لاتاری

ثبت نام لاتاری (lottery) 2025 آمریکا، آموزش تصویری و ویدیویی رایگان + بدون پاسپورت

لاتاری برنامه ای می باشد که هدف آن ثابت نگه داشتن تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا است. یعنی طی این برنامه سعی می شود میزان ورودی مهاجران از کشور های مختلف به تعادل برسد؛ به همین منظور اگر کشوری در سال های اخیر مهاجران زیادی به آمریکا داشته است در لیست دریافت لاتاری قرار نخواهد گرفت و این کاملا متغیر است، مثلا روسیه در یک سال جزو کشور های واجد شرایط برای لاتاری نبود ولی بعد از چند سال دوباره به لیست برگشت. لاتاری یا در واقع همان قرعه کشی برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا، باز می گردد به سال 1990 زمانی که در قانون ملیت و مهاجرت به صورت رسمی ثبت شد. بعد از این رسمیت در هرسال چیزی حدود 55 هزار ویزا به متقاصیان و به صورت تصادفی یا همان قرعه کشی اهدا می شود.

از این 55 هزار ویزا ،حدود 7 درصد حداکثر سهمی است که هر کشور می تواند داشته باشد. سهم ایران چیزی بیش تر از 6 درصد است، یعنی به طور تقریبی بیش تر از 3 هزار ویزای لاتاری مختص به متقاضیان ایرانی است. در شرایط مختلف این تعداد ممکن است کم تر یا بیشتر شود مثلا شرایط سیاسی آمریکا یکی از عوامل مهمی است که می تواند این اعداد و ارقام را دست خوش تغییر کند.

ثبت نام لاتاری توسط کارشناسان بورسیه پلاس

ثبت نام صحیح و تخصصی برای لاتاری به گونه ای که تمامی نکات و شرایط عکس و اطلاعات فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل نمایید، بسیار ضروری و پر اهمیت می باشد. کارشناسان بورسیه پلاس با 6 سال تجربه کاری در این زمینه می توانند بهترین ثبت نام را بدون اشکال و اشتباه برای شما انجام دهند تا شانس شما جهت برگزیده شدن در لاتاری افزایش پیدا کند. جهت سفارش ثبت نام لاتاری 2025 این لینک را کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری 2025

 • عکس پرسنلی: برای تمام اعضای خانواده ( همسر و فرزندان) عکس مناسب لاتاری به صورت دیجیتالی نیاز دارید. لازم به ذکر است که صرفا برای فرزندانی که ازدواج نکرده و سن آنان زیر 21 سال می باشد نیاز به ارایه عکس و اطلاعات دارید.
 • فرم ثبت نام لاتاری: برای ثبت نام نیاز به تکمیل یک فرم آنلاین دارید که همان فرم ثبت نام لاتاری است.
 • شناسنامه و اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی و همسر و فرزندان وی

نکته: برای ثبت نام لاتاری 2025 مطابق گایدلاین و اطلاعیه جدید دولت آمریکا، نیازی به دارا بودن پاسپورت نیست و جز مدارک ضروری آورده نشده است.

شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری 2025

اولین شرط لازم برای ثبت نام در لاتاری این است که اسم کشوری که در آن زندگی می کنید در لیست کشور های مجاز برای شرکت در لاتاری باشد، زیرا همان گونه که اشاره کردیم هدف از لاتاری حفظ تنوع مهاجران به آمریکا است بنابراین کشور هایی که نرخ مهاجرتشان به آمریکا بالا می باشد در لیست حضور ندارند. ایران اغلب در لیست کشور های مجاز قرار دارد.

شرط دوم این است که شما باید حداقل مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید و 12 سال تحصیلی را گذرانده باشد.

چنانچه 12 سال تحصیلی را نگذرانده باشید نگران نباشید شما همچنان شانس شرکت در قرعه کشی را دارید؛ در این صورت باید بتوانید ثابت کنید حداقل 2 سال از 5 سال اخیر را مشغول به کار بوده اید و شغلی داشته اید و شغل شما باید جزو مشاغل خاص مورد قبول اداره ی کار ایالات متحده ی آمریکا باشد. برخی از مشاغل مانند: برنامه نویسی کامپیوتر، گرافیک، مدیریت، جواز کسب و کار، نوازنده موسیقی از جمله مشاغل مورد تایید است. لازم به ذکر است ارایه این مدارک صرفا در هنگام برگزیده شدن در لاتاری مورد نیاز است و در هنگام ثبت نام ارایه مدرک کاری مورد نیاز نمی باشد.

ضمنا باید بدانید داشتن تحصیلات عالیه شانس شما را برای لاتاری بالا نمی برد، یعنی شانس فردی که دیپلم دارد و یا فرد که دیپلم هم ندارد ولی مشغول به کار بوده است با یک دندانپزشک یا استاد دانشگاه کاملا برابر است و در صورت داشتن تمامی شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری، تنها شانس افراد تعیین کننده برنده اصلی است.

عکس لاتاری

عکس شما برای ثبت نام در لاتاری اهمیت بسیاری دارد، گاهی به علت آپلود عکسی که مناسب نباشد شما وارد قرعه کشی نخواهید شد. در وهله اول که شما عکس را در سایت آپلود می کنید از لحاظ اندازه بررسی خواهد شد و در مرحله بعدی کیفیت عکس پرسنلی شما بررسی می شود. اندازه عکس پرسنلی شما برای ثبت نام باید مربع شکل  به طول 600 پیکسل تا 1200 پیسکل باشد؛ عکس باید رنگی و زمینه سفید باشد و چهره شما کاملا باید واضح و مستقیم باشد و موهای شما چهره شما را نپوشانده باشد و بدون عینک یا سایر اکسسوری ها باشد.

برای آنکه عکس خود را بررسی نمایید که آیا شرایط مورد نیاز برای لاتاری را دارا می باشد یا خیر، می توانید از طریق سایت گرنت یونیتی به صورت خودکار نیز اقدام نمایید. (این لینک)

ارایه تصویر تمامی اعضای خانواده جهت شرکت در لاتاری ضروری می باشد.

شرایط لازم برای عکس لاتاری

 • باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید.
 • عکس به شکل مربع و طول 600*600 پیکسل تا 1200*1200 پیکسل مورد قبول است.
 • زمینه عکس باید سفید باشد.
 • عکس باید رنگی باشد و عکس سیاه و سفید مردود است.
 • عکس لاتاری باید بدون عینک و سمعک باشد.
 • موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.
 • نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست.
 • عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد.
 • گردی صورت باید کاملا واضح باشد و با چیزی پوشانده نشود.
 • نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.
 • عکس باید مربوط به شش ماه گذشته باشد. نباید سن عکس بیش از 6 ماه باشد.
 • از عکسی که سال گذشته استفاده کردید نباید مجدد استفاده کنید.
 • عکس با ریش نیز مورد تایید می باشد.
 • عکس خود را هرگز ویرایش و ادیت دیجیتالی نکنید.
 • هنگام گرفتن عکس از نوزادان خود ، مطمئن شوید شخص دیگری در تصویر وجود ندارد.صورت او باید کاملاً نمایان باشد و چشم ها باید باز باشند.

جهت مشاهده مشخصات و دستورالعمل های مدنظر دولت آمریکا برای عکس لاتاری و نمونه عکس های لاتاری صحیح می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ثبت نام برای لاتاری چگونه است؟

بعد از آن که سایر شرایط را احراز کردید برای ثبت نام اقدام کنید. دقت کنید حتما در همان بازه زمانی اعلام شده ثبت نام خود را انجام دهید، زیرا امکان تمدید وجود ندارد.

برای ثبت نام باید به سایت دولت آمریکا برای لاتاری ( این لینک)  مراجعه کنید و فرم ثبت نام را پر کنید، به یاد داشته باشید اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید از شخصی که تسلط کافی دارد کمک بگیرید. اطلاعات شما باید دقیق و مطابق آن چه از شما خواسته شده وارد شود در صورتی که اطلاعات ناقص، اشتباه یا مغایر وارد کنید ،در پروسه قرعه کشی وارد نخواهید شد.

نکته مهمی دیگری که باید بدان توجه داشته باشید این است که بعد از وارد کردن اطلاعات مربوطه صفحه تایید و شماره تایید خود را ذخیره و حفظ کنید زیرا در غیر این صورت اگر حتی برنده شوید بدون این اطلاعات نمی توانید وارد ایمیل خود و آگاهی از نتایج نهایی شوید.

ثبت نام لاتاری

نکاتی در مورد لاتاری 2025

اشخاص مجرد 18 تا 21 سال می توانند به صورت جداگانه ثبت نام کنند همچنین آن ها می توانند به همراه پدر و مادر خود هم اقدام به ثبت نام کنند. این احتمال وجود دارد شما پس از برنده شدن در مصاحبه رد شوید یکی از عواملی که ممکن است در مصاحبه سفارت پذیرفته نشوید داشتن بیماری صعب العلاج باشد.

برای مشاهده برنده شدن فقط در تاریخ اعلامی به سایت اداره مهاجرت رفته و کانفرمیشن نامبر خود را وارد کنید، اگر برنده شده باشید اطلاعات شما به همراه کیس نامبر شما نمایش داده می شود و باید آن را تا زمان دریافت گرین کارت حفظ کنید. دقت کنید هیچ ایمیلی را برای اعلام نتایج خود معتبر نشمارید و ابتدا به سایت مراجعه کنید. همچنین افرادی که به روش های دیگر برای آمریکا اقدام کرده اند و موفق به دریافت گرین کارت نشده اند هم می توانند دوباره از طریق ثبت نام اقدام کنند.

اگر فردی که برنده لاتاری شده است فوت کند فرزندان و همسر او نمی تواند از لاتاری استفاده کنند. اگر کشوری که در آن متولد شده اید جزو کشور هایی است که در لیست کشور های قرعه کشی شونده نیست می توانید از طریق همسرتان اقدام کنید به شرط آن که وی در کشور دیگری که در لیست قرار دارد متولد شده باشد. همچنین دستورالعمل رسمی سایت دولت آمریکا برای ثبت نام لاتاری 2025 را می توانید از طریق این لینک دانلود کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را به صورت دقیق و رسمی بدست آورید.

لازم است بدانید برای لاتاری هم نامه تمکن مالی لازم است و بستگی به تعداد افراد خانواده شخص دارد.

زمان ثبت نام لاتاری 2025

زمان ثبت نام لاتاری 2025 هرسال در زمان معینی معمولاً در مهرماه آغاز شده و حدود یک ماه ادامه دارد. بر اساس اطلاعات سال‌های گذشته پیش‌بینی می توان کرد که زمان ثبت نام لاتاری 2025 ،  12 مهر ماه لغایت 16 آبان ماه 1402 می باشد و زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 ، اردیبهشت ماه 1403 می باشد.

آموزش ویدیویی ثبت نام رایگان در لاتاری آمریکا در سال 2025

شما عزیزان جهت مشاهده آموزش ویدیوی ثبت نام لاتاری آمریکا می توانید به کانال یوتیوب ما در این لینک مراجعه کرده و به صورت دقیق نحوه ثبت نام در لاترای را به صورت رایگان یاد بگیرید. قبل از مراجعه به کانال یوتیوب ما حتما فیلترشکن خود ار روشن نموده و سپس رو  این لینک کلیک کنید.

جهت مشاهده ویدیو فیلترشکن خود را روشن نموده و روی لینک ویدیو کلیک کنید.

آموزش تصویری ثبت نام رایگان لاتاری 2025 امریکا

 • در زمان آغاز ثبت نام برای لاتاری، وارد سایت رسمی دولت آمریکا برای ثبت نام لاتاری آمریکا به این لینک  بشوید. سپس با تصویر زیر رو به رو خواهید شد.

ثبت نام لاتاری

 • هنگامی که وارد سایت شدید روی گزینه Begin Entry (شروع ثبت نام) کلیک کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی Authentication Code کلید Submit  را فشار دهید تا وارد مرحله ثبت نام شوید. مانند تصویر زیر

آموزش ثبت نام لاتاری

 • سپس وارد صفحه بعدی خواهید شد و باید در این بخش اطلاعات فردی خود را باید به این شکل وارد نمایید:

۱- قسمت نام (Name) شامل موارد زیر است:

 • نام خانوادگی ( Last/Family Name ) دقیقا از روی گذرنامه نوشته شود.
 • نام ( First Name ) دقیقا از روی گذرنامه نوشته شود.
 • نام وسط ( Middle name ) چون ایرانی ها معمولا اسم میانی ندارد خالی بماند و در صورت داشتن اسم میانی تکمیل شود.

۲- قسمت جنسیت (Gender) شامل موارد زیر است:

 • برای آقایان Male را انتخاب کنید.
 • برای خانم ها Female را انتخاب کنید.

۳- قسمت تاریخ تولد (Birth date) شامل موارد زیر است:

 • روز Day
 • ماه Month
 • سال Year

نکته: تاریخ تولد به میلادی نوشته شود چنانچه تاریخ تولد خود را به میلادی نمی دانید می توانید در این نشانی تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل کرده و بنویسید.

ثبت نام لاتاری

در بخش بعدی باید اطلاعات محل  تولد خود را به شکل زیر وارد کنید:

۴- قسمت شهر محل تولد  (City Where you were Born) شامل موارد زیر است:

 • نام شهری را که در آن به دنیا آمده اید را بنویسید.

نکتهدر صورتی که نام شهر محل تولد خود را نمی دانید روی گزینه Birth city unknow تیک بزنید.

۵- قسمت کشور محل تولد (Country Where you were Born) شامل موارد زیر است:

 • نام کشوری را که در آن به دنیا آمده اید از منو باز شو انتخاب کنید.

۶- قسمت کشور واجد شرایط برای برنامه ویزای گوناگونی (Country of Eligbility for the DV progra)

متولدین کشور ایران به هیچ عنوان روی گزینه No کلیک نکنید و از لیست کشویی هیچ کشوری را انتحاب نکنید و به مرحله بعدی یعنی قسمت ۷ بروید. (یعنی روی گزینه Yes بماند)

ثبت نام لاتاری

7. در این بخش باید اطلاعات پاسپورت خود را تکمیل نمایید:

در لاتاری 2025 بخش اطلاعات پاسپورت حذف شده است و نیازی به دارا بودن پاسپورت جهت ثبت نام لاتاری نمی باشد و می توانید این بخش از مقاله را نادیده بگیرید.

همانطور که می دانید از لاتاری 2021 داشتن یک پاسپورت معتبر (حداقل دارای 1 روز انقضا) جهت ثبت نام در این برنامه اجباری شد. این امر به دلیل جلوگیری از اقدامات سود جویانه بعضی از افراد ایجاده شده است. جهت تکمیل کادر های این قسمت به نکات زیر توجه داشته باشید. 

 • کادر های مربوط به اطلاعات فردی را همانند مرحله یک تکمیل نمایید
 • شماره پاسپورت، تاریخ انقضا پاسپورت و کشوری که در آن پاسپورت خود را اخذ کردید را وارد کنید
 • اگر بنابه سه دلیل ذیل نمی توانید پاسپورت خود را دریافت کنید بر روی آیتم B کلیک کنید:
  • بدون ملیت باشید
  • در کشوری زندگی می کنید که اخذ پاسپورت درآن ممکن نیست (مانند بعضی از کشور های کومنیست)
  • شما نتوانستید پاسپورتی دریافت کنید اما توسط وزارت امور خارجه آمریکا Waiver محسوب می شوید.

ثبت نام لاتاری

  •  

عکس لاتاری 2025

در بخش بعدی باید عکس خود را آپلود نمایید.

ثبت نام لاتاری

یکی از مشهود ترین مشکل متقاضیان در ثبت نام لاتاری ارسال عکس دیجیتالی مناسب است، چرا که شرایط عکس لاتاری از اصول مشخص شده ای پیروی می کند که عدم رعایت آن ها سبب از بین رفتن شانس ویزای گرین کارت لاتاری می شود.

نکته اینجاست که آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی می شود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط سایز و نوع فایل عکس بررسی می شود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.

برای اینکه مطمین باشید عکس لاتاری شما مورد تایید سایت لاتاری جهت ثبت نام می باشد، می توانید از یک ابزار رایگان استفاده کنید که با آپلود عکس خود در این سایت به رایگان بررسی نمایید که تصویر شما حداقل معیارهای مناسب جهت تایید لاتاری را دارا می باشد یا خیر. جهت استفاده از ابزار  dv lottery photo checker می توانید اینجا کلیک کنید.

بررسی عکس لاتاری

در بخش بعدی اطلاعات پستی خود را باید تکمیل نمایید:

اطلاعات مربوط به کشور و محل سکونت از شما پرسیده می شود که توضیحات لازم در عکس داده شده است.

9. قسمت آدرس پستی (Mailing Address) شامل فیلدهای زیر است:

 • In Care Of: اگر از آدرس پستی شخص دیگری استفاده می کنید در این قسمت نام او را بنویسید.
 • Address line 1 و Address line 2: آدرس پستی خود را بنویسید.
 • City / Town: نام شهر خود را بنویسید.
 • District/County/Province/State: نام استان خود را در آن بنویسید.
 • Postal code/Zip Code: کد پستی خود را بنویسید.
 • Country: کشور محل سکونت خود را از منو باز شو انتخاب کنید.

10. قسمت کشوری که در آن زندگی می کنید (Country where you live Today)

از منو باز شو نام کشوری که در آن در حال حاضر زندگی می کنید را وارد کنید.

ثبت نام لاتاری

در بخش بعدی باید شماره تلفن همراه و ایمیل خود را تکمیل نمایید:

11.  قسمت شماره تلفن (Phone Number)

شماره موبایل خود را وارد کنید: به طور مثال: ۰۹۱۲۱۱۱۱۱۱۱ را به صورت ۱۱۱۱۱۱۱ ۹۱۲ ۹۸+ باید وارد کنید.

اجباری برای وارد کردن شماره همراه وجود نخواهد داشت و شما می توانید این کادر را خالی بگذارید اما در صورت تمایل به درج کردن شماره خود توجه داشته باشید که کد 98 را پیش از شماره خود بنویسید. برای مثال 989121234567. اما از سوی دیگر وارد کردن ایمیل از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که نتیجه ثبت نام لاتاری شما اعم از انتخاب شدن و نشدن از طریق این ایمیل به شما ارسال می شود، بنابراین از یک ایمیل مطمئن جهت تکمیل این بخش استفاده کنید.

12. قسمت آدرس ایمیل (E-mail Address)

آدرس پست الکترونیک E-mail Address: بسیار مهم است زیر در صورت برنده شدن تمام مکاتبات شما از طریق این ایمیل انجام خواهد شد.

تائید آدرس ایمیل Confirm E-mail Address: آدرس پست الکترونیک خود را مجددا وارد کنید.

ثبت نام لاتاری

در بخش بعدی میزان تحصیلات خود را باید تکمیل نمایید: 

از دیگر شروط اصلی برای ثبت نام لاتاری داشتن حداقل مدرک دیپلم 12 ساله یا شرط جایگزین اشتغال به کار می باشد. اگر متقاضی این دو شرط را نداشته باشد قادر به ثبت نام در برنامه لاتاری نخواهد بود و اگر با اطلاعات نادرست اقدام به پر کردن این گزینه کرده باشد نیز در صورت برنده شدن شانسی برای دریافت ویزای آمریکا نخواهد داشت.

در صورتی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی می باشید، باید گزینه some university courses را اتخاب نمایید و اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشید، باید گزینه some Graduate level courses را انتخاب نمایید و اگر در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشید، باید گزینه some Doctorate level courses را انتخاب نمایید.

ثبت نام لاتاری

در بخش بعدی باید اطلاعات تاهل و فرزندان خود را تکمیل نمایید:

از دیگر نکاتی که برای ثبت نام لاتاری باید مشخص شود وضعیت تاهل متقاضی است. شما باید بدون ذکر دلیل وضعیت تاهل و رابطه خود را مشخص نمایید. این بخش حائز اهمیت بالایی است چرا که اگر شما از همسرتان به صورت قانونی جداشده اید ( نه طلاق) و با حکم دادگاه جدا از هم زندگی می کنید در صورت انتخاب شدن شما در لاتاری، همسر شما شانسی برای همراهی شما در آمریکا نخواهد داشت. همچنین اگر همسر شما دارای اقامت دائم و قانونی آمریکا می باشد باید از ثبت اطلاعات وی خود داری نمایید.

تعداد فرزندان خود را باید تعداد فرزندانی که در هنگام ثبت نام لاتاری کمتر از 21 سال سن دارا بوده و ازدواج نکرده باشند، وارد نمایید.

ثبت نام لاتاری

همچنین جهت آموزش مشاهده نتایج لاتاری آمریکا 2025 می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مهم ترین مزایایی لاتاری چیست؟

انواع ویزای مختلف برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد، مثلا ویزای تحصیلی برای دانشجویان یا ویزای کاری برای صاحبان مشاغل اما این ها هیچکدام به معنای مجوز برای اقامت دائمی نمی باشد و فرد متقاضی باید بعد از طی کردن پروسه ی بسیار طولانی بتواند اقامت دائم بگیرد. اما لاتاری برای گرین کارت آمریکا یکی از بهترین و کم زمان ترین راه ها برای داشتن اقامت دائم است. درست از زمانی که شخص برای قرعه کشی ثبت  نام می کند تا زمانی که گرین کارت را دریافت می کند تقریبا 2 سال طول می کشد و هزینه های اداری برای دریافت چیزی حدود 700 دلار برای هر فرد می باشد، از طرفی فردی که برنده لاتاری شده است می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز به همراه ببرد.

افراد برنده شده در لاتاری امریکا می توانند در هر ایالتی که مایل هستند ملک بخرند و ساکن شوند، در ادارات در صورت نیاز دستگاه های دولتی، به استخدام در آیند و مشغول به کار شوند، همچنین می توانند از تحصیلات رایگان استفاده کنند. شما حتی بدون داشتن مدرک زبان می توانید از این طریق به آمریکا بروید و از تمامی حقوق شهروندی آن جا نظیر: هزینه غذا و بیمه رایگان استفاده کنید.

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

همان طور که در قسمت قبل خاطر نشان کردیم، شخصی که برنده شود می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را به همراه ببرد، همچنین برای افزایش شانس یک زوج می توانند هر دو برای لاتاری ثبت نام کنند که در صورت پذیرش یکی از آن ها دیگری هم بتواند برود. این تنها راه افزایش شانس برای دریافت گرین کارت است. ضمنا هرگز دو بار برای لاتاری ثبت نام نکنید زیرا در این صورت درخواست شما مورد پذیرش نخواهد گرفت.

مخارج لازم بعد از برنده شدن در لاتاری

 • در ابتدا شما باید واکسیناسیون را انجام دهید که قبل از انجام مصاحبه می باشد و مبلغی بین 100 تا 300 هزار تومان است.
 • قبل از مراجعه به سفارت، باید مدارک خود را ترجمه رسمی کنید و مبلغی حدود 1 تا 3 میلیون برای ترجمه هر نفر در نظر بگیرید.
 • هزینه سفر به نزدیک ترین کشوری که سفارت آمریکا در آن جا وجود دارد مثلا امارت، ارمنستان یا ترکیه که برای تعیین این هزینه با احتساب بلیت رفت و برگشت و مدت اقامت در هتل باید مبلغی را کنار بگذارید که می توانید از یک آژانس هواپیمایی هم برای برآورد هزینه تقریبی کمک بگیرید. این سفر برای مصاحبه انجام می شود.
 • در کشوری که سفارت آمریکا وجود دارد و شما برای مصاحبه به آن جا می روید، ابتدا می بایست توسط پزشک معتمد آن سفارت معاینه شوید که هزینه های معاینه برای هرفرد چیزی حدود 150 تا 250 دلار است.
 • هزینه سفارت آمریکا هم به هنگام مصاحبه برای هر فرد 330 دلار است.
 • برای صدور گرین کارت هزینه ای معادل 220 دلار برای هر نفر  در نظر بگیرید.
 • در نهایت هزینه ی بلیت سفر به آمریکا را نیز باید از شرکت های هواپیمایی جویا شوید و از آن جا که پرواز مستقیم از این جا به آمریکا وجود ندارد شما باید ابتدا به کشور دیگری بروید و بعد از آن کشور اقدام به سفر به آمریکا کنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزا لاتاری گرین کارت آمریکا

اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزا از هر کشوری ضروری می باشد. هدف از ارایه تمکن مالی آن است که شما بعد از اخذ ویزا سربار دولت آن کشور نباشید.در مورد برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا، یک برنده لاتاری باید بتواند مامور سفارت را قانع کند که نیاز مالی ندارد و در صورت مهاجرت سربار دولت آمریکا نخواهد شد، که این موضوع به دو صورت امکان پذیر است.

اسپانسر
اولین و ساده ترین راه ارائه یک اسپانسر است. یعنی کسی که به اداره مهاجرت قبلا اعلام کرده است که تمامی مسئولیت های مالی برنده لاتاری گرین کارت را بر عهده میگیرد. اسپانسر برای یک مهاجر در واقع یک شخص حقیقی یا حقوقی است که حمایت مهاجر را قانونا به عهده میگیرد و به دولت آمریکا ایالات متحده آمریکا تعهد میدهد که در صورت بروز مشکلات مالی برای مهاجر، از ایشان حمایت کند. اسپانسر فقط محدود به برندگان لاتاری گرین کارت نیست. هر مهاجری نیاز به تایید تمکن مالی یا معرفی اسپانسر دارد.

روال معرفی اسپانسر به شکل زیر است. اسپانسر قرار است اظهار کند که حاضر است شما را از نظر مالی حمایت کند، اما  چگونه؟ بسیار ساده است! فرمی به نام «I-134» یا Affidavit of Support‎‏ ‏که اسپانسر شما باید آن را امضا کند و بعد به یک محضر ببرد تا گواهی امضا بگیرد و در محضر روی فرم یک مهر می زنند و تمام. فردی که اسپانسر شما می شود باید خود ساکن آمریکا باشد و آن قدر توان مالی داشته باشد تا بتواند شما را حمایت مالی کند. اگر اسپانسر شما هیچ کدوم از شرایط بالا رو ندارد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگر باشید یا اینکه خودتان به سفارت تمکن مالی خودتان را نشان دهید.

اسپانسر شما بعد از پر کردن فرم I-134 این فرم را به همراه کپی فرم های مالیاتی برای شما به وسیله پست می فرستد. دقت کنید که در مورد فرم I-134، ارسال با ایمیل و فکس قابل قبول نیست به این علت که باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید.

اثبات تمکن مالی

دوم اثبات تمکن مالی توسط خود مهاجر با ارائه اسناد املاک منقول و غیر منقول و ارائه لیست دارایی ها در کشور مبداء. دقت کنید بسیاری کلاهبرداری ها از اینروش صورت میگیرد که ما سعی بر آگاهی دادن به شما داریم.  برای مهاجرت به امریکا اثبات تمکن مالی کافیست.

نامه تمکن مالی که مبلغ آن به دلار باشد و ترجیحا یک هفته قبل از وقت سفارت گرفته شود ( که از بانک و به زبان انگلیسی در خواست کنید تا نیازی به ترجمه نداشته باشد ) . در صورتی که پول زیادی در حساب خود ندارید می توانید برای چند ساعت پول به حساب خود واریز نمائید و بعد از گرفتن نامه مجددا پول را از حساب خود خارج نمائید در صورتیکه همسر یا فرزندان شما نیاز می توانند برای آنها نیز نامه تمکن مالی دریافت کنید .این نامه نیز بسیار مهم می باشد . برای تمکن مالی حداقل می بایستی موجودی حساب شما در زمان دریافت نامه مانند جدول زیر باشد :

تعداد افراد خانواده مبلغ به دلار
1 14715 تا 17000 دلار
2 19915 تا 22000 دلار
3 25115 تا 27000 دلار
4 30315 تا 32000 دلار
5 35515 تا 37000 دلار
6 40715 تا 42000 دلار
7 45915 تا 47000 دلار
8 51115 تا 55000 دلار

* در آخر اگر پیرامون ثبت نام لاتاری 2025 سوال یا ابهامی دارید می توانید در همین پست در قالب کامنت از ما پرسش نمایید.

سوالات متداول در رابطه با ثبت نام لاتاری 2025

️زمان ثبت نام لاتاری در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام لاتاری 2025 هرسال در زمان معینی معمولاً در مهرماه آغاز شده و حدود یک ماه ادامه دارد. بر اساس اطلاعات سال‌های گذشته پیش‌بینی می توان کرد که زمان ثبت نام لاتاری 2025 ،  12 مهر ماه لغایت 16 آبان ماه 1402 می باشد و زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 ، اردیبهشت ماه 1403 می باشد.

قیمت ثبت نام لاتاری چه مقدار می باشد؟

ثبت نام لاتاری برای تمامی ایرانیان رایگان می باشد.

نحوه ثبت نام لاتاری 2025 چگونه است؟

در متن این مقاله به صورت کاملا تصویری و ویدیویی نحوه ثبت نام برای لاتاری به صورت رایگان آموزش داده شده است.

من پاسپورت ندارم، هیچ راهی برای ثبت نام نیست؟

بله برای سال 2025 اطلاعیه جدید دولت آمریکا صادر شده است که دارا بودن پاسپورت در هنگام ثبت نام ضروری نیست. بلکه می توانید با اطلاعات شناسنامه ای خود نسبت به ثبت نام لاتاری 2025 اقدام کنید

پاسپورت من تاریخ انقضاش گذشته، می توان با آن ثبت نام کرد؟

خیر، برای ثبت نام نیاز به پاسپورت معتبر دارید. پاسپورت معتبر یعنی پاسپورتی که در زمان ثبت نام حداقل یک روز اعتبار داشته باشد یا آنکه با شناسنامه خود ثبت نام کنید.

مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام لاتاری چیست؟

برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا باید در زمان ثبت نام، حداقل تحصیلاتی معادل دیپلم آمریکا داشته باشید

بدون مدرک تحصیلی هم می توان برای لاتاری ثبت نام کرد؟

اگر مدرک تحصیلی لازم را ندارید، میتوانید با داشتن دو سال سابقه شغلی نسبت به ثبت نام لاتاری اقدام کنید. در هنگام ثبت نام ارایه مدرک ضروری نیست و پس از برگزیده شدن نیاز به ارایه مدرک می باشد.

آیا با تحریم های ترامپ ( تراول بن) دیگر برای ایرانیان ویزا صادر نمی شود؟

خیر پس از انتخاب بایدن به عنوان ریس جمهور آمریکا، دستورهای تراول بن برای ایرانیان لغو شده و ویزا آمریکا برای ایرانیان صادر می شود، پس در صورت برگزیده شدن در لاتاری نگرانی از بابت صدور ویزا نخواهید داشت.

در صورت برنده شدن می توانم خانواده ام را همراه بیاورم؟

در صورت برگزیده شدن، شما می توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را همراه با خود ببرید.

https://youtu.be/mD_2L6sa-eM
3.9/5 - (48 امتیاز)

141 پرسش و پاسخ

 • سلام من بازنشسته هستم دیپلم هنرستان دارم میتوانم در لاتاری ثبت نام کنم.

 • سلام ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال داشتم
  اگه پاسپورت نداشته باشیم و اسم و فامیل رو خودمون وارد کنیم و بعدا با پاسپورتی که دریافت میکنیم تفاوت داشته باشه مشکلی پیش میاد؟ چجوری وقتی پاسپورت نداریم اسم و فامیل رو درست به انگلیسی وارد کنیم؟ممنون میشم جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.