پادفک روسیه

پادفک PADFAK روسیه چیست ؟ چه مزایایی دارد ؟برای دریافت آن چه مدارکی لازم است ؟

اگر شماهم از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های روسیه هستید حتما نام پادفک را شنیده و یا در آینده با آن برخورد خواهید داشت. منظور از پادفک روسیه یک دوره پیش نیاز است که لازم است داوطلبین تحصیل در دانشگاه های روسیه این دوره را قبل از ورود به دانشگاه سپری نمایند. شرکت در این دوره موجب می شود که داوطلبین کشورهای خارجی بتوانند در دانشگاه های روسیه به تحصیل بپردازند. به بیان دیگر یکی از شرایط تحصیل در برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان روسی در دانشگاه‌های کشور روسیه‌، داشتن تسلط کافی به زبان روسی‌ است. روسیه این امکان را برای داوطلبان کشورهای خارجی فراهم کرده است که بتوانند پس از شرکت در این دوره آموزشی به تحصیل در دانشگاه های آن کشور بپردازند. ضمن اینکه می توانید برای بورسیه های دولت روسیه نیز اقدام نمایید.

اما شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که با توجه به آب و هوای سرد و دشوار روسیه چرا متقاضیان باید چنین کشوری را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند ؟ پاسخ به این سوال منوط به این است که شما از ویژگی ها و مزایای تحصیل و زندگی در این کشور آگاه شوید که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می نماییم .

مزایای تحصیل و زندگی در روسیه

 اقتصاد پیشرفته

روسیه یکی از کشورهای اقتصادهای در حال رشد جهان است و در کنار دیگر کشورهای BRICS، روسیه مایل به بین‌المللی کردن سیستم آموزش عالی خود است و برای توسعه دانشگاه‌های خود و گسترش حمایت از متقاضیان بین‌المللی سرمایه‌گذاری می‌کند.

برخورداری از دانشگاه ها و فرصت های آموزشی عالی

دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو (Lomonosov MSU) بالاترین موسسه روسیه است. در رده‌بندی جدول رتبه‌بندی‌های دانشگاه QS EECA برای سومین سال پیاپی در مقام بالا قرار دارد. پیشرو در بین دانشگاه‌های مسکو، دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو دانشگاهی را ارائه می‌دهد که به فرهنگ غنی پایتخت روسیه نزدیک است .

هزینه پایین تحصیل و زندگی

هزینه پایین زندگی و به خصوص تحصیل در این کشور از مزایای تحصیل و مهاجرت به آن است . هزینه بسیار پایین اینترنت و حمل نقل با توجه به کیفیت بسیار خوبی که از آنها برخوردارند کم نظیر است. همچنین هزینه ی کم خانه ها با کیفیت عالی که از آنها برخورداند از دیگر دلایل مهم برای مهاجرت به این کشور است.

مهربانی و مهمان نوازی روس ها

مهمان نوازی و مهربانی بسیار زیاد مردم روس باعث خواهد شد به هنگام تحصیل و زندگی در این کشور کمتر احساس دلتنگی نمایید . این تصور که روس ها شخصیت سرد و خشکی دارند کاملا اشتباه است. تنها کسانی که مدتی در این کشور زندگی کرده باشند می دانند که مردم روسیه بسیار خون گرم و مهربان هستند.

کیفیت بالای زندگی

خدمات رسانی در مسکو به گونه ای است که این شهر را به یکی از بهترین شهرهای اروپایی تبدیل کرده است و حتی از این نظر با بهترین شهرهای اروپا مثل برلین، پاریس و لندن رقابت می کند در صورتی که هزینه ها نیز در این شهر بسیار کمتر از شهرهای یاد شده است.  این موضوع نیز یکی مهم ترین دلایل شما برای برای مهاجرت به روسیه می تواند باشد.

برخورداری از آزادی مطلوب

به دلیل قومیت های فرهنگی مختلفی که در روسیه زندگی می کنند. دگر پذیری و قدرت انتقاد بالایی در این کشور به وجود آمده به طوری که اگر شما به مهاجرت به این کشور فکر می کنید باید بدانید در این کشور میتوانید به راحتی حرف خود را بزنید و نظرات خود را اظهار کنید.

نزدیکی به ایران

روسیه بسیار به ایران نزدیک است و شما میتوانید با یک پرواز سه ساعت و نیمه به ایران برسید. از طرفی دریافت اقامت روسیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برای ایرانیان راحت تر است.

فرصت های شغلی زیاد

تحصیل و مهاجرت به روسیه شما را با انبوهی از فرصت های شغلی مناسب روبرو می سازد . به خصوص اگر شهر مسکو را برای زندگی در روسیه انتخاب کنید. مسکو شهری است با پانزده میلیون جمعیت که اکثر جمعیت آن نیز جزء قشر ثروتمند هستند. مهاجرت به این کشور برای شما این امکان را فراهم می کند که از بازار بزرگی که شرایط خوبی را برای کالاها و بیزنسمن های ایرانی دارد برخوردار شوید. به طوری که حتی شما می توانید با یک بیزنس کوچک در روسیه و به خصوص شهر مسکو درآمد قابل توجه ای را کسب کنید. تجار ایرانی که در روسیه فعالیت دارند به این موضوع کاملا واقف هستند.

پادفک روسیه

طول دوره پادفک روسیه PADFAK چقدر است ؟

اولین نکته ای که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که دوره پادفک روسیه با توجه به‌ رشته و زمینه‌ی تحصیلی دانشجویان‌ متفاوت است . شما ابتدا با توجه به میزان آشنایی خود با زبان روسی در آزمون تعیین سطح شرکت می‌کنید . سپس با توجه به امتیاز کسب شده در‌ سطح قبولی خود ثبت نام می‌شوید . پس از اتمام کار شما در امتحان نهایی شرکت می‌کنید‌ و در صورت‌ کسب نمره‌ی قبولی در آزمون نهایی می‌توانید مدرک خود را دریافت کرده و به منظور ادامه تحصیل‌ در دانشگاه آن را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید. به هر حال دوره پادفک روسیه با توجه به میزان آشنایی داوطلبان زبان روسی ممکن است از‌ ۱ ماه الی ۱ سال طول بکشد.‌ در صورتی که داوطلبان آشنایی قبلی با زبان روسی نداشته باشند‌، باید حدود‌ ۸ ماه الی ۱ سال‌ در این دوره‌ها شرکت نمایند.

محتوای دوره پادفک تا چه اندازه به رشته تحصیلی داوطلب مرتبط است ؟

بالطبع مباحث ارائه شده در دوره‌های مختلف پادفک با توجه به‌ رشته‌ی تحصیلی که داوطلب قصد ادامه تحصیل در آن در دانشگاه‌های روسیه را دارد،‌ متفاوت خواهد بود . منتهی توجه داشته باشید که در ترم‌های اول شما با زبان روسی‌ آشنا می‌شوید و مباحثی مانند گرامر‌ زبان روسی، مهارت خواندن و نوشتن‌ به زبان روسی و‌ مکالمه به این زبان را‌ یاد می‌ گیرید. در ترم‌های بعدی با توجه به رشته‌های مورد نظر که در آن شرکت کرده اید دروس پایه آن رشته‌ تدریس شده و مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. ‌در صورتی که‌ موفق به کسب نمره قبولی در این دوره‌ها نشوید ، این فرصت به شما داده می‌شود که مجدداً‌ یک سال دیگر در دوره‌ی‌ پادفک شرکت نمایید. پس از به پایان رساندن این دوره‌ها‌ مرکزی که اقدام به برگزاری دوره پادفک روسیه می‌کند، مدرکی معادل دیپلم دبیرستان به شما اعطاء می‌کند.‌ این دیپلم به عنوان مجوزی برای ادامه تحصیل در کشورهای روسی زبان خواهد بود.

شرکت در دوره پادفک روسیه چه مزایایی دارد ؟

آشنایی و تسلط به زبان روسی

شرکت در دوره پادفک این امکان را به شما می دهد که قبل از ورود به دانشگاه های روسیه علاوه بر آموختن زبان عمومی و گرامر روسیه بخشی از منابع و متون تخصصی رشته خود را نیز فرا گرفته و بعدا در هنگام تحصیل در دانشگاه های روسیه به تسلط نسبی برای فهم دروس رسیده باشید . به عبارتی تمرکز این دوره‌ها روی‌ تقویت مهارت‌های‌ زبانی بر پایه‌ی موضوع‌هایی است که در کتاب‌های درسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.‌

بهره گیری از تدریس اساتید روسی

در این دوره ها شما از تدریس مدرسان روسی زبان بهره می گیرید. به خصوص برای آن دسته از داوطلبانی که هیچ گونه آشنایی با زبان روسی ندارند، شرکت در دوره‌هایی که توسط مدرسان زبان اصلی‌ برگزار می‌شوند، دارای اهمیت بسیاری است. چرا که‌ در این دوره‌ها‌ داوطلبان با‌ صورت‌های صحیح‌ گفتاری و‌ جمله‌بندی درست از لحاظ گرامری‌ آشنا می‌شوند و‌ با‌ به کارگیری اصطلاحات روزمره‌ سرعت برقراری ارتباط با‌ اطرافیان خود را افزایش می‌دهند.

آشنایی با دانشگاه‌های مختلف

شما در حین تحصیل در دوره پادفک روسیه می‌توانید با‌ دانشگاه‌های مختلف روسی آشنا شوید و شرایط آن ها را برای ادامه تحصیل خود بسنجید و بنابراین از این طریق بهتر می توانید نسبت به انتخاب دانشگاه مقصد تصمیم گیری نمایید .

فراهم شدن امکان تحصیل در سایر کشورهای روسی زبان

مدرک پادفک روسیه در سایر کشورهای روسی زبان نیز معتبر است.‌ بنابراین شما می‌توانید با در دست داشتن این‌ مدرک در‌ دانشگاه‌ها و کشورهای دیگر که به ارائه برنامه‌های تحصیلی به‌ زبان روسی می‌پردازند‌، تحصیل نمایید .

هزینه شرکت در دوره پادفک روسیه

در این خصوص باید بیان داشت که هزینه شرکت در دوره پادفک روسیه با توجه به نوع دوره‌ای که شما در آن شرکت می نمایید و همچنین موسسه‌ای که در آن ثبت نام  کرده اید متغیر خواهد بود. به طور میانگین هزینه شرکت در دوره‌های پادفک روسیه از ۱۵۰۰ دلار تا 6 هزار دلار متغیر است.‌ شهریه پادفک پزشکی تفاوت چندانی با شهریه پادفک غیر پزشکی ندارد. به عنوان مثال شهریه پادفک دانشگاه لومونوسو حدود 6 هزار دلار است. در حالی که دانشگاه ملی سنت پترزبورگ این دوره را با شهریه‌ای حدود ۴۵۰۰ دلار برگزار می‌کند. هزینه شرکت در دوره‌های پادفک زبان روسی در موسسات آموزش زبان این‌ کشور به صورت میانگین حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است. نکته ای که لازم می دانیم در این جا به شما متذکر شویم این است که با توجه به اینکه موسسات و دانشگاه‌های زیادی اقدام به برگزاری دوره پادفک در روسیه می‌کنند، توصیه ما این است که قبل از اقدام به ثبت نام در این دوره‌ها به وب‌سایت رسمی‌ هر موسسه یا دانشگاه مراجعه کنید و شرایط ثبت نام را مورد بررسی قرار دهید. و به مواردی مانند طول ‌دوره، سطح دوره، ساعت‌های برگزاری کلاس‌ها، مبلغ شهریه، امکانات و خدمات ارائه شده توسط موسسه مانند امکان استفاده از خوابگاه یا اقامتگاه دانشجویی، هزینه‌ی زندگی در شهری که دانشگاه یا موسسه در آن قرار دارد، معتبر بودن مدرک ارائه شده توسط موسسه، و … توجه نمایید.

پادفک روسیه

برای شرکت در دوره پادفک روسیه چه مدارکی لازم است ؟

  • گذرنامه
  • عکس پرسنلی
  • ‌ پرداخت هزینه‌های مربوط به‌ ثبت نام در دوره‌
  • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی‌ و همچنین گواهی ریز نمرات که به تاییدیه‌‌ رسمی ‌اداره کل آموزش و پرورش رسیده باشد ( مدارک مربوطه باید به صورت رسمی ‌به زبان روسی ترجمه شده باشند و دارای مهر‌های قوه قضاییه و وزارت امور خارجه توسط یکی از مراکز معتبر ترجمه رسمی ‌روسی باشند).

چه منابع آموزشی در دوره پادفک روسیه تدریس می شوند ؟

  • کتاب‌های دوره‌ی کاربردی آموزش زبان روسی
  • کتاب‌های مکالمه به زبان روسی
  • کتاب صرف فعل افعال روسی و کتاب‌های گرامر‌ زبان روسی
  • کتاب‌های لغت و اصطلاحات زبان روسی
  • ‌ کتاب‌های‌ درسی علوم پایه ( با توجه به رشته انتخاب داوطلب )
2.5/5 - (11 امتیاز)

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.