ارزان ترین شهر های استرالیا جهت تحصیل و زندگی دانشجویی در سال 2020

ارزان ترین شهر های استرالیا

ارزان ترین شهر های استرالیا


ارزان ترین شهر های کشور استرالیا برای تحصیل و زندگی دانشجویی کدام شهر ها هستند؟

با توجه به رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان در سال 2020،هفت شهر از استرالیا در میان ١٠٠ شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفته اند، ما اینجا برای شما لیستی از ارزان ترین شهر های استرالیا برای تحصیل و زندگی دانشجویی انتخاب کرده ایم و به معرفی یک به یک آن ها می پردازیم. توصیه میشه حتما این مطلب رو به صورت کامل بخونید.

1. Melbourne

از بین شهر های استرالیا شهر ملبورن پنجمین شهر مناسب هست(هزینه ها)ملبورن در لیست کلی رتبه  ١٠٢رو داره با متوسط هزینه٢٣٣٠٠دلار برای مقاطع کارشناسی یعنی کم ترین هزینه از بین هفت شهر دیگر استرالیا.
اگرچه از لحاظ هزینه های زندگی ارزون ترین شهر استرالیا نیست.اجاره در نقاط مرکزی شهر از جاهای دیگر بیشتره و میانگین هزینه دانشگاهRMIT تقریبا١٣٠٠دلار استرالیا یا ٩٧۵دلار آمریکاست.هزینه ی خوابگاه در مناطق اطراف شهر مثلا در برانسویک یا باندرا حداقل نصف این هزینه(٩٧۵$)هست اگرچه بیشتر پولتون برای حمل و نقل صرف میشه.

2. Canberra

کانبرا شهر مناسب دیگری برای انتخاب کسایی هست که میخوان تو استرالیا تحصیل کنن و در بین شهر های جهان ٩٩امین شهر مناسب هست.
هزینه های مقاطع کارشناسی تقریبا ٢۶۴٠٠$آمریکا می باشد یعنی بیشتر از ملبورن،اما هزینه های زندگی ارزون تر هستن.
گرچه که هزینه ی اجاره در چند سال اخیر افزایش یافته اما از ملبورن هزینه ی اجاره کم تر هست.
بهترین دانشگاه کانبرا-دانشگاه ملی استرالیا-(ANU)حدود هزینه های خودش رو در سایت رسمی این دانشگاه قرار داده که میتونین چک کنین.

3.Adelaide

سومین شهر قابل پیشنهاد در جنوب استرالیا برای دانشجویان هست؛اگرچه که متوسط شهریه این شهر در کشور جزو بالاترین ها هست(٢۵۴٠٠$ در هر سال برای مقاطع زیر کارشناسی)،اما هزینه ی زندگی به طور کلی از اون چه که در ملبورن و سیدنی هست کم تره.منطقه ای به نامNumbeo اجاره ش در حال حاضر حدود۴۶ درصد از سیدنی پایین تر هست(در می ٢٠١٨).شما ممکنه که حداقل ١٣۵دلار استرالیا یا ١٠٠دلار آمریکا در هفته برای اجاره در مناطق حومه ای مناسب در شمال شهر،مثل:Brahma و Lodge وRostrevor،پرداخت کنین.

4.Gold coast

رتبه ی اول در استرالیا برای استطاعت(مالی)در استرالیا مال ایت شهر هست و رتبه ی ٩٣م در جهان.همونطور که از اسمش پیداست شهر ایده آل و خوبی هست؛
اجاره در این نقطه ی توریستی تقریبا۴٠درصد پایین تر از سیدنی هست و شهریه برای مقاطع کارشناسی حدودا٢٣۶٠٠دلار در سال،کم تر از بسیاری از شهرای دیگه ی استرالیا در این سال.
به طور معمول هزینه ها در دانشگاه های دولتی(مثل:Griffith)در مقایسه با دانشگاه های خصوصی،کم تر هست.

5. Brisbane

در لیست جهانی شهرهای دانشجویی رتبه ی٢١م قرار دارد.این شهر با Gold coast جزو ارزان ترین شهر های استرالیا هستن.
همانند Gold coast،محصلان کارشناسی تقریبا٢٣۶٠٠دلار طی یک سال برای دانشگاه ها میپردازن،هزینه های زندگی هم از شهر های اصلی استرالیا ازرون تر هست،دانشجویان تقریبا۴٠٠دلار استرالیا برای هر هفته و با توجه به نرخ دانشگاه Queensland پرداخت میکنن.

6. شهر های دیگر استرالیا

سیدنی از لحاظ مقرون به صرفه بودن در رتبه ی آخر شهر های استرالیا رتبه بندی شد اما گرونی اون باعث صرف نظر کردن دانشجوها نمیشه،از دیدگاه دانشجوها این شهر رتبه ی١۴رو کسب کرده،شواهد بر اساس یک نظرسنجی از دانشجوها برای خصوصیاتی نظیر:تحمل،گنجایش،زندگی شبانه،سهولت حمل و نقل،به این شهر نمره دادن و ١۴ م شد.
شهر دیگری که در استرالیا امسال رتبه آورد شهرPerthبود.
شهریه ی بین المللی دوره ی کارشناسی در این شهر از سیدنی کم تر هست(٢۴٩٠٠$در مقابل٢۶۴٠٠$آمریکا)اما کم تر سایر پنج شهر بالا پیشنهاد شده.
اگر در این شهر زندگی میکنین و همچنان با مشکلاتی برای پرداخت هزینه ها مواجه هستین،خدماتی هست که میتونین از اونا رایگان استفاده کنین.
بیشتر بخوانید:
لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 | شرایط و هزینه ثبت نام لاتاری امریکا

100 شهر برتر دانشجویی جهانآدلایدتحصیلسیدنیکانبراملبورن

کارشناس 1مشاهده نوشته ها

یک حقوق خوان برنامه نویس عاشق کار و تلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.