نتایج لاتاری

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 ، آموزش رایگان تصویری نحوه مشاهده نتایج لاتاری

نتایج لاتاری 2025 آمریکا در تاریخ 4 می 2025 یا 15 اردیبهشت 1403 اعلام خواهد شد. لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و ساده ترین روش برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائمی این کشور است. در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا، هر ساله 55 هزار ویزا به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع می‌شود. به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید.  اگر شما هم در این برنامه ثبت نام نموده اید و اکنون می خواهید نتایج آن را مشاهده نمایید با ما همراه باشید و مراحل زیر را سپری نمایید . برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید .

آموزش ویدویی مشاهده نتایج لاتاری 2025

شما دوستان عزیزان می توانید آموزش ویدویی مشاهده نتایج لاتاری 2025 را در کانال یوتیوب ما به رایگان مشاهده نمایید، جهت مشاهده این آموزش بر روی این لینک کلیک نمایید.

مراحل مشاهده نتایج لاتاری 2025

مراجعه به سایت لاتاری به نشانی https://dvprogram.state.gov/

پس از مراجعه به سایت مذکور با صفحه بالا مواجه می شوید در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ ” Check Status “ کلیک کنید در این صورت وارد صفحه زیر می شوید :

در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید با کلیک بر روی این دکمه شما وارد فرم ثبت اطلاعات می شوید.

نتایج لاتاری

در این فرم چه اطلاعاتی را باید وارد نماییم؟

در قسمت اول این صفحه که با عنوان “Confirmation number  “ مشخص شده است، باید کد 16 رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را باید از روی صفحه رسید ثبت نام لاتاری که قبلا ممکن است پرینت گرفته باشید پیدا کنید .

در قسمت دوم این صفحه که با عنوان ” Last/Family Name ” مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید توجه داشته باشید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید.  فامیلی شما باید مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام باشد .

در قسمت سوم  این صفحه که با عنوان “Year of Brith  ” مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. بازهم توجه کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال 1993 ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

قسمت چهارم را نیز  آشنایی دارید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ” Submit ” کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام ”  Session time out ” مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

اگر پس از ورود اطلاعات با خطا مواجه شدیم چه کنیم ؟

نتایج لاتاریدر صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از اشکالات زیر اتفاق افتاده است و لازم است که آن را اصلاح نمایید :

 • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد 0 یا حرف I و عدد 1 و … مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
 • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه ” Submit “می توانید نتایج را مشاهده نمایید که مشاهده نتایج دو حالت دارد یا با صفحه زیر مواجه خواهید شد :

نتایج لاتاری

 در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا این صفحه به شما نشان داده خواهد شد.

در صورتی که در لاتاری برگزیده  شده اید، باید بدانید که فرایند اخذ ویزا لاتاری از پیچیدگی ها و ظرافت های بسیاری برخودار است و برای افزایش شانس خود در ویزا شدن بهتر است هرچه سریعتر پس از برگزیده شدن نسبت به تکمیل فرم ها و مدارک لازم برای دریافت وقت سفارت و تشکیل پرونده لاتاری اقدام نمایید. توصیه ما به شما این است که در صورت برگزیده شدن در لاتاری آمریکا حتما فرایند ویزا خود را زیر نظر یک کارشناس خبره طی نمایید. جهت استفاده از خدمات ویزا لاتاری آمریکا بورسیه پلاس می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

در این صفحه چه اطلاعاتی ذکر شده است ؟

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری دارای یک بارکد و کیس نامبر ( Case No ) است، که در تصویر بالا روی کیس نامبر به دلایل امنیتی پوشانده شده است. شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2022AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2022 است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونfده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست.

و یا ممکن است با صفحه زیر مواجه شوید که به معنای پذیرفته نشدن در لاتاری است:

نتایج لاتاری

در واقع عبارت ”  HAS NOT BEEN SELECTED “ به معنای پذیرفته نشدن شما می باشد .

مشاهده نتایج لاتاری 2025 با وجود فراموشی Confirmation number  یا کد تایید

در صورتی که کد تایید یا همان Confirmation number خود را که در هنگام ثبت نام از طریق سایت دریافت کرده اید، فراموش یا گم کرده اید، نگران نباشید. چرا که با این وجود شما قادر به بازیابی این کد و دریافت مجدد آن خواهید بود.

نتایج لاتاری

پس از آنکه وارد صفحه ثبت نام شدید، در فرمی که باید اطلاعات خود را وارد نمایید تا نتیجه را مشاهده کنید، در بخش اول که از شما وارد کردن کد تایید را می خواهد یک لینک به رنگ آبی با عنوان Forgot Confirmation Number قرار داده است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به این صفحه و وارد کردن اطلاعات شخصی خود نسبت به بازیابی این کد اقدام نموده و سپس با استفاده از آن نتیجه لاتاری خود را مشاهده نمایید.

نتایج لاتارینتایج لاتارینتایج لاتاری

در این صفحه باید در فرم اطلاعات خود را به ترتیب زیر وارد نمایید:

 1. در بخش 1. Diversity Visa Program Year شما باید سالی که برای لاتاری آن ثبت نام کرده اید و به دنبال بازیابی کد آن هستید را انتخاب نمایید.
 2. سپس در بخش 2. Name باید اسم و فامیل خود را براساس فرمی که در زمان ثبت نام تکمیل نموده اید، وارد نمایید.
 3. در قسمت بعدی 3. Date of Birth نیز شما لازم است تا اطلاعات تولد خود را وارد نمایید.
 4. در قسمت 4. Email Address نیز باید ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد نموده اید، بنویسید.
 5. و در بخش 5. Authentication کد امنیتی که در تصویر به شما نشان داده می شود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه submit کلیک نمایید تا کد تایید شما بازیابی شود و سپس با استفاده از آن کد و آموزش مرحله قبلی ما، نتیجه لاتاری خود را ملاحظه نمایید.

سوالات متداول در مورد لاتاری 2025

سهمیه ایران در لاتاری 2025 چه تعداد می باشد؟

تعداد برندگان لاتاری در ایران رقم دقیق و ثابتی ندارد و هرساله این عدد متفاوت و متغییر می باشد اما چیزی در حدود 4500 تا 5 هزار نفر هرساله برای لاتاری در بین ایرانیان برگزیده می شوند و این عدد رقم تقریبی سهمیه ایران در لاتاری می باشد.

آمار شرکت کنندگان ایرانیان در لاتاری 2025 چه تعداد است؟

هرساله تعداد افراد ایرانی که در لاتاری آمریکا شرکت می کنند رو به افزایش می باشد، اما این تعداد در سال های اخیر چیزی در حدود 2 میلیون تا 3 میلیون نفر بوده اند، بنا بر همین آمارهای سال های گذشته می تواند پیش بینی نمود که در سال 2025 نیز در همین حدود شرکت کننده در لاتاری آمریکا شرکت کرده باشند.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 چه تاریخی می باشد؟

نتایج لاتاری 2025 آمریکا در تاریخ 4 می 2024 یا 15 اردیبهشت 1403 اعلام خواهد شد. نحوه مشاهده نتایج لاتاری در متن مقاله آموزش داده شده است.

4.6/5 - (43 امتیاز)

8 پرسش و پاسخ

 • سلام من دیشب سایت رو باز کردم تمام مراحل رو برام اورد فقط یه مشکلی که دارم اینه که من کد 16 رقمی رو درست وارد میکنم یعنی از روی اسکرین شاتی که گرفتم چند با تست کردم صفر هارو درست زدم ولی ارور میده که کد اشتباهه و نمیدونم چیکار باید بکنم .

 • سلام من هنگامی که تأیید خود را وارد می کنم این پیام میاد:شماره تأیید نامعتبر: لطفاً شماره تأیید صحیح را وارد کنید که 16 کاراکتر طول دارد (مثال: ‏2024100DZWY3DOV9)‏

 • سلام من با همسرم ثبت نام کردیم، سوالی که داشتم اگر یکی از ما قبول بشه در مرحله ویزا امکان ریجکتی یکی و پاس اون یکی هست یا استتوس هر دو یکسان میشه حتما؟

  • مثلا اگه توی یه خانواده پنج نفره که همگی لاتاری ثبت نام کردن فقط یک نفر برنده بشه میتونه تمام خانواده رو با خودش ببره. دلیل اینکه شما تمام‌ اعضای خانواده رو ثبت نام میکنید اینه که شانستون چند برابر بشه.

 • ببخشید مال من میگه INVAILD هستش، ولی من کد و همه چی رو درست میزنم ، اگه با ۲۰۲۳ شروع بشه کانفیرمیشن نامبر نمیره ؟

   • ببخشید میگم من دو روز پیش ثبت نام کردم الان رفتم چک کنم این پیام آمد:شماره تأیید نامعتبر: لطفاً شماره تأیید صحیح را وارد کنید که 16 کاراکتر طول دارد (مثال: ‏2024100DZWY3DOV9)‏ آیا هنوز واسه مراجعه زود است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.