آزمون LSAT ( ال ست) چیست؟ هزینه آزمون و نحوه ثبت نام در آن چگونه است؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT


آزمون LSAT ( ال ست) و معرفی کامل این آزمون ، ساختار آزمون LSAT ، هزینه شرکت در آزمون LSAT و نحوه ثبت نام در آزمون LSAT

آزمون اجرایی حقوق یا همان آزمون LSAT یک آزمون طراحی شده استاندارد به منظور بررسی استعداد فرد برای تحصیل در رشته حقوق است. این آزمون خود یک بخش کامل از فرآیند پذیرش در این رشته در آمریکا و کانادا و امتیازی جهت دریافت بورسیه تحصیلی از سایر کشورها است. به واقع گذراندن این آزمون برای دانشکده‌های حقوقی که در آمریکا و یا کانادا واقع شده اند، الزامی می باشد.

تاریخچه آزمون LSAT

آزمون LSAT در سال ١٩۴٨ به عنوان یک روش استاندارد برای گزینش کاندیداهای متقاضی ورود به دانشکده های حقوق در آمریکای شمالی شناخته شد. این آزمون قبلا ۴ دفعه در سال برگزار می شد و از ابتدای سال ٢٠١٨، ۶دفعه در سال برگزار می شود؛ در ماه های:
ژانویه، مارس، ژوئن، جولای، سپتامبر و نوامبر

شورای پذیرش دانشکده حقوق (LSAC) مرجع رسمی برگزاری آزمون LSAT است

ساختار آزمون LSAT:

این آزمون برای سنجش مهارت های کلیدی مورد نیاز در دانشکده های حقوق طراحی شده است و مجموعه به مدت سه ساعت و نیم به طول می انجامد. بخش های مختلف این آزمون به شرح زیر هستند:

  • استدلال منطقی: ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢۴-٢۶
  •  تفکر تحلیلی (بازی هوش و منطق): ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢٢-٢۴
  •  درک مطلب: ٣۵دقیقه و تعداد سوال ٢۶-٢٨
  •  بخش آزمایشی: ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢٢ تا ٢٨
  • بخش نوشتاری (رایتینگ): ٣۵دقیقه

استدلال منطقی:

این بخش که خود از دو قسمت تشکیل شده است، بخش بسیار مهمی از آزمون بوده و طراحی شده اند تا مهارت کاندیداها برای تحلیل استدلالات را بسنجند. هر قسمت از بخش استدلال منطقی بین ٢۴ تا ٢۶سوال دارد. قسمت نخست با یک استدلال کوتاه یا یک سری از حقایق آغاز می شود. در قسمت دیگرِ بخش تفکر منطقی لازم است تا نکات نهفته، نتایج دیگر، اشتباهات یا مسائل منطقی از قلم افتاده ،استدلالات موازی یا ادعاهایی که می تواند استدلال را قوی یا ضعیف کند، شناسایی شده و یادداشت شوند. بخش استدلال منطقی ۵٠ درصد کل نمره را شامل می شود.
توجه داشته باشید که در این بخش آنچه حائز اهمیت است، استدلال فلسفی و منطقی متقاضیان در ارتباط با یکسری از فروض است و تفکر محاسباتی و ذهن ریاضی در آن جایگاهی ندارد.

بیشتر بخوانید:
تمام هزینه های اپلای | یک اپلای ساده حدودا چقدر هزینه دارد؟

تفکر تحلیلی:

که به نام بازی هوش و منطق هم شناخته می شود، شامل ٢٢ تا ٢۴ سوال است. سوالات در قالب متونی طرح شده است که مهارت فرد را برای نتیجه گیری از یک سری ادعا می سنجند. به عبارت دیگر، سوالات این بخش با یک سری فروض آغاز شده و در نهایت از داوطلب می خواهد که با تحلیل فرضیات مسئله، پاسخ های مدنظر خود را به صورت تحلیل ارائه نماید. چالش در حقیقت تحلیل طیفی از احتمالات است که در تعدادی مسئله (غالبا مسائل حقوقی) وجود دارد. این بخش ٢٣درصد نمره را شامل می شود و به عنوان دشوارترین بخش آزمون LSAT شناخته می شود.

درک مطلب:

این بخش ٣ منن طولانی و یک متن کوتاه را که مجموعا ٢۶ تا ٢٨ سوال را شامل می شوند، در خود جای داده است. این سه متن توانایی فرد برای استنتاج، توصیف ساختار و ایده اصلی نویسنده را می سنجند. متون اغلب مربوط به حقوق، هنر، مسائل انسانی، علوم فیزیکی و اجتماعی مربوط می باشند. ٢٧ درصد نمره کل آزمون LSAT متاثر از این بخش خواهد بود.

بخش آزمایشی:

عموما یک بخش در امتحان دو بار تکرار می گردد این بخش از امتحان معمولا در نمره نهایی گزارش نمی گردد و متقاضیان نمی دانند که کدام بخش از آزمون آزمایشی می باشد.

رایتینگ:

که به عنوان نوشتن مقاله هم شناخته می شود، در سالیان اخیر و به عنوان بخشی جدید به آزمون LSAT اضافه شده است. رایتینگ به صورت یک تصمیم فوری ارائه می شود، بدین گونه که یک مسئله با دو معیار برای تصمیم گیری به آزمون دهنده داده می شود (مثلا برای بهبود روند اقتصادی کشور، دو راه حل ارائه می شود. داوطلب باید یکی از این راه حل ها را برگزیند) و سپس یک متن 250 کلمه ای درباره استدلالات خود راجع یکی از این دو گزینه را بنویسد.
نمره رایتین در نمره کلی آزمون تاثیر نداشته، ما دانشکده های حقوق می توانند به آن اهمیت داده و اعلام آن را نیز الزامی تلقی کنند.

آزمون LSAT

سیستم نمره دهی

نمره آزمون LSAT از 120 تا 180 متغیر بوده است. داوطلبان می توانند حداکثر سه بار در طول 2 سال آزمون دهند و قانون جدید ABA نهاد متولی گزارش نمره آزمون LSAT را ملزم کرده است تا بالاترین نمره ثبت شده متقاضی را گزارش نمایند.

بیشتر بخوانید:
ارز دانشجویی | نحوه ، میزان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ارز دانشجویی ( آخرین آپدیت)

نحوه ثبت نام:

ثبت نام برای آزمون LSAT تنها به صورت آنلاین امکان پذیر است. متقاضیان ابتدا بایستی به وب‌سایت www.lsac.org مراجعه کرده و در بخش Prospective Students بر روی گزینه The LSAT کلیک نمایند. در این صفحه تمامی اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون و زمان بندی های هر قاره نمایش داده می شود. سپس در بخش The LSAT Date and Deadline بر روی گزینه Register now کلیک و برای خود یک پروفایل ایجاد نمایند. در بخش اطلاعات کاربری، وارد نمودن دقیق آخرین مدرک تحصیلی، زمان دانش آموختگی، و دانشگاه محل تحصیل الزامی است.

داشتن شماره گذرنامه معتبر و آشنایی با زبان انگلیسی به طور نسبی لازم است (البته داشتن مدرک زبان الزامی نیست، اما فردی که زبان انگلیسی خوبی ندارد، نمی‌تواند از پس سوالات آزمون LSAT برآید). پس از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور به متقاضیان داده می شود تا بتوانند از خدمات بعدی وب‌سایت استفاده نمایند.

هزینه آزمون

برای ثبت نام در آزمون LSAT هزینه‌ای معادل 175 دلار آمریکا تعیین شده است.

ثبت نام آزمون lSATساختار آزمون LSATسیستم نمره دهی LSATهزینه آزمون LSAT

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیشنهاد ویژه

همین الان با تهیه این پکیج فوق العاده می تونی تمام فرایند اپلای رو به راحتی یاد بگیری.

این فرصت رو از دست نده. به جای کلی هزینه برای موسسات اعزام دانشجو، خودت اپلای کن