راهبردها و موفقیت‌ها در آموزش زبان انگلیسی: چالش‌ها و راهکارها

زبان انگلیسی نقش اساسی در زندگی ما دارد زیرا به برقراری ارتباط کمک می‌کند. درواقع، انگلیسی زبان اصلی برای مطالعه هر موضوعی در سراسر جهان است. زبان انگلیسی برای دانش آموزان مهم است زیرا ذهن آنها را پرورش می‌دهد، مهارت‌های عاطفی را توسعه می‌دهد، کیفیت زندگی را با ارائه فرصت‌های شغلی بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین‌المللی با گذشت زمان در حال افزایش است زیرا تنها وسیله ارتباطی در بسیاری از کشورهاست. همچنین در بخش ادبیات و رسانه برای چاپ کتاب به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود، اکثر نویسندگان به زبان انگلیسی می‌نویسند زیرا اکثریت قریب به اتفاق خوانندگان فقط زبان انگلیسی را می‌دانند و می‌توانند‌ایده‌های خود را به بهترین شکل به انگلیسی توصیف کنند.

آموزش زبان انگلیسی کوییک

هدف‌های شخصی و عمومی در آموزش زبان انگلیسی می‌تواند شامل بهبود مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن باشد. با استفاده از روش‌های مختلف مثل روش محاوره‌ای، خواندن و نوشتن، تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها، استفاده از نرم‌افزارها و کلاس‌های آموزشی، می‌توانید بهبود چشمگیری در مهارت‌های زبانی خود داشته باشید.

مهارت‌های اصلی در آموزش زبان انگلیسی

همانطور که می‌دانیم مهارت‌های زبان انگلیسی شامل چهار مهارت اصلی است که هر یک از این مهارت‌ها برای آموزش زبان انگلیسی ضروری هستند که عبارتند از:

 • مهارت‌های گوش دادن: تخیل و واژگان زبان آموز را بهبود می‌بخشد. در حین گوش دادن، صحنه را تجسم می‌کردیم و در حافظه خود حفظ می‌کردیم.
 • مهارت‌های گفتاری: زمانی که زبان‌آموز صحبت می‌کند، اشتباهات خود را می‌شناسد و می‌تواند آن را بیشتر بهبود بخشد.
 • مهارت‌های خواندن: خواندن یک کتاب یا متن به بهبود دایره لغات و تمرکز زبان آموز کمک می‌کند.
 • مهارت‌های نوشتاری: وقتی می‌نویسیم با آنچه می‌نویسیم آشنا می‌شویم و املای همه کلمات را می‌دانیم.

اگر دانش آموزی به این چهار مهارت تسلط یابد، زبان انگلیسی او به طور خودکار بهبود می‌یابد و در ارائه مهارت‌های خود اعتماد به نفس پیدا می‌کند.

چرا آموزش زبان انگلیسی مهم است؟

ارتباط بی نقص: مهم است که به طور موثر صحبت کنید. مردم تحت تاثیر کسانی قرار می‌گیرند که مهارت‌های ارتباطی خوبی دارند. در این خصوص سایت etsglobal نیز گفته:

It is the language of science, aviation, computers, diplomacy and tourism. Last but not least, it is the language of international communication, the media and the internet. Whether it is for professional or personal reasons, understanding the importance of English will help you reach your goals.

اعتماد به نفس به دست آورید: با یادگیری مهارت‌های ارتباطی قوی، اعتماد به نفس شما به طور خودکار بالا می‌رود.

زود به هدف خود برسید: مهارت‌های موثر زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا به سرعت به اهداف شغلی خود برسید.

یادگیری آموزش زبان انگلیسی

شخصیت مؤثر: وقتی به طور مؤثر و با اعتماد به نفس صحبت می‌کنیم، هر کسی می‌تواند مجذوب شما شود.

بخشی از جامعه جهانی: زبان انگلیسی بخشی از ارتباطات جهانی است. بنابراین، اگر کسی انگلیسی خوب بلد باشد، می‌تواند با دیگران تعامل داشته باشد.

فرصت‌های شغلی متعدد: فردی که دارای مهارت‌های ارتباطی موثر است فرصت‌های شغلی بیشتری نسبت به دیگران دارد.

چه چیزی آموزش زبان انگلیسی را دشوار می‌کند؟

میلیاردها نفر در سراسر جهان به انگلیسی صحبت می‌کنند، تسلط بر این زبان می‌تواند چالش برانگیز باشد. قوانین استثنایی دارد، الگوهای آن بر خلاف زبان‌های دیگر هستند و تلفظ کلمات باعث سردرگمی می‌شود. با نوآوری‌های بسیار زیاد در زبان، زبان آموزان انگلیسی اغلب هنگام تلاش برای تسلط بر مفاهیم خاص خود را ناامید می‌بینند.

قوانین زیادی دارد و استثناهای زیادی برای آن قوانین دارد:

یکی از ناامیدکننده‌ترین بخش‌های یادگیری زبان انگلیسی، قوانین است. نکته دوم این است که تعداد زیادی از آن قوانین به طور مرتب شکسته می‌شوند. متأسفانه، این کلمات باید حفظ شوند، اما به راحتی به فهرست واژگان شما اضافه می‌شوند.

برخی از این قوانین عجیب و غریب به شرح زیر است:

یک کلمه “s” یا “es” اضافه کنید تا یک کلمه جمع شود. این قانون در بسیاری از موارد کار می‌کند، اما برخی از کلمات مانند “foot” به “feet” یا “goose” به “geese” در حالت جمع تبدیل می‌شوند. کلمات دیگر مانند “fish” در حالت جمع هیچ تغییری نمی کنند. یعنی عبارت “there are many fish in the sea.” درست است و نباید این گه بنویسیم “there are many fishes in the sea.”.

افعال بی قاعده همیشه از قانون اضافه کردن“ed”  به آخر یک کلمه برای تبدیل آن به زمان گذشته پیروی نمی کنند. از برخی معتبر است، مانند تغییر “end” به “ended”  در جمله “the movie ended.”. وقتی به تعداد زیادی نمونه دیگر نگاه کنید، از این الگو پیروی نمی کنند. به عنوان مثال، “he feeds the goats” به  “he fed the goat.” تبدیل می‌شود. به عنوان مثال دیگر، “she swims in the pool,”، تبدیل به “she swam in the pool.”.

زبان انگلیسی شبیه هیچ زبان دیگری نیست

بر خلاف هر زبان دیگری، انگلیسی نقش جنسیتی را به اسم‌ها اختصاص نمی دهد. همچنین، با بسیاری از زبان‌های دیگر، عموزاده‌های نزدیک آنها تا حدودی می‌توانند یکدیگر را درک کنند. به عنوان مثال، اسپانیایی‌ها و پرتغالی‌ها به اندازه کافی اشتراکات مشترک دارند تا بفهمند طرف مقابل چه می‌گوید. انگلیسی همچین پسر عمویی نداره

به دلیل تأثیر زبان‌های دیگر، انگلیسی به ترکیبی از سبک‌های بسیاری تبدیل شده است. به همین دلیل، قوانین همیشه اعمال نمی شوند، زیرا آن قانون در آن زبان اعمال نمی شود.

شاید به دلیل این تأثیر، زبان انگلیسی برای ایجاد آن صدا بیشتر از حروف است. به عنوان مثال، صدای schwa ، صدای کوتاه یک مصوت است که در قسمت بدون تاکید کلمه وجود دارد. بسیاری از اوقات، صدا مانند کلمه “camera” به سادگی نادیده گرفته می‌شود. بسیاری از مردم به جای “Cam-er-a” می‌گویند “Cam-Ra” در مورد “chocolate” هم همینطور است، “o” دوم صامت است.

تلفظ ممکن است گیج کننده ‌شود

در نظر گرفتن تأثیرات مختلف زبان‌های دیگر و اینکه زبان انگلیسی صداهای بیشتری نسبت به حروف الفبا دارد، درک اینکه چرا تلفظ می‌تواند گیج‌کننده باشد را آسان می‌کند. حتی کلماتی که به ظاهر با یک ریتم نوشته شده اند از قوانین یکسانی پیروی نمی کنند.

کلماتی مانند “flood” و “good” به نظر می‌رسد که باید یک ریتم داشته باشند اما اینطور نیست. در مورد “break” و “freak” یکسان است، حتی اگر فقط یک حرف در دو کلمه متفاوت باشد. “Sew” و “few” جفت دیگری هستند که از یک الگو پیروی نمی کنند.

همچنین مواردی وجود دارد که یک کلمه را می‌توان به دو صورت تلفظ کرد، بسته به کاربرد آن. به عنوان مثال “read” چنین کلمه‌ای است. جمله زیر این دو روش را نشان می‌دهد:

Yesterday, I read a book that told me that the best way to learn is to read a little every day.

دیروز کتابی خواندم که به من گفت بهترین راه برای یادگیری این است که هر روز کمی مطالعه کنم.

تکنیک‌هایی که می‌توانید برای بهبود مهارت‌های گفتاری زبان انگلیسی خود استفاده کنید

با داشتن اطلاعات بسیار در مورد مشکلات یادگیری زبان انگلیسی، ممکن است احساس کنید که این یک علت گمشده است. اما ناامید نشو. برخی از تکنیک‌ها می‌توانند به شما در بهبود گفتاری انگلیسی خود کمک کنند. پنج ترفند زیر، زمانی که تمرین کنید، باعث پیشرفت قابل توجهی در مهارت‌های انگلیسی شما می‌شود.

تکرار کلمات

فرض اصلی سایه گفتار تکرار کلماتی است که می‌شنوید. متنی را پیدا کنید و به زبان انگلیسی با صدای بلند بخوانید. چند بار دیگر به عقب برگردید و گوش دهید. آنچه می‌شنوید را تکرار کنید. هدف شما این است که مانند نسخه ضبط شده در تلفظ و بالا و پایین شدن جریان زبان خود را گوش کنید. وقتی احساس کردید که آن عبارت را به خوبی تلفظ کرده‌اید، به سراغ عبارت بعدی بروید.

نگاهی سریع به سایر تکنیک‌های آموزش زبان انگلیسی

روش‌های مختلفی برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی وجود دارد که ما به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 • روزانه ده کلمه جدید یاد بگیرید.
 • سعی کنید با دوستان و اعضای خانواده به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 • فهرستی از اقلام مورد استفاده روزانه به زبان انگلیسی تهیه کنید و سعی کنید به طور منظم از آنها استفاده کنید.
 • کانال‌های خبری انگلیسی، فیلم ها، سریال‌ها و … را تماشا کنید و آنها را درک کنید.
 • مجلات، روزنامه‌ها، رمان‌ها و غیره انگلیسی را بخوانید. کلمه‌ای که به نظرتان سخت است، زیر آن خط بکشید و معنی آن را در فرهنگ لغت پیدا کنید.
 • در بحث‌های گروهی شرکت کنید، این به شما اعتماد به نفس می‌دهد.
 • سعی کنید روزانه یادداشت برداری کنید یا شروع به نوشتن دفتر خاطرات کنید.
 • مهارت‌های صحبت کردن را روزانه به مدت 5 دقیقه جلوی آینه تمرین کنید.
 • تمرینات گرامر اسم، افعال، قید، اصطلاحات و غیره را تمرین کنید.
 • به انگلیسی فکر کنید و داستان بنویسید تا مهارت‌های گفتاری و نوشتاری را بهبود ببخشید.
 • هرگز هنگام صحبت کردن احساس خجالت نکنید، هیچ کس کامل نیست. فقط با صحبت کردن می‌توان یاد گرفت.
 • دوستانی پیدا کنید که زبان مادری انگلیسی هستند، این به شما در یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی کمک زیادی می‌کند.

چگونه می‌توانم انگلیسی نوشتاری خود را بهبود بخشم؟

دانستن تنها نحوه صحبت کردن، نادیده گرفتن قوانین املایی، نقطه‌گذاری، ترتیب کلمات و ساختار مناسب می‌تواند شما را در زمانی که انتظارش را ندارید در تنگنا قرار دهد.

اما به ما اعتماد کنید، بهبود مهارت‌های نوشتاری آسان‌تر از صحبت کردن است؛ به دلایل متعددی. بیایید ببینیم که زبان آموزان انگلیسی هنگام تلاش برای بهبود مهارت‌های نوشتاری خود با چه مشکلاتی روبرو هستند.

چه موسسه زبانی می‌تواند به افزایش مهارت زبان انگلیسی من کمک کند؟

آموزش زبان انگلیسی  می‌تواند آسان باشد به خصوص اگر در یک موسسه زبان انگلیسی خوب ثبت نام کنید. اما، هر موسسه زبان انگلیسی به موفقیت شما کمک نخواهد کرد.  بلک این موسسات باید ویژگی‌هایی داشته باشند تا آن را به یک موسسه یادگیری انگلیسی خوب و بالاتر از حد متوسط ​تبدیل کند.

در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

دوره‌های جامع انگلیسی

یک مدرسه انگلیسی خوب باید دوره‌های انگلیسی جامعی داشته باشد که سطوح و اهداف متفاوتی را در آن لحاظ کند. دوره‌های آموزش زبان انگلیسی باید به گونه‌ای پیش رونده طراحی شوند، اما هر دوره باید مفید و کاربردی باشد، حتی اگر به صورت جداگانه برگزار شود.

برنامه درسی انگلیسی با کیفیت

برنامه درسی کلاس آینده خود را بررسی کنید تا‌ایده بهتری در مورد کیفیت دروس خود داشته باشید. برخی از موسسات زبان انگلیسی، کلاس‌های آزمایشی را ارائه می‌دهند تا به شما اجازه دهند در زمان ثبت‌نام در مدرسه‌شان، کمی از انتظارات خود را تجربه کنید. کلاس‌های آزمایشی یک راه عالی برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می‌خواهید با آنها ادامه دهید یا خیر، هستند.

اینها ویژگی‌هایی هستند که باید در یک مدرسه انگلیسی خوب به دنبال آنها باشید. آموزش زبان انگلیسی  یک سرمایه گذاری است که از بسیاری جهات برای شما سودمند خواهد بود. قبل از انتخاب یک مدرسه انگلیسی برای به حداکثر رساندن زمان و هزینه ارزشمند خود، حتما این ویژگی‌ها را در نظر بگیرید.

جمع بندی

در آموزش زبان انگلیسی، مواجهه با چالش‌ها امری طبیعی است؛ اما بدانکه همواره راهکارهایی برای پیش‌برد و دستیابی به موفقیت وجود دارد. با بهره‌گیری از راهبردها و تکنیک‌های نوین آموزشی، می‌توان به بهترین نتیجه‌ها دست یافت. تمرکز بر مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن، درک و تسلط بر اصول و قواعد زبانی، استفاده از منابع آموزشی متنوع و معتبر، ارتقاء مهارت‌های تدریس اساتید، و ترغیب به یادگیری فعال و تمرین مداوم از جمله راهکارهایی هستند که می‌تواند دانش‌آموزان را به سوی موفقیت و پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی هدایت نماید. با همه این ابزارها و رویکردها، مسیری مؤثر و موفق‌آمیز در آموزش زبان انگلیسی به انتظار افراد می‌اندازد.

برگرفته از موسسه تخصصی زبان کوییک (quickwithus.com)

امتیاز دهید

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.