آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟ از سیر تا پیاز در مورد آزمون SAT (اس ای تی)

آزمون SAT یا اس ای تی یا ست که مخفف Scholastic Aptitude Test می‌باشد، مختص متقاضیان پایه‌های پایانی دوره دبیرستان است که خواهان پذیرش در دانشگاه های برخی از کشورهای مختلف دنیا در مقطع کارشناسی هستند. این آزمون در کشور آمریکا و اولین بار در سال 1926 توسط مؤسسه «College Board» پایه‌گذاری شد و اکنون توسط سرویس آزمون تحصیلی «ETS» یا «Educational Testing Service» مدیریت می‌شود.

کلیات آزمون SAT

به طور کلی، آزمون SAT برای ارزیابی مهارت‌های نوشتاری، کلامی و ریاضی داوطلبان طراحی شده است. متقاضیانی که خواهان شرکت در دوره های کارشناسی و ادامه تحصیل در این مقطع، به خصوص در کشوهایی مثل ایالات متحده آمریکا، استرالیا و کانادا هستند، ملزم به گذراندن آزمون SAT و کسب نمره قبولی در آن هستند.

علاوه بر این، اگر دانش‌آموزی به دنبال پذیرش در یک دوره خاص باشد، می‌تواند برای نشان دادن دانش و درک خود از آن موضوع خاص، در آزمون‌های موضوعی SAT شرکت کند. آزمون های موضوعی در زمینه هایی همچون ادبیات، تاریخ، ریاضیات، علوم گوناگون و همینطور زبان های خارجی ارائه می شود.

نکات برجسته آزمون SAT

نام آزمون : SAT

فرم کلی SAT: آزمون ارزیابی آکادمیک

وبسایت رسمی : https://collegereadiness.collegeboard.org/sat

مشهورترین ویژگی: الزامی برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشورهای مختلف

تایید شده توسط: بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان، استرالیا، نروژ ، ترکیه، آمریکا و کانادا

نحوه برگزاری آزمون: آزمون کتبی

هزینه آزمون: 96.5 دلار بدون مقاله و 113.5 دلار با مقاله

محدوده نمره قبولی : نمره 400 الی 1600

مکان برگزاری آزمون: سراسر دنیا

چه کسانی باید در آزمون SAT شرکت کنند؟

متقاضیانی که به دنبال ثبت نام در دوره های کارشناسی در دانشگاه‌های کشورهای مختلف (به ویژه کانادا و آمریکا) هستند، بایستی در آزمون SAT شرکت کرده و نمره قبولی به دست آورند. جدای از این مطلب، بسیاری از مدارس نیز، براساس نتایج کسب شده در آزمون SAT، بورسیه‌های تحصیلیِ و فلوشیپ‌های آموزشی ویژه‌ای را به دانش‌آموزان پیشنهاد می‌دهند.

آزمون ست

انواع آزمون SAT

آزمون SAT – 1 که به عنوان آزمون اصلی SAT شناخته می‌شود، یک امتحان عمومی بوده که در پی ارزیابی مهارت‎های ریاضی و کلامی دانش‌آموزان است و گذراندن آن برای ورود به مقطع کارشناسی در برخی از کشورها الزامی است. در مقابل، آزمون SAT – 2 نیز وجود دارد که یک آزمون موضوعی است و بر یک حوزه خاص تمرکز بیشتری دارد. آزمون SAT موضوعی به طور کلی به کسانی توصیه می‌شود که قصد دارند تا در دانشگاه‌های برتر و با رتبه عالی پذیرش دریافت کنند.

ساختار و بخش‌های مختلف آزمون SAT

به طور کلی آزمون SAT از بخش‌هایی تشکیل شده است که بیشتر در همان دوره دبیرستان توسط دانش‌آموز فرا گرفته شده‌اند و از این جهت دانش‌آموزانی که دروس خود را در مقطع متوسطه به خوبی پشت سر گذاشته‌اند، نباید نگرانی خاصی در این رابطه داشته باشند. این آزمون از قسمت‌های زیر تشکیل شده است:

الف) بخش نگارش (انشاء)

این بخش در آزمون SAT خود دارای قسمت‌های مجزا است:

– بخش مقاله (در رابطه با موضوع داده شده) / 25 دقیقه
– دو بخش مرتبط با سوالات چند گزینه‌ای (تستی) / 25 دقیقه و 10 دقیقه

* بخش مقاله در آزمون SAT اختیاری است، اما نمره آن برای برخی دانشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

ب) بخش درک مطلب

این قسمت خود از سه فصل مجزای زیر تشکیل یافته است:

– درک مطلب / 25 دقیقه
– تکمیل جملات / 25 دقیقه
– خواندن انتقادی متن (در حد یک پاراگراف) / 20 دقیقه

* این بخش ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی است (بیشتر تستی) و سعی دارد مهارت‌های داوطلب را به طور ویژه در حوزه واژگان زبان انگلیسی محک بزند. 52 سوال برای این بخش در نظر گرفته شده که بیشتر بر حوزه‌هایی مثل متون ادبی، جامعه شناسی، روانشناسی، شیمی، زیست شناسی، اقتصاد و … متمرکز هستند. سوالات قسمت درک مطلب نمره منفی ندارند.

ج) بخش ریاضی

بخش ریاضی SAT دارای سه قسمت زیر است :

– جبر و توابع / 25 دقیقه
– هندسه / 20 دقیقه
– احتمال و تجزیه و تحلیل داده ها / 20 دقیقه

* یکی از پراهمیت ترین قسمت‌های آزمون SAT همین بخش ریاضیات است که به صورت سوالات چند گزینه‌ای مطرح شده و مهارت‌های ریاضی داوطلبان را به صورت جدی ارزیابی می‌کند. تعداد سوالات ریاضی 58 عدد بود که در 20 پرسش اول استفاده از ماشین حساب غیرمجاز و در سایر سوالات مجاز است. نمره منفی برای این بخش نیز در نظر گرفته نمی‌شود.

الگوی ساختاری آزمون SAT

نگارش / بخش مقاله (یک مقاله با موضوع دلخواه)

(اختیاری)

نگارش / بخش سوالات تستی (44 سوال) درک مطلب (52 سوال) ریاضی (57 سوال)
از طریق تحلیل و بررسی شواهد، باید یک بحث مشخص و دلخواه را ارزیابی کنید. بیان مقصود و ایده و توانایی در مکالمه های استاندارد زبان

تاریخ/علوم اجتماعی

علوم انسانی

علوم تجربی

تکمیل جملات

ادبیات جهان

تاریخ/علوم اجتماعی

علوم تجربی

حل مسئله

تجزیه و تحلیل داده ها

جبر

ریاضی پیشرفته

نمره ندارد نمره مابین 200 تا 800 (ترکیبی با بخش درک مطلب) نمره مابین 200 تا 800 (ترکیبی با بخش نگاررش) نمره مابین 200 تا 800

مجموع سوالات: 154 سوال
زمان آزمون: 3 ساعت (در صورت پاسخ به بخش مقاله اختیاری تا 3 ساعت و 50 دقیقه)
جمع نمرات:1600

sat exam

هزینه‌های آزمون SAT

داوطلبانی که می خواهند در آزمون SAT شرکت کنند، ملزم به پرداخت هزینه های مربوطه هستند. جزئیات هزینه‌ای پرداختی به شرح زیر می‌باشد:

-به طور کلی هزینه‌های پرداختی برای ازمون SAT شکل یکسانی نداشته و براساس کشور انتخابی و موسسه‌ای که محل برگزاری آزمون باشد، متفاوت است. به طور میانگین اما هزینه آزمون SAT در سال 2020 معادل 47.5 دلار + هزینه ی جدا برای متقاضیان غیرآمریکایی (از لحاظ منطقه برگزاری آزمون) می باشد. (حدود 96 دلار در مجموع و با در نظر گرفتن این نکته که داوطلب مایل به پاسخ دادن بخش اختیاری مقاله نیست.)

-هزینه آزمون SAT با مقاله نیز معادل 64.6 دلار + هزینه ی جدا برای متقاضیان غیرآمریکایی (از لحاظ منطقه برگزاری آزمون) است. بنابراین، هزینه کل برای متقاضیان مناطق دیگر در این حالت 113.5 = 49 + 64.5 دلار خواهد بود.

برای آزمون های موضوعی نیز، داوطلبان باید مبلغ 26 دلار اضافی را به عنوان هزینه آزمون اصلی در موضوع مربوطه پرداخت کنند.

هزینه های لغو آزمون SAT

لغو ثبت نام در آزمون SAT  امری نسبتا گرانقیمت است و به همین جهت همیشه به داوطلبان توصیه می شود در صورت عدم توانایی برای شرکت در آن، به جای لغو آزمون، به دنبال تغییر در تاریخ برگذاری آن باشند. داوطلبان باید در نظر داشته باشند که اگر کمتر از 5 روز تا تاریخ برگزاری آزمون فرصت باقی باشد و در همین مدت امتحان توسط داوطلب لغو شود، هزینه پرداختی تقریبا بازپرداخت نمی شود و تنها مبلغ 10 دلار به حساب متفاضی برگشت داده می‌شود. این مسئله در رابطه با همه اشکال آزمون صادق است.

هزینه های تغییر تاریخ و مکان برگزاری و موارد دیگر آزمون SAT

داوطلبانی که به دنبال تغییر مرکز برگزاری آزمون SAT یا و یا تغییر موضوع خاص آزمون موضوعیشان و از این قبیل موارد هستند، برای بهره مندی از خدمات مشابه، ملزم به پرداخت 30 دلار اضافی هستند. جزئیات این هزینه‌ها در جدول زیر قابل مشاهده است:

تغییر تاریخ/ محل برگزاری آزمون 30 دلار
هزینه ثبت نام پس از مهلت داده شده 30 دلار
ارتباط از طریق تماس تلفنی 15 دلار
هزینه مربوط به لیست انتظار 53 دلار

ثبت نام در آزمون SAT 2022

همانطور که اشاره شد، آزمون SAT و گذراندن آن یکی از شروط لازم برای افرادی است که قصد دارند تحصیلات دوره کارشناسی خود را در برترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا، کانادا و یا برخی دیگر از کشورهای اروپایی ادامه دهند. پیش نیاز شرکت در این آزمون نیز به مانند هر آزمون دیگری، ثبت نام برای آن است که از دو طریق آنلاین و آفلاین امکام پذیر است. در زیر به جهت کاربرد بیشتر ثبت نام به صورت آنلاین، توضیحات جرئی تر در مورد نحوه این نوع ثبت نام شرح داده شده است:

مراحل ثبت نام آنلاین

 1.  ورود به وب‌سایت رسمی SAT
 2.  ایجاد یک حساب کاربری
 3.  ارائه تمام اطلاعات خواسته شده
 4.  انتخاب نوع آزمون و نزدیک‌ترین محل برگزاری آن به مکان سکونت شما
 5.  بارگذاری عکس واض پرسنلی
 6.  پرداخت هزینه و دریافت رسید
 7.  دریافت کارت ورود به جلسه (پس از ثبت نام موفق در آزمون، متقاضی باید به حساب کاربری خود در وبسایت SAT وارد شده و کارت ورود به جلسه خود را دانلود کند. داوطلب باید از صحت اطلاعات کارت ورود به جلسه اطمینان حاصل کند و در صورت وجود هرگونه اشتباه، آن ها در اولین فرصت برطرف نماید.)

امتحان اس ای تی

تاریخ های برگذاری آزمون SAT 2022

برای دانشجویان بین‌المللی زمان دقیقی برای برگزاری آزمون SAT  تعریف نشده و بسته به شرایط می‌تواند متغیر باشد. تجربه اما نشان داده که معمولا 3 یا 4 بار سال و به خصوص در ماه‌های مارس، می، ژوئن و اکتبر این آزمون برگزار می‌شود. مهلت ثبت نام برای آزمون‌ها نیز معمولا تا یک ماه قبل از برگزاری آن تعیین می‌شود.

نمرات آزمون SAT

نمره کلی یا سقف نمره در این آزمون «1600» است و هر بخش به‌صورت جداگانه نمره دارد. به‌صورتی که در بخش ریاضیات، نمره‌ای بین 200 تا 800 دریافت می‌کنید و در بخش دیگر که شامل سوالات چند گزینه‌ای نگارش و درک مطلب است نیز نمره‌ای بین 200 تا 800 برای داوطلب اعلام می‌شود. مجموع نمرات دریافتی این دو بخش برای شما، تعیین‌کننده نمره‌ نهایی است.

زمان دریافت نتیجه

به طور کلی زمان دریافت نمرات و نتیجه نهایی داوطلب در آزمون SAT بسته به زمانی است که وی در این آزمون شرکت کرده و معمولا از 3 تا 6 هفته بعد از تاریخ برگزاری آزمون متغیر است. نمرات بخش نگارش مقاله (بخش اختیاری) نیز چند روز پس از دریافت نمرات نهایی برای داوطلب ارسال می‌شود.

در مورد دانشگاه‌های دریافت کننده نمره داوطلب نیز حدود 10 روز پس از دریافت نمره توسط داوطلب، آنها نیز نمره را دریافت می‌کنند.

در رابطه با اعتراض به نمرات نیز این نکته گفتنی است که داوطلب معمولا تا 5 ماه پس از اعلام نتایج می‌تواند به نمره کسب شده اعتراض کند و برای آنکه اعتراضش مورد بررسی قرار گیرد، باید حدود 60 دلار اضافه نیز پرداخت کند.

محدوده نمرات آزمون SAT: نمره خوب SAT  برای دانشگاه‌ها در چه محدوده ای است؟

در همین رابطه، نمره نهایی‌ای که خوب تلقی شود، بسته به رشته، دانشگاه و کشور موردنظر فرد متفاوت است و به هیچ وجه نمی‌توان مطلقا نمره‌ای را خوب یا بد در نظر گرفت. با با این وجود اما معمولا نمرات بالای 1260 به عنوان نمره‌ای مناسب جهت پذیرش در بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌ها شناخته می‌شوند. هرچند که به طور کلی نمرات بالای 1000 نیز قابل قبول به شمار می‌رود و نمره 950 متوسط قلمداد می‌شود.

چگونه نمرات SAT را به دانشگاه ها ارسال کنیم؟

دو روش برای ارسال نمرات به دانشگاه‌ها وجود دارد: یکی در هنگام ثبت نام در آزمون و دیگری پس از انتشار نمرات رسمی. داوطلبان هنگام ثبت نام در آزمون SAT، چهار گزارش نمره رایگان دریافت می کنند. داوطلبان می توانند نمرات خود را تا 9 روز پس از برگزاری آزمون به دانشکده ها ارسال کنند و بعد از آن مجبورند 12 دلار برای ارسال گزارش نمره به هر دانشگاه و هر برنامه مورد نظرشان بپردازند.

راهنمای ارسال نمرات

 1. اول از همه وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. سپس گزینه “ارسال نمرات” را خواهید دید. روی “ارسال نمرات” کلیک کنید.
 3. مرحله بعدی انتخاب “ارسال فوری نمرات موجود ” (برای ارسال سریع نمرات) یا کلیک بر روی “ارسال نمرات در صورت موجود بودن” (اگر هنوز نمرات اعلام نشده است یا هنوز در امتحان شرکت نکرده اید) می‌باشد.
 4. با انتخاب دانشگاه های موردنظر، گیرندگان را اضافه کنید. می توانید آنها را بر اساس نام و یا کشور جستجو کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که همه گیرندگان و جزئیات شخصی را به طور صحیح وارد کرده‌اید و سپس، مبلغ نهایی را پرداخت کنید.

ست

معافیت از پرداخت هزینه ارسال گزارش نمرات SAT به دانشکده ها

برای قشر ضعیف از لحاظ مالی و دانش‌آموزان کم درآمد، این امکان فراهم است تا این افراد نمره SAT خود را به صورت رایگان و بدون هزینه به دانشگاه‌های مورد نظر خود ارسال کنند. اینکه چه افرادی شامل این معافیت می‌باشند متغیر بوده و هر ساله دچار تغییراتی می‌شود که در وب‌سایت رسمی SAT قابل مشاهده است.

مدت اعتبار نمرات SAT

در صورت تغییر نکردن معیار های SAT، نمرات این آزمون برای یک دوره 5 ساله معتبر است.

لغو نمره SAT

اگر شما به هر دلیلی بخواهید نمره SAT خود را لغو کنید (مثلا به دلیل عدم آمادگی کافی در امتحان و کسب نمره ضعیف)، می توانید از این دو روش استفاده کنید:

الف) لغو نمره در محل آزمون: اگر مطمئن نیستید چطور امتحان داده اید (احتمالا آزمون خوبی را پشت سر نگذاشته‌اید) و یا اگر احساس می کنید تعدادی از سوالات را جا انداخته اید، می توانید آزمون خود را بلافاصله در همانجا لغو کنید. بدین منظور در همان لحظه و در مرکز آزمون، می توانید از سرپرست مربوطه فرم “لغو نمرات آزمون” را درخواست کنید. تمام جزئیات را پر کرده و فرم را امضا و به سرپرست ارسال کنید. مطمئن شوید ارسال فرم حتما قبل از خروج از محل آزمون صورت بگیرد.

ب) لغو نمره پس از آزمون: اگر پس از آزمون و در خانه به این فکر افتادید که در آزمون عملکرد ضعیفی داشته اید، می توانید آزمونتان را در خانه نیز کنسل کنید. با این حال، محدودیت زمانی ای برای این نوع لغو نمره وجود دارد. شما باید درخواست لغو را در اسرع وقت برای مسولین ذیربط ارسال کنید، زیرا مهلت دریافت چنین درخواست‌هایی تنها تا ساعت  11:59 عصر (IST) چهارشنبه‌ی پس از تاریخ آزمون خواهد بود. شما باید فرم “درخواست لغو نمرات آزمون” را از وب سایت رسمی موسسه دانلود کرده، جزئیات فرم را پر کرده و نهایتا آن را امضا کنید. سپس می توانید آن را فکس و یا با پیک سریع ارسال کنید.

مراحل دسترسی به نتایج  SAT

برای دسترسی به نمرات آزمون SAT خود این مراحل را دنبال کنید:

 1. در وبسایت رسمی SAT، روی گزینه “سازمان دهنده من” (my organizer) کلیک کنید.
 2. در منوی سمت چپ خود گزینه”نمرات SAT” را مشاهده می کنید؛ آن را انتخاب کنید.
 3. سپس روی گزینه “دسترسی به نمرات من” کلیک کنید.
 4. از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته می شود؛ این اطلاعات را وارد کنید.
 5. گزینه “نمرات آزمون من” در این صفحه قابل مشاهده است که با کلیک بر روی آن می‌توانید به نتایج دسترسی داشته باشید.

کشورهایی که نمره SAT را می پذیرند

هر کشوری معیارهای خاص خود را برای انتخاب دانشجویان بین المللی دارد. به طور کلی اما، آزمون SAT در دانشگاه های مختلفی در سرتاسر جهان پذیرفته شده است اما بیشتر مختص دوره های کارشناسی در ایالات متحده آمریکا و کانادا است؛ هرچند که توسط برخی از دانشگاه های کشورهایی مثل انگلستان، نروژ، ترکیه و استرالیا نیز پذیرفته شده است.

دانشگاه هایی که نمره SAT را می پذیرند

همانطور که در بالا گفته شد، کسب نمره قبولی در آزمون SAT توسط افراد متقاضی برای ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور برای دوره های کارشناسی الزامی است. اما اینکه دقیقا چه دانشگاه‌هایی نمره این آزمون را مورد تائید قرار می‌دهند، در این لینک قابل مشاهده است.

منابع آزمون SAT

– کلاس ها و دوره های آموزشی

دوره های آنلاین و غیرآنلاین بسیاری برای آمادگی هرچه بیشتر متقاضیان آزمون SAT در نظر گرفته شده که یکی از کاربردی ترین‌های آنها که بیشترین شباهت را به آزمون اصلی داشته و سهمی قابل توجه در آمادگی داوطلبان دارد، دوره‌های مؤسسه «Kaplan» است که همه چیز در رابطه با آزمون SAT را در اختیار داوطلبان قرار می دهد و بیشترین شباهت موضوعی را با آزمون اصلی دارد. دوره The Princeton Review نیز که سوالات نمونه بسیار خوبی را آماده کرده است، یکی دیگر از دوره‌های مشهور آمادگی برای SAT به شمار می رود.

– بهترین کتاب ها برای آزمون 2022 کدامند؟

هر فرد متقاضیِ کسب نمره بالا در آزمون SAT برای آنکه بتواند به حداثر میزان آمادگی در این رابطه برسد، نیاز به مجموعه ای از بهترین کتاب ها خواهد داشت. یکی از بهترین کتاب ها در این زمینه که علی الخصوص می تواند مشکلات ریاضی افراد را برطرف ساخته و منجر به کسب نمره خوب در این بخش از آزمون شود، کتاب SAT official Study Guide می باشد. از جمله سایر کتاب ها در این زمینه می توان به The Official SAT Study Guide For All SAT Subject Tests (برای آزمون موضوعی SAT)، The Critical Reader 2nd EditionThe Complete Guide to SAT Reading و Novas SAT Prep Course اشاره داشت.

– جزوات و نمونه سوالات SAT

یکی از راحت ترین روش ها برای آماده شدن جهت کسب نمره بالا در آزمونSAT، حل نمونه سوالات SAT است. حل نمونه سوالات این آزمون نه تنها به داوطلب اجازه می دهد عملکرد خود را ارزیابی کند، بلکه او را برای روز امتحان نیز آماده می کند. در بخش زیر می توانید به بهترین نمونه سوالات آزمون SAT دسترسی داشته باشید:

آزمون-SAT و ACT

مراکز برگزاری آزمون SAT

همانطور که گفته شد، آزمون SAT به طور میانگین سالیانه بالغ بر 40 بار در خارج از خاک آمریکا و در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این آزمون متاسفانه فعلا در ایران برگزار نمی‌شود، اما سایر کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه از جمله مراکزی هستند که با مراجعه به آنها می‌توان این آزمون را پشت سر گذاشت. در ترکیه، سه شهر آنکارا، استانبول و ازمیر مکان‌های اصلی برگذاری این آزمون هستند.
به طور کلی بهترین کار برای پیدا کردن نزدیک­ترین محل برگزاری آزمون نسبت به محل زندگی خود، مراجعه به وب­سایت College Board است تا در بین لیست ارائه شده نزدیک­ ترین مکان را انتخاب کنید.

آزمون SAT یا ACT ؟

هر دو آزمون «SAT» و «ACT» محتوای آموزشی یکسانی دارند و در هر دوی آنها تمرکز بر روی مباحث علمی و محاسباتی است تا بر اساس نمره کسب‌شده، جواز قبولی برای متقاضیان ورود به مقطع لیسانس داده شود. برای انتخاب صحیح بین یکی از این دو آزمون باید دقت داشته باشید که دانشگاه موردنظر شما در آمریکا و کشورهای دیگر، نمرات کدام آزمون را ترجیح می‌دهند. (بسیاری از دانشگاه‌ها نمره هر دو آزمون را مود تائید قرار می‌دهند.)

سؤالات متداول درباره آزمون SAT

سوال: محدودیت سن برای حضور در آزمون SAT وجود دارد؟

+ هیچ حداقل یا حداکثر معیار سنیِ مشخصی برای متقاضیان مایل به شرکت در آزمون، تعیین نشده است. با این حال اما مطالعات عمومی نشان داده است که بیشترین حضور در آزمون های SAT متعلق به افرادی با گروه سنی بین 17 تا 19 سال بوده است.

سوال: چند دفعه می‌توان در امتحانات SAT شرکت کرد؟

+ در رابطه با تعداد دفعات شرکت در آزمون SAT و همینطور ACT، هیچ محدودیتی محدودیتی تعریف نشده است و دانش‌آموزان می توانند هر چند بار که می خواهند در آن شرکت کنند.

سوال: آیا می توانم بعد از کلاس دوازدهم در امتحان SAT شرکت کنم؟

+ بله؛ معیارها سنی مشخصی برای حضور در آزمون SAT وجود ندارد. اما، از آنجا که SAT برای پذیرش در دوره های کارشناسی است، بهتر است متقاضیانی که در کلاس های یازدهم و یا دوازدهم مشغول به تحصیل  می‌باشند در این آزمون شرکت کنند.

سوال: آیا سوالات امتحان SAT در آمریکا، آسیا و به طور کلی هر کشور برگذار کننده این آزمون، یکسان است؟

+ آزمون SAT در ایالات متحده آمریکا و آسیا و به طور کلی هر نقطه‌ای از جهان به زبان انگلیسی است و شامل تعداد سؤالات مساوی است. با این حال، هیئت مدیره آزمون معمولا از نسخه های مختلفی از سوالات در یک روز واحد استفاده می کند.

4.5/5 - (18 امتیاز)

12 پرسش و پاسخ

 • سلام وقتتون بخیر،خسته نباشید
  ممنون بابت مطالب عالی که در اختیارمون میزارید
  ببخشید من شنیدم که آزمون موضوعی در ترکیه برگزار نمیشه درسته؟؟
  و اینکه خودمون میتونیم ثبت نام کنیم مستقیم؟آخه برای پرداخت هزینه مشکلی پیش نمیاد؟باید چطور هزینه رو پرداخت کنیم؟

  • سلام توصیه میکنم به سایت خود sat مراجعه بفرمایید اطلاعات کاملی گذاشتند

   • سلام و خسته نباشید ازمون موضوعیsatدر کدام کشورها برگزار میشه؟

 • سلام
  ببخشید در کارت ورود به جلسه آزمون 2 اکتبر 2021 SAT بنده عکس داوطلب نیست آیا کرت ورود به جلسه همه عکس دار نمی باشد یا کارت ورود جلسه بنده اشکال داره؟ ضمنا اگر مال من اشکال داشته باشه میشه اصلاح کرد ممنون اگر راهنمایی کنید

 • سلام من از یکی از کارشناس مراکز اعزام دانشجو شنیدم نمرات pending یعنی در آن مرکز تقلب روی داده است واقعا اگر کسی توانمندی ندارد خب برود سرمایه خود را در زمینه دیگری سرمایه گذاری کند چاه بدون آب که با سطل آب ، آبدار نمیشه معمولا سوالات شب قبل از آزمون با موبایل عکس برداری میشه و به قیمت 6 هزار دلار فروخته میشه برای همین است داشگاه هایی مانند حاجت تپه به غیر از نمره باید مصاحبه بدی

 • سلام
  من اسفند آزمون دادم ولی همچنان در مرحله pending هست و نمرم نیومده به نظرتون چرا این مشکل پیش اومده و چه دلیلی داره ؟
  ممکنه نمره بیاد یا نیاد ؟
  و اینکه اگر دوباره شرکت کنم به نظرتون ممکنه این مشکل دوباره پیش بیاد یا نه
  ممنون

 • سلام آیا میشه ک من مثلا در کشور ترکیه آزمون بدهم ولی برای یک دانشگاه یک کشور دیگه مثلا استرالیا بخوام برم؟؟
  یا باید همون کشور مقصد برم و امتحان بدم ؟؟
  منظورم اینه ک میشه محل برگزاری آزمون با محل تحصیل یک کشور نباشه؟؟؟

 • سلام.
  ببخشید یعنی سوالات برای همه جا یکسانه؟منظورم تعداد و زبان سوالات نیست…خودهه سوالات رو میگم!یعنی از درس هایی که ما در این دوازدهه سال در ایران میخونیم نیستن😶اخه متوجه نمیشم،درس هایی که ما در ایران میخونیم با درس های آمریکا و..فرق دارن ولی آزمون یکسانه🤔

  • فرقی نداره مخصوصا ریاضیات . نگارشم باید انگیلیسی بلد باشی . من نهمم سوالات ریاضی رو حل کردم .

   • سلام یعنی واقعا اینقدر آسون بودن که تا پایه نهم ریاضی، پایه رو بلد باشی،میتونی جواب بدی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.