تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟

امروزه به دلیل شرایط مناسب ایجاد شده در کشور ما برای فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر کشور ها، بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل کشورهای دیگر را انتخاب نمایند. قبرس و ترکیه دو کشوری هستند که از نظر جغرافیایی با کشور ما فاصله مناسبی دارند. زندگی مقرون به صرفه و امکانات باالی دانشگاه این دو کشور سبب شده تا بسیاری از دانشجویان این دو کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. حال ممکن است که در ذهن بسیاری از ما این سوال ایجاد شود که تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟ البته برای پاسخگویی به پرسش های اینچنین نیاز است تا کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشورها را دارند اندکی با رتبه بندی دانشگاه های این کشورها و شرایط زندگی در آنها آشنا شوند. اما بدون شک ادامه تحصیل در هر یک از این کشورها می توانند برای شما مزایا و معایب متعددی را ایجاد نماید.

معرفی کشور قبرس شمالی و شرایط امکان مهاجرت به این کشور

برای شناخت بیشتر این کشور باید به این نکته توجه داشت که قبرس امکان دریافت اقامت برای مهاجران خود فراهم نموده است. دریافت اقامت برای قبرس شمالی از طریق خرید ملک، ادامه تحصیل و سرمایه گذاری اقتصادی فراهم شده است. از نظر موقعیت جغرافیایی نیز این کشور جزیره ای خودمختار در جنوب کشور ترکیه می باشد. از نظر شرایط دریافت ویزا به دلیل قرارگیری این کشور در سرحدات کشور ترکیه تابع قوانین مسافرتی کشور ترکیه می باشد. کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی دارای پایتخت مشترکی به نام نیکوزیا می باشند. نرخ بیکاری پایین کشور قبرس شمالی و امنیت بالای آن، این کشور را به یکی از کشورهای مناسب برای ادامه تحصیل تبدیل نموده است. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که عموما هزینه زندگی و ادامه تحصیل در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر بوده و همچنین اخیرا شرکت های توانمندی مانند امرال اینوستمنت با توسعه تیم کاری خود خدمات گسترده ای به دانشجویان مشتاق به تحصیل در قبرس شمالی ارائه می دهد. می باشد.

معرفی کشور ترکیه و بررسی شرایط مهاجرت به این کشور

کشور ترکیه یکی از همسایگان غربی کشور ایران به حساب می آید که از نظر فرهنگی با کشور ما قرابت بالایی دارد. این کشور به دلیل روابط حسنه ای که با کشور ایران دارد هر ساله شاهد حجم باالی گردشگران ایرانی می باشد. این گردشگران کشور ترکیه را به دلیل جاذبه های بالی توریستی به عنوان یک مقصد مهم برای مسافرت انتخاب می نمایند. در نهایت کسانی که به کشور ترکیه سفر می نمایند می توانند با دریافت اقامت این کشور از خدمات رایگان درمانی و تحصیلی این کشور بهره مند گردند. در نهایت حضور کشور ترکیه در مسیر ترانزیت اروپا یکی از کشورهای مناسب برای مبادرت به امر صادرات و واردات محصولات دیگر کشورها می باشد. کشور ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که شرایط مناسبی را برای اقامت تحصیلی، کار و یا ازدواج را برای مهاجران به این کشور فراهم نموده است.

پاسخ به این پرسش مهم که تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟

برای پاسخ به این پرسش که تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟ ابتدا باید موارد مهمی را در نظر بگیریم. شرایط تحصیل در دانشگاه و هزینه های جاری زندگی از جمله موارد مهمی است که در کشور مورد نظر باید در نظر گرفته شود. در نهایت در ادامه این مطلب به بررسی هزینه های تحصیل در این دو کشور و شرایط پذیرش در دانشگاه های این دو کشور خواهیم پرداخت.

بررسی برخی مزایای تحصیل در کشور ترکیه

چنانچه شما نیز بین تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟ دچار تردید شده اید می توانید با شناخت بیشتر نسبت به این دو کشور و شرایط تحصیل در آنها بهترین انتخاب را بین این دو کشور داشته باشید. یکی از مزایای مهم ادامه تحصیل در کشور ترکیه این مورد است که شما نیازی به دریافت ویزای تحصیل در این کشور ندارید. همچنین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل شرایط سختی برای به همراه داشتن مدارک زبان انگلیسی در نظر نگرفته اند. در نهایت با توجه به شناختی که نسبت به وضعیت اقتصادی کشور ترکیه مشاهده می شود دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند می توانند با کمترین هزینه رایط زندگی خود در ترکیه را مدیریت نمایند. شرایط تحصیل در دانشگاه های ترکیه کانال مشابه با دانشگاه های اروپایی می باشد. در نهایت دانشجویان مستعد در دانشگاه های ترکیه ای می توانند از انواع بورس های تحصیلی برای ادامه تحصیل خود بهره ببرند. مدارک صادر شده از دانشگاه های ترکیه ای در کشور ما نیز شناخته شده می باشد و امکان اشتغالی پایدار را برای شما فراهم خواهد نمود. در نهایت فاصله جغرافیایی کم میان ایران و ترکیه سبب می شود تا دانشجویان مجبور به پرداخت هزینه های باالی مسافرت به این کشورها نباشند.

اگر هنوز هم پاسخ مناسبی برای این پرسش که تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟ پیدا نموده اید بهتر است اندکی با مزایای تحصیل در قبرس شمالی نیز آشنا شوید. از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور قبرس شمالی امکان پذیرش راحت دانشجو در این کشور می باشد. همچنین دانشگاه های این کشور تحت شرایط بسیار مناسبی اقدام به اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان خود می نمایند. در نهایت در زمان درخواست تحصیل رایگان در این کشور دانشجویان دیگر نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارند.

در این دانشگاه تدریس با زبان انگلیسی صورت می پذیرد و شرایط زندگی در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر و مقرون به صرفه می باشد. در نهایت دانشجویانی که در کشور قبرس شمالی به ادامه تحصیل می پردازند می توانند مدرک معتبری از دانشگاه های این کشور دریافت نمایند. وجود امکانات آموزشی باال در دانشگاه های قبرس شمالی از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی می باشد.

جمع بندی پایانی

یکی از مواردی که در پاسخ به این پرسش که تحصیل در قبرس شمالی یا ترکیه؟ باید در نظر گرفت شرایط دانشگاه های این دو کشور می باشد. عدم نیاز به مدرک زبان در دانشگاه های ترکیه و همچنین امکانات آموزشی باالی دانشگاه های قبرس از جمله مواردی می باشد که در انتخاب شما می تواند تاثیر گذار باشد. در نهایت هر دو کشور از جمله کشورهایی می باشند که می توانند برای مسافرت و تحصیل برای ایرانیان در نظر گرفته شوند. امیدواریم با مطالعه مطالب ذکر شده در این مقاله شما تا حدودی با انتخاب مناسب بین این دو کشور برای ادامه تحصیل آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.