بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مدارس تیزهوشان با توجه به تغییر رویکردی که در مقایسه با دهه‌های گذشته داشته اند، در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته اند و بسیاری از دانش آموزان و اولیا آن‌ها تمایل دارند که فرزندشان در مدرسه تیزهوشان تحصیل کند. لازمه تحصیل در مدارس تیزهوشان، قبولی در آزمون تیزهوشان است. سطح آزمون تیزهوشان بالاتر از کتاب و جزوه درسی است و شما برای قبولی در این آزمون باید زحمت زیادی بکشید. امروز در این مطلب قصد داریم به بررسی راهکارهای قبولی در آزمون تیزهوشان بپردازیم و نقش موسسات و آموزشگاه‌های تیزهوشان را بررسی کنیم؛ سپس به سراغ پاسخ دادن به این سوال می رویم که بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان چه ویژگی هایی باید داشته باشد و در آخر بهترین موسسه تیزهوشان در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ - موسسه موفقیت

مدارس تیزهوشان چه مزایایی دارند؟

مدارس تیزهوشان در سال 1355 و تحت نظارت مستقیم کارشناسان آمریکایی تاسیس شدند. صحبت‌های زیادی در خصوص فعالیت و یا عدم فعالیت این مدارس به گوش می رسید و این موضوع باعث نگرانی دانش آموزان این مدارس شده بود تا اینکه بالاخره در سال 1366، اساسنامه سمپاد توسط نخست وزیر وقت، میرحسین موسوی امضا شد. در اوایل دهه 70 و 80 شمسی، مدارس تیزهوشان به دلیل سختگیری بسیار زیادی که داشتند، باعث شد تا بسیاری از دانش آموزان و اولیا خواستار خروج از این مدارس شوند.

خوشبختانه روند این مدارس در اواخر دهه 90 به کلی تغییر کرد و دیگر شاهد آن سختگیری افراطی که وجود داشت، نیستیم. از همین رو دانش آموزان زیادی تمایل به تحصیل در این مدارس دارند. مهم‌ترین مزایای مدارس تیزهوشان در مقایسه با سایر مدارس عبارتند از:

  • کیفیت بالای آموزشی با بهره مندی از بهترین دبیران سطح کشور
  • برخورداری از امکانات و تکنولوژی‌ها همچون آزمایشگاه‌های مدرن و کلاس‌های هوشمند
  • کادر مدیریتی و اجرایی قوی
  • برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان
  • امکان شرکت در المپیادهای علمی
  • شهریه مناسب در مقایسه با مدارس غیرانتفاعی
  • تعداد بالای رتبه‌های برتر در کنکور
  • جوی سالم و مناسب برای پرورش استعداد دانش آموزان
  • و …

چگونه برای آزمون تیزهوشان آماده شویم؟

آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و همچنین نهم به دهم برگزار می شود که به ترتیب به نام‌های تیزهوشان ششم به هفتم و تیزهوشان نهم به دهم شهرت دارد. اگر نگاهی به سوالات سال‌های گذشته بیاندازید به این نکته پی خواهید برد که سطح سوالات آزمون تیزهوشان بالاتر از کتاب و جزوه مدرسه است و اگر شما صرفا به کتاب و جزوه مدرسه بسنده کنید، عملا شانس زیادی برای قبولی در تیزهوشان نخواهید داشت.

بنابراین شما دو راه حل دارید؛ اول اینکه به سراغ کلاس‌ها و آموزشگاه‌های موجود برای آمادگی تیزهوشان بروید و یا خودتان با استفاده از کتب کمک درسی موجود در بازار، آموزش دیده و پیش بروید. طبیعتا راه حل اول منطقی‌تر و موثرتر است.

تاثیر موسسات و آموزشگاه‌ها در قبولی تیزهوشان

اگر نگاهی به آمار دانش آموزان قبولی در مدارس تیزهوشان بیاندازید، بیش از 70 درصد آن‌ها در کلاس‌های آمادگی آزمون شرکت کرده اند. همانطور که گفته شد سطح سوالات تیزهوشان و حتی در برخی موارد، مباحث آن با کتاب و جزوه مدرسه متفاوت است و شما نیاز و آموزش بیشتری دارید. بنابراین می توان گفت موسسات و آموزشگاه‌های معتبر و با کیفیت، تاثیر مستقیم و زیادی در قبولی دانش آموزان دارند.

بهترین موسسه برای قبولی در تیزهوشان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

با توجه به تعدد آموزشگاه‌ها و موسساتی که در ایران وجود دارد، ممکن است شما دچار سردرگمی و تردید شوید که به سراغ کدام آموزشگاه بروید و برای انتخاب یک موسسه تیزهوشان، چه ملاک‌ها و شاخصی را باید در نظر بگیرید. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای انتخاب بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان نهم به دهم و یا ششم به هفتم می توانید در نظر بگیرید را با شما در میان گذاشته ایم:

1) قبولی سال‌های گذشته

معمولا موسسات با سابقه و با کیفیت باید تعداد قبولی‌های بالایی در سال گذشته داشته باشند. البته مراقب باشید تا گول شعارهای تبلیغاتی را نخورید و اگر آموزشگاهی ادعای قبولی بالای دانش آموزان در تیزهوشان را داشت، حتما صحت آن را با کارنامه قبولی‌ها بررسی کنید.

2) اساتید و دبیران متخصص در تیزهوشان

برخی از موسسات صرفا برای اینکه هزینه‌ها را پایین بیاورند، به سراغ استفاده از دبیران سطح پایین و یا بازنشسته مدارس دولتی می روند! یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه نمایید، کیفیت اساتید و دبیران است. اگر از این موضوع مطمئن نیستید، حتما از آن آموزشگاه بخواهید تا ویدئو و یا نمونه تدریسی از دبیران در اختیار شما قرار دهند.

3) خدمات آموزشی

خدمات آموزشی همچون مشاوره و برنامه ریزی و آزمون شبیه‌ساز استاندارد و … می تواند کیفیت آموزش را بالاتر ببرد. به عنوان مثال برنامه ریزی اینکه شما بتوانید در کنار درس‌های مدرسه، مباحث تیزهوشان را نیز پیش ببرید، بسیار اهمیت دارد. همچنین شرکت در آزمون شبیه‌ساز باعث می شود تا دانش آموزان نحوه شرکت در آزمون و مدیریت زمان آشنا شوند و به اصطلاح خود را محک زده و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند.

4) قیمت معقول و منطقی در ازای خدمات ارائه شده

اگر قیمت و شهریه ثبت نام در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان را جویا شوید، باقیمت‌های مختلفی مواجه خواهید شد؛ حتی ممکن است این قیمت‌ها با هم تفاوت‌های فاحشی نیز داشته باشند! دلیل این موضوع دو مورد می تواند باشد؛ مورد اول امکانات ارائه شده است که طبیعتا هر چه امکانات و کیفیت بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد، هزینه بالاتر می رود اما بازدهی نیز افزایش می یابد. مورد دوم برند آموزشگاه است. برخی از موسسات و آموزشگاه‌ها صرفا برای اینکه هزینه تبلیغات تلویزیونی و یا بیلبوردی خود را تامین کنند، از شما مبالغ بیشتری می گیرد. توصیه ما به شما این است که حتما قیمت‌ها را در قبال خدماتی که به شما داده می شود بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان در ایران کجاست؟

بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان در ایران کجاست؟ - بهترین آموزشگاه برای قبولی تیزهوشان چه ویژگی هایی باید داشته باشد - موسسه موفقیت

با بررسی نکات گفته شده فوق و همچنین در نظر گرفتن نظرات دانش آموزان سال‌های گذشته به چندین گزینه رسیدیم که با بررسی بیشتر به نام موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت برخوردیم! موسسه موفقیت در سال‌های گذشته عملکرد بسیار فوق‌العاده‌ای داشته است و دانش آموزان زیادی به کمک این موسسه توانسته اند در تیزهوشان و یا سایر مدارس برتر پذیرفته شوند.

کلاس‌های موسسه موفقیت به سه شکل حضوری، آنلاین و آفلاین (کلاس ضبط شده) قابل استفاده است و شما با توجه به شرایط خود می توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید. علاوه بر این خدماتی همچون مشاوره و پشتیبانی و آزمون شبیه ساز به صورت حضوری و آنلاین نیز از دیگر خدمات موسسه موفقیت محسوب می شوند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس‌های موسسه موفقیت به سایت این موسسه به نشانی آموزش سنتر (www.amoozeshcenter.com) مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن ۲۲۸۹۱۸۴۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری‌

در این مقاله سعی شد مزایای مدارس تیزهوشان و دلیل ترغیب دانش آموزان به تحصیل در این مدارس بیان شود. همچنین بهترین راهکارهایی که می توان برای قبولی در تیزهوشان استفاده کرد، نیز بیان شد. در آخر نیز ویژگی‌های بهترین آموزشگاه برای قبولی در تیزهوشان گفته شد و بهترین موسسه برای آموزش تیزهوشان به شما معرفی شد. امیدواریم این مطلب مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هر گونه سوال و یا ابهامی می توانید آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

5/5 - (12 امتیاز)

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.