آزمون گوته آلمانی

صفر تا صد آزمون گوته آلمانی به همراه معرفی سطوح و نحوه ثبت نام

از آن‌ جایی که کشور آلمان از بزرگترین و پشرفته ترین کشورهای جهان است و ازنظر میزان جذب دانشجویان خارجی یکی از کشورهای مطرح جهان است، بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت تحصیلی یا کسب موقعیت های شغلی خوب در این کشور هستند و بدیهی است که از مهم ترین ملزومات این مهاجرت ها دانستن زبان آلمانی است. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند، قبل از ورود به دانشگاه می‌بایست در دوره‌های مشخصی شرکت نمایند تا میزان تسلط آن‌ها بر زبان آلمانی بر اساس معیارهای موردنظر دانشگاه‌ها بررسی و ارزیابی شود. یکی از آزمون هایی که برای ارزیابی زبان آلمانی در سطح بین المللی انجام می‌شود؛ آزمون گوته است. شرکت در این آزمون برای تمامی افراد آزاد است و بر اساس سطحی که فرد در آن شرکت می کند با دریافت نمره مطلوب موفق به قبولی خواهد شد. افرادی که در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانند با شرکت در این آزمون، دانش و مهارت زبانی خود را به مؤسسات آلمانی اثبات نمایند. درواقع افرادی که دارای سطح زبان آلمانی B1 هستند می‌توانند راجع به مسائل تخصصی درزمینه تحصیلی و کاری خود با اتباع آلمانی بدون مشکل گفتگو و بحث نمایند. این آزمون تنها برای تحصیل در کشور آلمان نمی‌باشد و متقاضیان این آزمون نه تنها برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان بلکه برای کار و اشتغال نیز به آن نیاز دارند. این آزمون در سطوح مختلفی از A1 تا C2 برگزار می‌گردد که هر یک از این سطح‌ها اهداف خاصی را دنبال می‌نمایند.

ما در این نوشتار قصد داریم شما را با آزمون گوته آلمانی، سطوح و بخش های مربوط به آن آشنا نماییم. چنانچه به دنبال مهاجرت تحصیلی، زندگی در آلمان و بنابراین یادگیری زبان آلمانی هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آزمون گوته آلمان برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

 • متقاضیان مهاجرات به آلمان و کشورهای آلمانی زبان مانند سوئیس
 • اپلای برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان
 • زندگی و کار در آلمان یا یک کشور آلمانی زبان دیگر

شرکت در آزمون گوته آلمان چه مزایایی دارد؟

 • مدرک زبان گوته در بسیاری از دانشگاه های جهان معتبر است.
 • مناسب برای تحصیل و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آلمان.
 • امکان شرکت در سطح زبان موردنظر خود در آزمون های گوته
 • آزمون گوته آلمان بسیار برنامه ریزی شده و انعطاف پذیر است.

آزمون گوته آلمانی

سطح A1

سطح A1 پایین ترین سطح آزمون گوته آلمان است. هدف از این سطح تسلط فرد به به جملات ابتدایی و کلمات روزمره برای بیان نیازهای عمومی است. با یادگیری این سطح افراد می‌توانند خود را معرفی نموده یا مکالمات روزمره را در ارتباط با دیگران داشته باشند. یادگیری این سطح برای کسانی که قصد دارند برای دیدن خانواده و آشنایان به آلمان سفر نمایند یا در آنجا کار کنند بسیار مفید است.

مزایای یادگیری سطح A1 گوته آلمانی

 • درواقع در این سطح شما پایه ای ترین کلمات و جملات زبان آلمانی را یاد می‌گیرید.
 • توان برقراری یک مکالمه ساده را به زبان آلمانی
 • توانایی بیان مکالمات روزمره ساده و اصطلاحات بسیار معمول
 • معرفی خود و پرسش و پاسخ های معمولی در ارتباط با دیگران

سطح A2

این سطح دومین سطح از زبان گوته آلمانی است. شما با فراگیری این سطح می‌توانید دایره کلمات خود را وسعت بخشیده و در مکالمات روزمره خود با دیگران نیاز ها و درخواست های بیشتری را مطرح نمایید.

مزایای یادگیری سطح A2 گوته آلمانی:

 • فهم جملات و مکالمات و اصطلاحات روزمره زبان آلمانی
 • رساندن منظور و بیان نیازهای خود به دیگران در موقعیت های پیش آمده
 • بیان اطلاعاتی در مورد گذشته و سوابق خود به صورت کاملا ساده.

سطح B1

این سطح سومین سطح زبان گوته آلمانی است. در سطح B1 شما می توانید در مورد تمامی مسائل روزمره صحبت کرده، منظور افراد را درک نموده و درمرود بسیاری از مسائلی که ممکن است در ارتباط با زندگی در این کشور برای شما پیش آید قادر به صحبت و ارتباط با دیگران باشید. همچنین شما می‌توانید به وسیله جملات ساده در خصوص علاقه مندی های خود صحبت نمایید. این سطح برای سطوح دانشگاهی نیز پرکاربرد است.

مزایای یادگیری سطح B1 گوته آلمانی

 • متوجه شدن ودرک مکالمات آلمانی مربوط به کار، مدرسه، دانشگاه و..
 • صحبت کردن در خصوص اکثر موضوعاتی که ممکن است در این کشور با آن مواجه شوید.
 • در مورد موضاعات خیالی و غیر قابل لمس هم می توانید صحبت کنید.

سطح B2

با یادگیری این سطح شما می‌توانید مطالب مشخص از متون تخصصی را درک کرده و در مورد مسائل تخصصی رشته تحصیلی خود به بحث و مکالمه بپردازید. همچنین یادگیری این سطح باعث می‌شود تا فرد بدون نیاز به پیش زمینه ای بتواند با فردی که زبان اصلی او آلمانی است صحبت کند و این موضوع اصلا برای او دشوار نباشد. معمولا برای مهاجرت و اقامت سطح بالاتر از B2 درخواست نمی‌شود.

سطح B2 گوته آلمان برای چه کسانی است؟

 • کسانی که قصد دارند در رشته های پزشکی ادامه تحصیل دهند یادگیری این سطح برای آنان لازم است.
 • معمولا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های آلمان داشتن مدرک B2 آلمانی لازم است.
 • کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند

آزمون گوته آلمانی

مزایای یادگیری سطح B2 گوته آلمانی

 • فهم متون پیچیده و موضاعات انتزاعی زبان آلمانی
 • صحبت کردن به زبان آلمانی و مکالمات روزمره آن
 • می توانید در مورد اکثر موضوعات که در آلمان با آن مواجه می شوید صحبت کنید.
 • صحبت کردن در مورد موضاعات خیالی و غیر قابل لمس

سطح C1

این سطح یکی از سطح های پیشرفته آزمون بین المللی زبان آلمانی است.  شما با یادگیری این سطح می‌توانید بخش بزرگی از کلمات سطح بالا را درک نمایید. این سطح برای کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند مناسب می‌باشد. همچنین شما با داشتن سطح C1  قادر به دریافت هر گونه مهاجرت و یا ویزای تحصیلی و اقامتی خواهید بود.

سطح C2

شما با فراگیری این سطح می توانید هر نوع مطلبی را خوانده یا درک نمایید. همچنین شما با یادگیری این سطح در صحبت کردن مشکلی نخواهید داشت و به راحتی تمامی نیاز های خود را بیان می‌کنید. این سطح از آزمون پیشرفته ترین سطح زبان آلمانی است.

بخش‌های مختلف آزمون گوته آلمان

 • بخش درک مطلب یا لزن (lesen)
 • بخش شنیدن یا هوقن(Hören)
 • بخش نوشتن یا شریبن (Schreiben).
 • بخش صحبت کردن یا اشپرشن (Sprechen)

مدت اعتبار مدرک گوته چقدر است؟

مدت ‌زمان اعتبار مدرک زبان گوته ۲ سال است. البته این زمان برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند. لکن چنانچه هدف شما از شرکت در این آزمون اخذ اقامت از یک کشور آلمانی بوده است مدرک شما برای همیشه اعتبار خواهد داشت.

آزمون گوته آلمانی

نحوه ثبت نام آزمون گوته آلمان

 1. مرحله اول ثبت نام: ورود وارد سایت رسمی موسسه گوته.
 1. مرحله دوم ثبت نام: انتخاب کشور و سنتر مورد نظر خود. یعنی کشور و موسسه ای که می خواهید در آن امتحان دهید را انتخاب کنید.
 2. مرحله نهایی : ساخت اکانت و پرداخت هزینه: در این مرحله شما باید یک اکانت بسازید و اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد کنید. پس از آن با پرداخت هزینه می توانید ثبت نام خود را قطعی کنید.

نکات قابل توجه:

 • ثبت نام آزمون گوته به صورت اینترنتی انجام می شود.
 • انصراف از آزمون تنها یک هفته پس از زمان ثبت نام امکان‌پذیر است.
 • نتایج آزمون ۳ تا ۵ روز کاری بعد از برگزاری آزمون در وب سایت موسسه منتشر می شود.

آزمون TestDAF

این آزمون نیز توسط موسسه گوته برگزار می شود. این امتحان برای کسانی مناسب می‌باشد که قصد تحصیل و یا انجام امور تحقیقاتی را داشته باشند و تسلط به سطح بالایی از زبان آلمانی را نیاز داشته باشد. سطح آزمون از B2 تا C1 است و در سطوح پایین تر وجود ندارد. تقریبا برای تمامی رشته ها و دانشگاه های آلمان مدرک این آزمون معتبر است. آنچه که در این آزمون مورد ارزیابی قرار می‌گیرد زبان آلمانی است. این مدرک در مدارس و دانشگاه های آلمان از دانشجویان خارجی پذیرفته می شود.

کیفیت و جزئیات برگزاری آزمون گوته آلمان در ایران

جالب است بدانید ایران نیز جزو لیست پنج کشور اول جهان ازنظر تعدد برگزاری آزمون گوته است. آزمون گوته آلمان که در موسسه گوته آلمان در ایران برگزار می گردد بسته به نوع سطحی که قصد شرکت در آن دارید هزینه های متفاوتی در بر خواهد داشت. آزمون گوته سطح A1 مبلغ ۱۰۵ یورو، سطح A2 مبلغ ۱۲۵ یورو، سطح B1 مبلغ ۲۱۰ یورو، سطح B2 مبلغ ۲۴۰ یورو، سطح C1 270 یورو و سطح C2 مبلغ ۲۹۵ یورو خواهد بود. این هزینه در سراسر جهان یکسان بوده و بر اساس نرخ تبدیل ارز، در ایران به صورت ریالی دریافت می‌شود. . این آزمون هر ماه و در اواخر ماه شمسی در موسسه گوته (DSIT) برگزار می گردد. برای ثبت نام در آزمون که به صورت اینترنتی می باشد دو راه وجود خواهد دارد. یک راه انتخاب چهار مرحله آزمون در یک روز بوده و روش دیگر انتخاب چهار مرحله آزمون در چهار روز متفاوت است. برای قبولی در این آزمون می‌بایست به بیش از ۶۰ درصد سؤالات پاسخ صحیح داده و در تک‌تک بخش‌ها نیز نمره قابل‌قبول اخذشده باشد. در صورت عدم قبولی در یک بخش، امکان آزمون مجدد در همان بخش برای شرکت کننده وجود دارد.

3.5/5 - (8 امتیاز)

1 پرسش

 • سلام وقتتون بخیر میشه فقط ازمونB2 رو داد یا باید ازمون A1.A2.B1 رو حتما بدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.