین دارد یا خیر.
 7. اگر آن دانشگاه به یک تقاضا آنلاین نیاز دارد ، پس این تقاضا را در وب سایت آن دانشگاه ارسال کنید و تقاضا بورسیه تحصیلی دولت چین خود را ضمیمه کنید.
 8. 2 مجموعه اسناد تهیه کنید (لیستی که در زیر آورده شده است) و آنها را به آدرس دانشگاه ارسال کنید.
 9. نتایج از اواسط ماه ژوئیه در همان صفحه برنامه منتشر می شود. از آن لحظه ، نهادها شروع به توزیع اسناد و مدارک لازم برای پردازش ویزای تحصیل در کشور مبدا داوطلبان می کنند.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2022

 • فرم درخواست تکمیل شده: پس از ثبت نام در صفحه رسمی بورسیه های تحصیلی دولت چین ، آن را پیدا خواهید کرد.
 • ریزنمرات و مدارک تحصیلی مورد تایید رسمی
 •  فرم رسمی پزشکی یا فرم معاینه فیزیکی خارجی. شما باید کپی این فرم را که توسط پزشک پر شده است ضمیمه کنید. مطمئن شوید که فرم توسط پزشک امضا شده باشد و دارای مهر رسمی از بیمارستان یا مرکز پزشکی محل کار شما باشد. حداقل یک مهر باید در بالای عکس کارت قبلاً ضمیمه شده باشد. فرم های بالاتر از 6 ماه از تاریخ درخواست پذیرفته نمی شوند.
 • رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی یا چینی: شما می توانید سندی را که حاوی اطلاعاتی درباره تخصص و علایق تحصیلی شما است ضمیمه کنید یا آن را مستقیماً در قسمت مربوط به فرم درخواست پر کنید (فضا بسیار کوتاه است ، توصیه می کنم این اطلاعات را در یک سند پیوست ضمیمه کنید).
 • دو توصیه نامه از آخرین اساتید دانشگاه شما به زبان انگلیسی یا به زبان چینی نوشته شده است.
 •  TOEFL یا IELTS Diploma اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید و بومی کشور انگلیسی زبان نیستید: حداقل نمرات هر دو مدرک توسط هر دانشگاه برای هر نوع دوره مشخص می شود. اگر گواهینامه آیلتس ندارید ، می توانید یک گواهینامه ساده ارائه دهید مبنی بر اینکه آخرین مدرک تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس شده است. به آن گواهی مهارت انگلیسی می گویند.
 • استادی پلن
 • کپی پاسپورت
 • اگر مدرک HSK (سطح زبان چینی) دارید باید آن را ضمیمه کنید( اختیاری است). دولت چین قصد دارد تا دو سال تحصیلات دانشگاهی زبان چینی را تأمین مالی کند تا بتوانید به سطح چینی مورد نیاز برنامه انتخاب شده خود برسید. با این حال ، اگر قبلاً مدرک داشته باشید ، دوره آموزش شما هزینه اقتصادی کمتری خواهد داشت ، بنابراین شانس شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی را افزایش می دهد. این منطق در مورد دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند صدق نمی کند ، زیرا نرخ ثبت نام در این دوره ها دو برابر بیشتر از دوره های آموزش داده شده به زبان چینی است.
 •  یکی دیگر از مدارک مهم اما اختیاری ، نامه قبولی (پذیرش)  صادر شده توسط اساتید دانشگاه چینی است که می خواهید در آن پذیرش کنید. برخی از دانشگاه ها متقاضیانی که نامه پذیرش از استاد چینی را دارند، ترجیح داده می شوند و برخی از دانشگاه ها هیچگونه نامه قبولی ندارند اما اگر نامه قبولی داشته باشید نماد خوبی برای شماست. اگر متقاضی دانشگاه هستید که سهمیه محدودی از کرسی ها را در اختیار داشته باشید ، نامه پذیرش را نیز امتحان کنید ، ترجیح داده می شوید. اگر متقاضی دانشگاه یا دانشگاه های دارای رتبه بالا هستید ، باید نامه پذیرش را امتحان کنید ، در این صورت ترجیح داده می شوید. برای دریافت نامه پذیرش باید با اساتید چینی مکاتبه کنید.
 •  سایر مدارک : اگر مقالات تحقیقاتی یا تمایز دیگری دارید ، باید آنها را ضمیمه کنید.
بیشتر بخوانید:  بورسیه های کانادا و نحوه اپلای برای آنان در سال 2022 + شرایط و مدارک مورد نیاز

نکته: جهت اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت مراجعه نمایید

 

*آموزش کامل نحوه اپلای برای این بورسیه و کار با پورتال CSC را می توانید در کانال یوتیوب ما در این لینک مشاهده نمایید. حتما قبل از مراجعه به یوتیوب فیلترشکن خود را روشن نمایید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

کارشناس 1Author posts

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

15 پرسش و پاسخ

 • سلام ممنون از پاسخگوییتون. داخل پرتال csc و بورسیه نوع آ رشته رو زده بود و دانشگاه های خوبی هم داشتند اما همه میگن که باید hsk5داشته باشی و فول فاندی وجود نداره شاید استانی و دانشگاهی پارشال فاند بدن، میخواستم بدونم واقعا اینجوریه؟ یا میشه فاند رو گرفت و قبل ورود به دانشگاه دوره زبان چینی رو گذروند

  • و اینکه درسته که وزارت علوم اجازه نمیده از طریق سفارت و با بورسیه رشته های علوم پزشکی خوند؟

  • سلام خیر به حرف بقیه چرا گوش میدید وقتی سایت دولت چین خودش اطلاعیه زده و همه نکات رو گفته؟؟
   خب برید مطالعه بفرمایید جای حرف بقیه.

 • سلام وقتتون بخیر من با مدرک hsk2و ریز نمرات عالی و نامه قبولی در دانشگاه علوم تجربی ایران میتونم چند درصد امید داشته باشم که بورسیه نوع آ رو برای پرستاری بگیرم ؟ ۲۰ساله هستم .چون همه میگن از طریق پرستاری و اینجور رشته ها ،فول فاند نمیشه گرفت

  • سلام ممنون رزومه خوبی دارید و شانس تونم زیاد است اما در مورد رشته ها بهتره برید داخل پرتال ببینید این رشته ها رو دارند یا خیر

 • سلام خسته نباشید آیا برای بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت مالی نیازی به ارائه مدرک و ریزنمرات زبان انگلیسی وجودداره یا فقط نمره ی آیلتس موردنیازه؟؟؟

  • سلام برای همه بورسیه ها ارایه مدرک تحصیلی و ریزنمرات ضروری می باشد و همچنین دارا بودن مدرک زبان انگلیسی

 • سلام وقت بخیر.بنده برای مقطع ارشد رشته مهندسی پزشکی میخوام اقدام کنم و میخواستم بدونم با توجه به اینکه الان فارق التحصیل هم شدم در مقطع کارشناسی ،ارایه مقاله برای اخذ بورس لازمه یا نه؟

  • سلام برای مقطع کارشناسی توقعی نیست از دانشجویان که مقاله داشته باشند.

 • درود
  آیا من میتونم بورسیه دوره زبان چینی بشم و یک سال زبان چینی بخونم در چین و بعد از اون وارد دانشگاه چین در رشته خودم بشم؟

 • درود عذر خواهی میکنم آیا بورس چین از طریق سفارت وحود دارد
  و یا اینکه ما میتونیم بورسیه یک ساله دوره چین رو بگیریم و بعد از تموم شدن اون در رشته خودمون رو چین تحصیل کنیم

  • سلام خسته نباشيد همونطور كه در دستورالعمل اين بورسيه اومده از طريق سفارت نميشه اقدام كرد.
   بورسيه هايي كه داده ميشه عموما براي طي كردن كل دوران اون مقطع مي باشد و به صورت جداگانه نيست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.