بورسیه دولت چین

معرفی کامل بورسیه فول فاند دولت چین برای دانشجویان خارجی

ماجراجویی تحصیلی خود را با معتبرترین و پرطرفدارترین بورسیه تحصیلی دولت چین 2021 شروع کنید. در این مقاله ما به طور مفصل بورسیه تحصیلی 2021 دولت چین ، مزایای آن و روش درخواست به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. این بورسیه تحصیلی قصد دارد آموزش، فرهنگ، تجارت، مبادلات در آموزش و سیاست، همکاری و تفاهم متقابل بین سایر کشورها و چین را ارتقا بخشد. دانشجویان خارجی از تمام کشورهای جهان واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند.

بورسیه تحصیلی دولت چین نیاز به ارسال تفاضا آنلاین در پرتال CSC دارد. پس از آن داوطلب باید به دانشگاه منتخب مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به همراه فرم درخواست بورسیه تحصیلی CSC برای دانشگاه ارسال کند.

شرایط بورسیه تحصیلی دولت چین 2021

در زیر حداقل شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2021 آورده شده است:

 • دانشجوی بین المللی (شهروند چین نبودن)
 • بورسیه تحصیلی دیگری را که دولت چین یا هر یک از هیئت های نمایندگی صادر کرده است ، در اختیار نداشته باشید.

حداقل سن مورد نیاز:

 • دانشجویان کارشناسی نباید بیش از 25 سال داشته باشند .
 • برای دوره کارشناسی ارشد محدودیت سنی 35 سال است.
 • برای تحیل در مقطع دکتری ، محدودیت سنی 40 سال است.

حداقل معیارهای لازم صلاحیت علمی:

 • ارایه گواهی دبیرستان یا معادل آن برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 • دارا بودن مدرک کارشناسی برای کارشناسی ارشد
 • دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد برای دکتری

مزایای بورسیه تحصیلی دولت چین 2021

بورسیه تحصیلی دولت چین 2021 مزایای زیر را برای دریافت کننده فراهم می کند:

 • بورس تحصیلی CSC نوع A هزینه های ثبت نام ، اقامت (در یک محل اقامت دانشگاه در یک اتاق مشترک با شخص دیگری) ، بیمه درمانی اولیه و کمک هزینه ماهیانه برای هزینه های شخصی را شامل می شود (بین 2500 تا 3500 یوان در ماه ، به ترتیب تقریباً 350 و 500 دلار).
 • بورس تحصیلی CSC نوع B همان بورس تحصیلی نوع A را شامل می شود ، به استثنای کمک هزینه ماهانه هزینه های شخصی.
 • بورس تحصیلی CSC نوع C نوع دیگری بورسیه تحصیلی جزئی با مزایای اندک است.

بورسیه تحصیلی CSC نوع A از جذابیت بیشتری برخوردار است ، بنابراین به دلیل تقاضای زیاد ، رقابتی تر است. اگر توانایی پرداخت هزینه زندگی را دارید ، بهتر است برای بورسیه تحصیلی CSC نوع B یا C اقدام کنید زیرا به راحتی دریافت آن امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:  بورسیه فول فاند دانشگاه ادینبورگ بریتانیا در مقطع دکتری در سال 2021

بورسیه دولت چین

چگونه می توان برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2021 اقدام کرد؟

در زیر به سادگی فرآیند درخواست برای این بورسیه شرح داده شده است که به شما کمک می کند تا برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2021 اقدام کنید:

 1. مهلت درخواست: مهلت درخواست بورسیه تحصیلی CSC معمولاً از ژانویه تا آوریل هر سال است. بعضی از آژانس ها یا دانشگاه های مجاز مهلت های مختلفی دارند. شما باید آخرین مهلت دانشگاه های مورد نظر خود را بررسی کنید.
 2. درخواست بورسیه CSC ابتدا باید بصورت آنلاین (به انگلیسی یا چینی) تکمیل شود.( این لینک)  اگر می خواهید برای بیش از یک دانشگاه درخواست دهید ، حساب های پرتال CSC جداگانه ایجاد کنید.
 3. در ابتدای فرم درخواست آنلاین ، از شما خواسته می شود که بورس تحصیلی را با توجه به بودجه آن (A ، B یا C) و تعداد آژانس یا دانشگاه مجاز انتخاب کنید (کدی که در اینترنت پیدا خواهید کرد یا آن توسط دانشگاه ارائه می شود ، شما انتخاب کرده اید).
 4. پس از تکمیل تمام اطلاعات در پرتال آنلاین بورسیه تحصیلی دولت چین ، باید مدارک مورد نیاز را در قالب PDF ضمیمه کنید (لیست در زیر آورده شده است).
 5. دانشگاه چینی و دوره مدنظر را در اینجا انتخاب کنید.
 6. بررسی کنید آیا دانشگاه چینی مورد نظر شما نیاز به یک تقاضا آنلاین برای پذیرش همراه با تقاضا بورسیه تحصیلی دولت چین دارد یا خیر.
 7. اگر آن دانشگاه به یک تقاضا آنلاین نیاز دارد ، پس این تقاضارا در وب سایت آن دانشگاه ارسال کنید و تقاضا بورسیه تحصیلی دولت چین خود را ضمیمه کنید.
 8. 2 مجموعه اسناد تهیه کنید (لیستی که در زیر آورده شده است) و آنها را به آدرس دانشگاه ارسال کنید.
 9. نتایج از اواسط ماه ژوئیه در همان صفحه برنامه منتشر می شود. از آن لحظه ، نهادها شروع به توزیع اسناد و مدارک لازم برای پردازش ویزای تحصیل در کشور مبدا داوطلبان می کنند.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی دولت چین 2021

 • فرم درخواست تکمیل شده: پس از ثبت نام در صفحه رسمی بورسیه های تحصیلی دولت چین ، آن را پیدا خواهید کرد.
 • ریزنمرات و مدارک تحصیلی مورد تایید رسمی
 •  فرم رسمی پزشکی یا فرم معاینه فیزیکی خارجی. شما باید کپی این فرم را که توسط پزشک پر شده است ضمیمه کنید. مطمئن شوید که فرم توسط پزشک امضا شده باشد و دارای مهر رسمی از بیمارستان یا مرکز پزشکی محل کار شما باشد. حداقل یک مهر باید در بالای عکس کارت قبلاً ضمیمه شده باشد. فرم های بالاتر از 6 ماه از تاریخ درخواست پذیرفته نمی شوند.
 • رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی یا چینی: شما می توانید سندی را که حاوی اطلاعاتی درباره تخصص و علایق تحصیلی شما است ضمیمه کنید یا آن را مستقیماً در قسمت مربوط به فرم درخواست پر کنید (فضا بسیار کوتاه است ، توصیه می کنم این اطلاعات را در یک سند پیوست ضمیمه کنید).
 • دو توصیه نامه از آخرین اساتید دانشگاه شما به زبان انگلیسی یا به زبان چینی نوشته شده است.
 •  TOEFL یا IELTS Diploma اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید و بومی کشور انگلیسی زبان نیستید: حداقل نمرات هر دو مدرک توسط هر دانشگاه برای هر نوع دوره مشخص می شود. اگر گواهینامه آیلتس ندارید ، می توانید یک گواهینامه ساده ارائه دهید مبنی بر اینکه آخرین مدرک تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس شده است. به آن گواهی مهارت انگلیسی می گویند.
 • استادی پلن
 • کپی پاسپورت
 • اگر مدرک HSK (سطح زبان چینی) دارید باید آن را ضمیمه کنید( اختیاری است). دولت چین قصد دارد تا دو سال تحصیلات دانشگاهی زبان چینی را تأمین مالی کند تا بتوانید به سطح چینی مورد نیاز برنامه انتخاب شده خود برسید. با این حال ، اگر قبلاً مدرک داشته باشید ، دوره آموزش شما هزینه اقتصادی کمتری خواهد داشت ، بنابراین شانس شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی را افزایش می دهد. این منطق در مورد دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند صدق نمی کند ، زیرا نرخ ثبت نام در این دوره ها دو برابر بیشتر از دوره های آموزش داده شده به زبان چینی است.
 •  یکی دیگر از مدارک مهم اما اختیاری ، نامه قبولی (پذیرش)  صادر شده توسط اساتید دانشگاه چینی است که می خواهید در آن پذیرش کنید. برخی از دانشگاه ها متقاضیانی که نامه پذیرش از استاد چینی را دارند، ترجیح داده می شوند و برخی از دانشگاه ها هیچگونه نامه قبولی ندارند اما اگر نامه قبولی داشته باشید نماد خوبی برای شماست. اگر متقاضی دانشگاه هستید که سهمیه محدودی از کرسی ها را در اختیار داشته باشید ، نامه پذیرش را نیز امتحان کنید ، ترجیح داده می شوید. اگر متقاضی دانشگاه یا دانشگاه های دارای رتبه بالا هستید ، باید نامه پذیرش را امتحان کنید ، در این صورت ترجیح داده می شوید. برای دریافت نامه پذیرش باید با اساتید چینی مکاتبه کنید.
 •  سایر مدارک : اگر مقالات تحقیقاتی یا تمایز دیگری دارید ، باید آنها را ضمیمه کنید.
بیشتر بخوانید:  بورسیه دانشگاه آمستردام هلند در مقطع کارشناسی ارشد در سال 2021

نکته: جهت اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت مراجعه نمایید

بورسیه 2021شرایط بورسیه تحصیلی دولت چینفرایند تقاضا بورسیه دولت چینمدارک مورد نیاز بورسیه دولت چینمزایای بورسیه تحصیلی دولت چین

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.