10 شهر برتر بریتانیا

بهترین شهرهای دانشجویی بریتانیا


10 شهر برتر بریتانیا از نگاه دانشجویی

بریتانیا ادعا میکند که از هر 100 دانشگاهی که در این کشور وجود دارد، 10 دانشگاه از نظر نظام رتبه بندی QS جز برترین های دانشگاهی هستند که حتی در مقایسه با ایالات متحده که رتبه سیزدم را در این خصوص دارد، آمار بهتری است.

در میان شهرهای مختلف بریتانیا که این دانشگاه ها را در خود جای داده اند، به نظر می رسد که لندن به عنوان پایتخت انگلستان برای اولین بار در سال 2018 به بالاترین شاخص خود رسیده است و همچنین در رتبه بندی ها می توان دو شهر آبریند و برایتون را نیز مشاهده کرد.

تمام 10 دانشگاه برتر در نیمی از شهرهای بریتانیا پخش شده اند؛ به صورتی که می توان در هر شهر تنوع جمعیت دانشجویی را به خوبی ارزیابی کرد که این خود یکی از عوامل مورد بررسی درباره هزینه های موجود در هر شهر می باشد.

در ادامه به معرفی 10 شهر برتر بریتانیا از نگاه دانشجویی که هرکدام از آنها دارای ویژگیهای خاصی هستند، می پردازیم.

10- برایتون

اولین دانشگاه بریتانیا که در رتبه بندی بهترین دانشگاه های سال جاری قرار گرفته است، دانشگاه برایتون با رتبه 92 میباشد. این دانشگاه به عنوان محبوبتربن دانشگاه ساحلی در بریتانیا شناخته شده است که در مقایسه با دیگر دانشگاه ها دارای سطح متوسطی است. این دانشگاه تحت سرمایه گذاری غیر مستقیم LGBTO قرار دارد و دارای محیطی خلاقانه میباشد.

برایتون یک شهر پرجنب و جوش است که نیمی از جمعیت آن را که نزدیک به 11 درصد از جمعیت کل کشور است قشر دانشجو تشکیل می دهد. نزدیک به 28 درصد از این دانشجویان، جز دانشجوهای بین المللی می باشند. بنابراین شما می توانید در این شهر افراد مختلف در هر زمینه و فرهنگی را ملاقات کنید. این شهر همچنین بالاترین رتبه بندی را از نظر تنوع دانش و فرهنگی را به خود اختصاص داده است.

9- نیوکاسل

در سمت شمال رودخانه tyne and wear شهر نیوکاسل برتین یا به طور ساده تر همان نیوکاسل قرار گرفته که در رتبه 56 ام ایستاده است. نیوکاسل یکی از شهرهای پرجمعیت در بخش شمال شرقی بریتانیا است که منطقه وسیعی از آن به بزرگترین دانشگاه یعنی  Durham که دارای رتبه 78 در رتبه بندی امسال QS قرار گرفته است، اختصاص یافته است.

همچنین میتوان گفت که نیوکاسل یکی از بهترین مکانها در جهان برای ستایش فرهنگ و هنر توسط The Rough Guide 2018 شناخته شده است.

8- آبراهن

بالاترین رتبه در فهرست 8 دانشگاه برتر به آبراهن اختصاص داده شده است که دارای رتبه 55 در رتبه بندی سال 2018 می باشد. این شهر یک انتخاب فوق العاده برای افراد دوستار طبیعت است. دارای خط ساحلی نزدیک و حومه شهر بسیار زیبا برای انجام اکتشاف نو و هیجان انگیز است.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 (رایگان) بدون پاسپورت + آموزش تصویری و ویدیویی

در صورتی که ورود به این شهر ارزان نیست ولی ابراهن بالاترین نمره را نسبت به دیگر دانشگاههای انگلستان از نظر هزینه و مقرون به صرفه بودن مانند هزینه های ابتدایی زندگی و اجازه منزل را دریافت نمود. همچنین در این شهر دانشجویان اسکاتلندی و کسانی که شامل اتحادیه اروپا می شوند به غیر از دانشجویان انگلیسی میتوانند رایگان تحصیل کنند.

7- بیرمنگام

بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلستان می باشد و یکی از پرهیجانترین شهرهای این کشور است که در آن انواع رستورانها، سرگرمیها، مجتمعهای خرید و تنوع فرهنگی بسیار عالی وجود دارد. این شهر رتبه 51 در رده بندی سال جاری را به خود اختصاص داده است؛ آن هم با اختلاف چهار جایگاه نسبت به سالهای گذشته.

بیرمنگام بخاطر میراث فرهنگی خود مشهور میباشد و کانالهای آبی بیشتری نسبت به ونیز را در دل خود دارد. همچنین این شهر میزبان بزرگترین بازار کریسمس میباشد که هرساله بیش از 50 فستیوال از جمله جشنواره کمدی بیرمنگام در آن حاضر میشوند. این شهر دارای رتبه 50 در بین شهرهای برتر انگلستان و رتبه 100 را در فهرست جهانی را دارا میباشد.

6- ناتینگهام

ناتینگهام 47 سال است که جز بهترین شهرهای دانشجویی محسوب میشود و یکی از پرجنب و جوش ترین شهرهای انگلستان محسوب میشود که با عنوان مهربانی ملکه میدلندز و افسانه رابین هود شناخته میشود. این شهر امتیاز سوم و جایگاه 21 ام را از نظر دانشجویان به دست آورده است و این در حالی است که برای دانشجویان در این شهر آسایش، سیستم حمل و نقل عمومی، دوستی، تنوع دارای اهمیت بسیاری میباشد. به توصیف یکی از دانشجویان این شهر دارای زندگی پرطرفدار، پایدار و سرگرم کننده میباشد.

5- کاونتری

پنجمین رتبه در بین 10 دانشگاه برتر بریتانیا کاونتری میباشد که در رده بندی بین المللی در رتبه 44 قرار دارد و با یک رتبه اختلاف پشت سر Glasgow قرار دارد. 6.8 درصد از جمعیت آن را دانشجویان تشکیل داده است و بیش از 40 درصد از دانشجویان را دانشجوهای خارجی تشکیل میدهد که محیطی متفاوت را ایجاد میکند.

کاونتری از نظر فرهنگی دارای قدمت کمی نیست و با کسب عنوان شهر فرهنگی بریتانیا 2021 در دسامبر 2017 با شهرهای بزگی همانند مرکز هنر وارویک در وارویک، بزرگترین مرکز هنر در بریتانیا پس از باربیان لندن برابری میکند.

4- گلاسکو

گلاسکو در رتبه بندی سال جاری کمی نزول رتبه داشته است با این حال از رده 43 ام جهانی به رتبه 50 جهانی قرار گرفته است. این شهر از دیدگاه دانشجویان دارای ترکیب و جمعیت نسبتا زیاد دانشجویی همراه است.

بیشتر بخوانید:  گرنت چیست، به چه کسانی تعلق می‌گیرد و چه تفاوتی با اسکالرشیپ دارد؟

این شهر دارای دو دانشگاه میباشد که در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، دانشگاه گلاسکو با رتبه 65 و دانشگاه Strathclyde تاسیس در قرن 15 در رتبه 277 میباشد. گلاسکو بزرگترین شهر اسکاتلند بوده و دارای تاریخ غنی، فرهنگ معاصر و مردمان محلی دوست داشتنی میباشد.

3- منچستر

منچستر در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشگاهی در رتبه 24 قرار داردو از دیدگاه دانشجویان امتیاز چهارم را به دست آورده است. به گفته یکی از دانشجویان: این شهر به اندازه کافی برای گشت و گذار بزرگ است ولی از نظر احساس موجود در جامعه بسیار کوچک میباشد که ناشی از چند فرهنگی بودن جامعه میباشد که از هرکسی در میان خود استقبال میکنند.

منچستر دارای یکی از بزرگترین جمعیتهای دانشجویی در میان کشورهای اروپایی میباشد که در حدود 100000 نفر بوده که از سپتامبر 2017 این تعداد به اندازه 40000 نفر دیگر رشد داده است. موسیقی بخش بزرگی از فرهنگ در این کشور را فراگرفته است گروههای بسیاری در این ناحیه تشکیل شده اند که از میان انها میتوان از گروههای Joy Division,Oasis Smiths, Buzzcocks را نام برد.

2- ادینبرگ

اسکاتلند، ادینبرگ دارای رتبه 16 در بین شهرهای برتر داشگاهی میباشد.این شهر به خاطر جاذبه های تاریخی و فرهنگی و رویدادهایی مانند جشنواره fringe ادینبرگ که هر ماه اوت برگزار میشود و جمعیتی بیش از دو برابر جمعیت شهر در این فستیوال جمع میشوند، شناخته شده است.

ادینبرگ بالاترین امتیاز را از دیدگاه دانشجویان در طی 12 سال به خود اختصاص داده است. یکی از نمرات بالای آن مربوط به تجربه دانشجویی میباشد که دانشجویان درباره هزینه های مقرون به صرفه، زندگی شبانه، فرصتهای شغلی مناسب، هنر و فرهنگ و غیره آن را جز برترینها قرار دادند. یکی از دانشجویان پاسخی که درباره این شهر در نظر سنجیها اعلام کرد گفت: ادینبرگ بهترین شهر جهان است. این فقط درباره معماری و محیط زیبای شهر نیست بلکه این مردمان آن هستند که این شهر را زیبا کردند. انها همواره دوست و صمیمی هستند هیچوقت حضور خود در این شهر را فراوش نمیکنم.

1-لندن

لندن به عنوان دانشگاه برتر در انگلیس برای اولین بار در سال جاری رتبه اول را به خود اختصاص داد. لندن حداقل 17 امتیاز در رتبه بندی بندی QS در سال 2018 در رتبه 10 جهانی قرار گرفت. همچنین این شهر رتبه دوم را برای فعالیتهای متنوع کارفرمایان را به خود اختصاص داد.

زمانی که از دانشجویان درباره تحصیل در لندن پرسیده شد یکی از آنها جواب جالبی داد: که باید ادمی چیزهای متنوعی انجام دهد و امتحان کند. در لندن شما میتوانید هر هفته کار جدیدی انجام دهید با ادمهای مختلفی رو به رو شوید با اینکه هزینه زندگی در اینجا بالا است اما میتوان کارهای متنوع و ارزان قیمتی را نیز امتحان کرد. دانشگاههای لندن بسیار عالی و فرصت شغلی در اینجا نیز وجود دارد.

همچنین بخوانید: همه چیز در رابطه با تحصیل در انگلستان

5/5 - (5 امتیاز)

بدون پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.